Burtici fericite de septembrie-octombrie (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

miki, am vrut sa-ti zic sa nu le speli inca pt ca pana nasti se mai pune praful pe ele... apoi mi-am dat seama ca tu ai gemanutzi si.. nu se stie. EU le am la mama si ma bazez ca in 2 zile le spala si le usuca pana ajung eu cu bebe acasa.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Mai fetelor, eu imi simt capul asa greu...de zici ca am baut toata noaptea..Nu am nici un pic de energie. Si e nasol rauuuu. Ar trebui sa ma mobilizez sa fac ceva prin casa, poate imi trece. Sa mai spal niste hainute. Ca eu nu am spalat decat hainutele mici mici. Cred ca e o idee buna

31+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mimika, sunt de acord cu tine. Nici eu nu am nici un chef de nimic. Poate doar de somn. Dar cum eu sunt inca la munca....abia astept sa ajung acasa sa trag un pui de somn. Simt ca nu mai rezist mult in stilul asta. Vai, de-abia astept sa mai treaca si astea doua saptamani de venit la munca.

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Mai fetelor, eu imi simt capul asa greu...de zici ca am baut toata noaptea..Nu am nici un pic de energie. Si e nasol rauuuu. Ar trebui sa ma mobilizez sa fac ceva prin casa, poate imi trece. Sa mai spal niste hainute. Ca eu nu am spalat decat hainutele mici mici. Cred ca e o idee buna

31+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5



Mimika si eu am asemenea stari.Cred ca de la vreme ... ca acum e cald acum sunt nori si vine ploaia.
Si mi-e somn de mor.

Laura 24+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Claucia, azi nu pot veni ca Andrei inca mai e cu muci si mai tuseste putin. Si m-a luat si pe mine raceala, vad ca am dat-o si eu pe tuse. E drept ca aseara am stat sub aerul conditionat si cred ca mi-a agravat starea, dar asta e, ma fac eu bine in 2-3 zile!
Aaaa, si am tot vrut sa te intreb: unde e restaurantul ala grecesc unde zici ca ai mancat salata aia buna tare???!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fetelor, are careva dintre voi masina de spalat rufe cu uscator? Daca da, se merita? Le usuca bine? Nu le sifoneaza prea tare? Nu stiu daca sa imi cumpar sau nu asa ceva. La cate hainute or sa fie cred ca ar fi utila, dar nu stiu daca se merita!
Si inca o intrebare: oare se pot spala biberoanele la masina de spalat vase? Ca tare nu imi place sa spal biberoane, si ar fi super daca ar merge la masina. EU inca nu am asa ceva, dar am vazut una ieftina in COra, la oferta, si vreau sa-mi cumpar!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Fetelor, are careva dintre voi masina de spalat rufe cu uscator? Daca da, se merita? Le usuca bine? Nu le sifoneaza prea tare? Nu stiu daca sa imi cumpar sau nu asa ceva. La cate hainute or sa fie cred ca ar fi utila, dar nu stiu daca se merita!
Si inca o intrebare: oare se pot spala biberoanele la masina de spalat vase? Ca tare nu imi place sa spal biberoane, si ar fi super daca ar merge la masina. EU inca nu am asa ceva, dar am vazut una ieftina in COra, la oferta, si vreau sa-mi cumpar!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Eu stiu ca daca folosesti uscatorul ai de calcat la haine de iti ies ochii. Le sifoneaza foarte tare. Ma batea si pe mine gandul la asa ceva dar intre timp m-am razgandit.

Cat despre masina de spalat vase, cred ca spala si biberoane. Adica mi s-ar parea cam ciudat sa nu le spele dar nu stiu sigur ce sa iti zic. Nu stiu daca le si sterilizeaza.

Monica 24+ cu Rares Stefan POZA BEBE
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

CRis biberoane la masina de spalat vase nu stiu ce sa-ti zic. EU nu m-as risca pentru ca nu stiu cat de bine le clateste avand in vedere ca tre sa folosesti detergent de vase. DAr poate iti raspunde cineva care are.
Iar cu masina cu uscator stiu de la injineru' cand era plecat in Islanda ca spala rufele si le usca la o astfel de masina si le scotea ferfelita de sifonate.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monikus, asa am auzit si eu de masina de spalat cu uscator, ca le-ar sifona foarte tare. Dar am vrut sa mai aud pareri! Si eu cum nu calc decat in caz de forta majora, ....cam nasol! Si daca tot veni vorba de calcat, oare o fi bun aparatul ala care cica calca cu abur? Adica pui rufele pe un umeras si doar dai asa, cu abur peste ele si cica se calca! Eu nu stiu cum sa mai imi usurez viata, tot ma gandesc la tot felul de solutii. De ex, vreau sa imi cumpar si aspirator care spala in timp ce aspira. Ca sa nu mai vin si cu mopul dupa aia. Eu sunt mai comoda de felul meu, si oricum, cu doi copii, nu prea mai ai timp de alte activitati prin casa. Prefer sa ma plimb sau sa stau pe net, sincer va zic! Ca doar o viata avem, nu?!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, pe langa clatit eu ma intreb daca le si spala bine. Ele sunt oricum destul de greu de spalat, trebuie perie speciala si foarte bine insistat, ca ramane laptic prin niste cute de la gura si de la suportul de tetina, nu stiu cum sa explic, si nu e bine deloc!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

buna fetelor!
Am vazut si eu pozele de la intalnirte! sunt foarte frumoase de fapt toate sunteti foarte frumoase.
In legatura cu masina de spalat cu uscator, are mama, si a folosit optiune de uscare cred ca o data de 2 ori. Nu de alta dar camasile de bumbac sunt imposibil de calcat dupa aceea.
Masina de spalat vase are fina mea, dar nu cred ca e bine sa speli biberoanele in ea, trebuie sa folosesti ca sa spele cum trebuie o sare speciala, detergent si nu stiu ce substanta de clatire. In concluzie, nu cred ca sunt indicate pt bebei, plus ca oricum ar trebui sa le streilizezi dupa aia.


Ioana 24+

Mergi la inceput