Puiuti de Randunici 2008!! (282)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Salutari, salutari!!!
am revenit in 'minunatul' Bucuresti aseara!
pe scurt, ce sa va zic mai intai? a fost aproape bestial, facand abstractie de mizeria de pe plaja si nesimtirea romanilor ce se incapataneaza sa nu stranga dupa ei cand pleaca de la plaja, preturile piperate pentru serviciile oferite, mancare cam nasoala, mai putin la cherhanaua din capatul Vamii, a fost super! a meritat pentru Mufa, atata de fericit, liber si in elementul lui a fost!! a fost o fericire pentru noi sa-l urmarim cum se joaca si cum reactioneaza la orice noutate, ne-am reultramegasuper indragostit de el, iar si iar...am aterizat in Vama, ptr prima data in viata noastra, in 2 mai nu a fost ok cazarea, ne dadea o camera de 2 m patrati fara fereastra, unde nici patul Mufului nu incapea, asa ca sub impulsul instinctului de moment, am plecat direct in Vama si am gasit repede cazare(nici nu puteam cauta prea mult ca Matei deja era in ccrize si nu mai statea locului in masina), la niste casute ff aproape de plaja. Camera maaaaare, cu baie, delimitata zona dormitorului de restul camerei, super lejer.Curte maricica, cu gratar, care ar fi putut fi tare faina, daca ar fi fost si ea ingrijita,iarba tunsa, balariile smulse, eventual si udata sa nu mai fie praf...dar pe roman nu-l intereseaza detaliile daca ies banii, nu?..tare comoda cucoana-patroana, nimic nu facea p-acolo toata ziua,si ar fi fost de facut, doar juca la calculator zuma, fuma si drinkuia (fara sa vrem, ne tot aminteam de grecul la care mergem, si cum fac aia p-acolo turism, si ne luam cu mainile de par, cautand raportul calitate-pret)
asaaaaa...sa revin la noi: Mufa a fost de mare exceptie! s-a integrat intre vamaioti in primele 10 minute..a intrat in apa din prima, fara probleme, apoi intra singur si se balacea! a papat nisip, mucuri de tigara, a baut apa de mare din galetuse, a mancat binisor numai din mers sau din farfuriile noastre, a dormit cand a avut chef, pe unde apuca, ba chiar dupa o baie lunga, cadea lat infofolit in prosop, pe umarul meu cand intra in apa si ii parea lui apa rece zicea 'e iece' si ne-a luat vreo 2 zile sa ne prindem ce zice:))...ne-a lesinat cat am alergat dupa el pe toata plaja, avantajul a fost ca lume multa nu era si putea umbla peste tot ca-l vedeam..
S-a indragostit de Stuf, facea ture p-acolo de 'n' ori/zi, noi dupa el, de-l cunostea lumea p-acolo..ziceau ca-l pun la gazeta de perete, cel mai fidel vamaiot il lua lumea in brate la pozat, se jucau cu el, veneau pe plaja la el sa stea de vorba pe limba lui, a fost mica vedeta a Vamei
A fost teroare cu mancatul, nu se putea frateeee....unul din noi dupa copil, celalalt la masa...criminal! in prima noapte, a alergat pana la ora 11 noaptea, de la 9, la o terasa, si ne-am invatat minte...am mancat mai mult prin camera, cred ca doar de vreo 2 ori am mai iesit...imposibil!
Impresiile noastre de adulti acum: ne-a placut in Vama! ne asteptam la multa rockerime, punkerime, dar nu a fost asa, ci mai degraba lume pe genul 'clasic'! la fel muzica la Stuf, superba zilnic!! nu tu fite, tocuri, machiaj pe plaja, explozie de manele sau alte nenorociri, ca-n Mamaia si restul...lume normala, prinytre vamaiotii consacratiPacat insa ca nu stiu sa pastreze...in curand, se va face plaja pe mucuri de tigari, peturi si cutii de bere...nu se va mai vedea nisipul...asta e...asta e gustul amar care mi-a ramas..
dar una peste alta, a fost frumos, noi mai obositi nitel ca asa e cu Muffy cand suntem singuri!si as mai da o tura cat de curand!
Acum va las, v-am plictisit destul cu povestile mele,e ziua sorellei azi, sa-mi traiasca, ma duc sa-i cumpar cadouas din mall...sa vad ce gasesc..
luati de serviti, ca-i cald!




Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

La multi ani Iuli! Si sa fii iubita!
Luny bun revenit. In rest...doar imi confirmi ca pe nisip romanesc nu am ce cauta
Clau, pai daca fetele astea zic toate ca eram la CM la intalnire (care mi-am amintit, a fost pe 14 iunie), atunci daca nu se intampla nimic pana pe 14 iulie imi iau test, am decis. Sunt un pic cu morcov dar...sa speram ca nu e cazul. Si, Stela, ce sa comit? Daca am comis-o de atunci, din 14 iunie? Normal!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eheeeee, ce ma bucur Luny ca ati venit si ca v-a priit Un pt Mufa cel adaptabil ca n-a mucit, n-a kkcit si nu v-a stricat distractia. Bine ca ati gasit alta cazare repede ca-i sezon si e in general, complicat!
Dupa mine Vama nu mai e ce era, s-a transformat intr-un fel de Costinesti al studentilor de alta data, acum parinti de copii mici, care vor sa impace cumva si capra si varza...un pic de stuf, un pic de liniste sa doarma "ala mic"
Vama "originala" se cam muta spre Gura Portitei (in zonele alea mai pustii) dar e pentru pustime razvratita, dupa mine daca ai peste 22 de ani nu mai gusti deja genul
Sa-ti traiasca sorela, sa fie iubita !


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nici noi pe nisip romanesc, dam banii degeaba si ne si umplem de nervi (daca avem noroc, numai de atat!). Speram Bulgaria, nu e cea mai fericita alegere (adica am putea mai mult, insa... ramanem aproape de glia strabuna), dar asta e! Luny, sa-ti traiasca sora!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Am citit fuga si cu interes aventurile Ancai reultramegasuper indragostita de Mufy,ce mi-a placut asta....m-am lamurit cu litoralul romanesc...pai cum frate sa nu se vaite romanii ca cica e litoralul cam gol,toti au zbughit-o afara (spuneau aseara la stiri) daca stau si joaca zuma si nu se ocupa de turism....Luny,inca o data ma felicit ca am ales sa ma zbat sa ajungem la grec in sept.Abia astept..
Ma bucur ca Vama nu mai inseamna doar rockerime,ca tot acolo vrem sa aterizam si noi pe 18,dupa mai multe cercetari pret-lejeritate-comoditate..LMA SORELEI!
Naty,da,intrebam daca ai comis-o pe direct!
Mimo,kya,daca va pot ajuta cu vreo info,imi spuneti.Nu zic mai multe acum sa nu ma citeasca prea multi in timp ce googalesc dupa vreun standard,dar ati inteles voi.Mimo,nu prea m-am prins pt ce pila

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Helloouu
Simo-Mimo,din pacate nu voi fi in week-end pe acasa,mergem la nasit!ce mult mi-ar fi placut sa il vad pe Vladut -Mofturici,dar poate mai veniti ca vara-i lunga!
Luny,La multi ani Sorelei!Tot din cauza de tigari,mizerii si alte-ce nu vom merge la litoralul roamnesc..nici nu se compara ,nici nu exista grad de comparatie cu ce au si fac grecii pt turistii lor!Acolo nu am vazut deloc mucuri de tigari prin nisip..a,ba da ,dar ghiciti cine le-a aruncat??Tinerii romani
Cuscra,felicitari pt cursul tinut
Am o intrebare:de unde pot face rost rapid de borcanase Hipp???Ca peste 1 sapt si plecam in Creta si nu am borcanase.Am cautat prin farmacii,dar au doar de la Nestle...si as vrea Hipp!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, bine ai revenit , mi-a fost dor de tine. Ma bucur ca s-a adaptat asa de frumos si usor Muffa la mare! La multi ani lui Iuli, sa fie sanatoasa si fericita.

Mimo, nici eu nu mai merg la plase, e super aglomerat si Rebe nu stie in ce directie s-o mai ia. Pe langa fantani ne facem si noi veacul, adica pe aleile adiacente cu umbra, noroc ca sunt multe si intradevar cu pajisti mari si umbroase. Doar ca noi la 19-19.30 ne intoarcem deja spre casa, iar voi abia veniti atunci...


Aaaaaa, nu tot litoralul romanesc este asa...Noi am optat pana la urma tot pentru Cocor-Olimp unde am fost si anul trecut , unde am plaja privata, am piscina de adulti si piscina de copii, unde am loc de joaca pentru copii, unde-mi sunt schimbate zilnic asternuturile si prosoapele, unde am mancare foarte multa si variata la restaurant, am spectacole live la piscina. Si e tot litoral romanesc, nu?? Sau poate am eu ochelarii prea loz si vad putin altfel lucrurile...

Merg sa pap si eu ceva ca am culcat Rebe si imi fac de lucru cu Razvanici de-acum..

Aaaa, Stela, am uitat sa-ti raspund, reduceri la TinaR si Mimo a zis de Esprit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo, borcanase Hipp gasesti la Ursuleata , ia legatura cu ea sa vedem cum sa le obtii rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

simo, ursu' are hipp. am claxonat-o si i-am zis ca vrei. i-am lasat si id-ul tau, sper sa nu te superi

in rest, sunt suparata.... vreau si eu 1 saptamana de liniste si pace interioara! macar una, sa nu mai aud de belele la mine si la cei dragi.
ma duc in butoi.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ariel, ce s-a intamplat mami? Copiii sunt bine?

Mergi la inceput