Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Multumim Sorilea, va dorim si voua La Multe Lunite cu sanatate.
Eu tot in circ o duc, sper sa-si revina Dennis ca altfel o iau razna. Maine am sa sun la pediatra sa vad dc ma poate primi mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Fetelor dragelor, ajutati-ma si pe mn, indrumati-ma cum sa fac sa pun si eu pozici cu grasanul meu.
Care aveti putin timp si imi puteti explica, dati-mi un PM.

Saru-mana


Mikaela sper sa se linisteasca puiutul tau si mergi cu el la medic pt linistea ta.

Celelalte fete unde sunt, au plecat deja in vacanta cu ingerasii lor???

Pepina am vazut poze cu "corcodusa" ta, e foarte frumoasa, sa-i dea DD multa sanatate si putere sa lupte

O zi frumoasa va doresc.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Nu stiu daca mi-a reusit, daca nu mai incerc
http://community.webshots.com/album/573493109QNrsWe

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ce grasun e bebele tau SoriLea,sa-ti traeasca si sa te bucuri de el si sa fie sanatos ca asta e cel mai inportant,apropo dc nu facem o pagina in care sa punem toate poze cu bebicii nostri(eu una nu ma pricep sa fac),asta daca va intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Helloo mamicilor, noi tot asa suntem...nu vrem sa mancam tare mult. Am sunat la pedi si la nutritionista si astept sa ma sune inapoi.
Mi s-a zis ca s-ar putea sa fie dintii, dar eu l-am cautat si nu am simtit nimik.Ma tenteaza sa-i introduc cereale(le-am cumparat deja ), dar parca mi-e frica. Oare nu e prea devreme?
Fetelor care ati inceput diversificarea la cat timp ati inceput-o, si cum s-au comportat la nou?
Sorilea, ai un dolofan tare frumos,sa-ti creasca mare si sanatos
Vali e o idee buna, dar din pacate nici eu nu ma pricep, poate altcineva.
Celelalte mamici pe unde or fi?
Pupici la toate fetele si bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

mikaela2009 noi am inceput diversificarea la 6 luni cu sucuri de fructe,apoi fructele razuite,legumele crude sau facute ciorbita ca supa nu le-a vrut deloc,asa ca pana la 7luni jumate incercasem cam de toate si la inceput chiar i-au placut,cerealele in lapte eu una abia dupa 7luni jumate chiar mai bine am inceput sa i le dau dar doar in laptele de seara de inainte de culcare.Acum depinde de tine si de cat de mare e bebele tau eu am facut asa la recomandarea pediatrului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Multumim frumos pt aprecieri
Sa fie sanatosi si ai vostrii puiuti.
Nici eu nu ma pricep sa fac o pagina unde as punem toate pozici cu bb-i nostri, deabia m-am descurcat sa pun pozici aici ca sa vi-l arat pe dolofan

pt mamici si puiuti

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Puteti pune pozele aici"Copii nostri si povestile lor"daca doriti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Va pup mamici si esente luptatoare

Pepina, ma rog la Dumnezeu sa va dea multa putere sa treceti cu bine si peste aceasta incercare. Corcodusa e putenica si se va face bine. Ai incredere in Dumnezeu si el ii va invata pe medici ce trebuie sa faca.

Jo, felicitari pentru primi pasi Frumoasa evolutia Karlei.

Si acum sa va zic si de Dariutza.
A implinit 8 luni !!!
Are 5500 gr si ne luptam cu diversificarea acum. adica vrea numai fructe dulci (stie ea ce stie).... Morcovul nici sa nu-l vada, decat amestecat cu ceva fruct dulce...Azi incercam ficatelul. In schimb, daca mancam noi ceva, treb sa-i punem si ei pe buze si sa o vezi cum se linge...
Am facut ecografia de bazin si e bine, asa ca o punem cate un pic in fundulet.
Apropo, Daria nu bea deloc apa sau ceai, in schimb bea acum fff bine laptele (tot de la mami), cam 150-180 ml la o masa (cam 5 mese pe zi)

Sincer eu nu i-am dat ceai, poate fiindca eu am oroare de ceai

Vreau sa va intreb despre biscuiti si alte fainoase...
Dariei ii plac in toate formele biscuiti, dar incerc sa nu-i dau (o sa incep sa-i fac in casa piscoturi) iar alte fainoase nu i-am dat (gen gris, cereale, etc)
Nu stiu de ce nu mi se par sanatoase ...
Voi cum procedati?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Sa-ti traeasca fetita dalma e o dulce si suntem cam de aceeasi seama,tu la cat ai inceput diversificarea ei?il legatura cu fainoasele eu inca nu i-am dat,dar i-am pus biscuiti in fructele pasata la inceput cautam fara gluten acum ii dau biscuiti obisnuiti de care gasesc.

Mergi la inceput