FIV sau inseminare cu donatoare/donator(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

bytzi iti tin pumnii stransi miercuri cand meri la dr pt operatie. sper sa fie totul ok si sa poti sa te operezi si apoi lunile viitoare sa poti face alt fiv. propo, cat trebuie sa astepti dupa operatie ca sa faci inseminare?

eu sunt ok, parca sa zic ca simt o mica sensibilitate in zona sfarcurilor, dar poate mi se pare, inca mai asept. ieri am simtit un junghi jos, poate o fi un semn ceva... am zis ca joi inainte sa plec la buc o sa fac un test e sarcina ca in cazul in care este pozitiv sa pot sa iau legatura cu medicul.

simonete sa dea Dumnezeu sa reactionezi bine la stimulare si sa ai foliculi mari si frumosi, numai buni pt a reusi sa se prinda un bebe frumusel. cu ce faci stimularea luna asta?

va puci pe toate fetele si va tin pumnii sa va indepliniti visul ce mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Diana fac stimulare cu clomifen.
In ce zi faci testul ? Sa ne dai o veste buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

diana-te asteptam cu doua liniute!
bytzi-iti sunt alaturi sa fie totul bine si dupa laparoscopie sa se lase repede cu bebei
simonete-bafta la stimulare
eu saptamana asta am avut niste mici simptome ciudate(am vomitat de 3 ori deja)am o usoara greata,dar nimic semnificativ,azi am facut un test surecheck doar asa de nebuna si e negativ of coursedar ciclu il astept abia pe 16 iulie...de n-ar mai veni la nimeni pt 9 luni
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

simonete eu as vrea sa fac un test joi pe la pranz, dar acum sa vdem, o sa fiu abia in ziua 10 atunci. Inca sunt nehotarata, sunt putin presata de intoarcerea in buc si nu as vrea sa fac testul mai devreme si sa da demoralizez. Sper totusi sa fie bine pana la urma si sa va dau o veste buna.

raluca multumesc ca te gandesti la mine, iti doresc si tie sa ti se indeplineasca visul cel mare, si cine stie, poate nu sunt doar semne si vine barza pe la tine sa iti aduca un dar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

diana-probabil vei face testul la 10 zile,cred ca majoritatea femeilor desi nu vor pt ca stiu ca e devreme fac testul oricum..ce mai conteaza un test in plus sau minus,oricum cred ca nu te poti relaxa daca nu te testezi..cel putin asa simt eu mereu
Cel mai tare imi doresc si ma rog in fiecare zi sa reusim toate fetele de aici in special,pt ca pt noi e cel mai greu oarecum psihic,adica dupa ce ne obisnuim cu ideea de donator si se intampla sa nu reusim(cum e de ex in cazul meu)ne simtim super nasol si stim ca sunt sanse f mici sa se intample natural cu al nostru sot...sper sa reusim si sa nu mai fie nimeni in aceasta categorie f curand
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Buna dimineata,
Bytzi eu am avut programare la Onofriescu dar n-a mai ajuns ca intervenise ceva si am vorbit cu dr Bors, embriologul lor. Iti tinem pumnii la laparo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Bytzi, sper ca laparo sa fie ultima "operatie" si apoi sa urmeze cezariana.Vara asta vei reusi, sunt convinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

raluca nu vreau sa fac test mi devreme nu din economie de teste, ci pt ca nu vreau sa ma demoralizez singura. o sa astept inca cateva zile si o sa imi fac si in urina ar mai sigur BHCG ca e mai sigur.
iti tin pumnii sa se prinda si la tine bebele mult dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

andra,tare as vrea sa fie asa dar crede-ma nu mai sint deloc optimista,laparo o fac ca sa nu-mi para rau mai tirziu ca un dr mi-a mai dat o sansa si eu nu am incercat-o...
am vorb cu dr meu despre FIV pe CM natural si chiar mi-a zis ca este si asta o varianta pt pers care nu raspund la stimulare,dar sansele sint f mici de 10%,dar mie nu-mi mai iese din cap ca daca foliculii meu nu contineau ovocit de aia ma incinta un fiv,dar din pacate la ei este acelasi costul ,pe cind la Giulesti e jumatate fata de fiv cu stimulare...

care stie ,din cite citisem eu se poate face estradiolul inainte de punctie /inseminare sa se vada ca fol contine ovocit?citisem pe la fiv ca inainte de punctie valoarea se imparte la 300 si rezulta cite ovocite mature sint...asta am uitat sa-l intreb pe drmai las sa treaca citeva zile si-l intreb si asta ,sigur imi voi face un estradiol prin z10...

yarrina,ai inceput stimularea?din cite stiam eu dr Adi Bors este ginecolog nu embriolog,embriolog la Omini este Maria Butnaru..

diana,cind imi aduc aminte la prima inseminare ce euforica erai...asa eram si eu la prima ,apoi imi disparuse optimismul treptat treptat,chiar imi doresc sa mai aud de o reusita
aa.. si inseminare o pot face luna imediat urmatoare laparoscopiei,imi doresc sa-mi zica dr ca am avut ceva aderente pe la trompe ca sa cred ca aia a fost prob nereusitelor mele

raluca,la sub azoo am citit o veste extraordinara sau mai bine zis o minune ,ioana p_76 a ramas gravi natural ,dupa 2 ICSI nereusite in Ungaria ,sotul ei avind OATS ,sigur ai citit ca si ea este din Costanta ,iti dai seama ,minuni exista ,te asteptam si pe tine cu una

va pup pe toate



bytzi


doamne ,ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

bytzi-stiu ca nu te simti deloc optimista,daca te simti cum ma simt eu ,sa-i zic asa ,e groaznic ,oricum...am citit despre Ioana si sunt tare fericita pt ea,sa dea DZeu la toate femeile asa bucurii...din pacate optimismul meu de zilele trecute sa-i zic asa se evapora pt ca nu mai am simptomele respective,din contra simt ca-mi vine CM...as face un betahcg dar nu-mi place sa ma intep asa aiurea...asta e...ma gandesc deja la o noua stimulare ,inseminare,dar as vrea sa-l conving si pe sotior sa-si faca o spermograma(totusi pt nu stiu ce motiv nu vrea deloc)
va pup fetelor

Mergi la inceput