King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

nelia : merci pentru explicatia cu asigurarea; n-am reusit sa o gasesc, asa-mi trebuie ca nu salvez ce ma intereseaza.
zicea Michael ca nu iesea decit noaptea pe la 2 la cumparaturi.dar eu nu inteleg de ce nu le cerea la cei care aveau magazine sa dea afara pe toata lumea cind vine el, ca sa poata sa se uite linistit.am sa va zic de ce.eram odata aici in timisoara la noi, la magazinul terra si m-am trezit data afara, impreuna cu toata lumea pt. ca venise una din cele 2 andree (cred ca antonescu o cheama) sa se uite la pantofi.si toata lumea se holba prin vitrine la ea cum incearca diverse chestii pe acolo.

rhoneea : esti dulce ca vrei sa vii in tabara mea, numai ca vezi ca eu am plecat de acolo si nici altcineva nu stiu sa fie.asa ca, ramai singura.acum serios, m-am uitat la video-ul din 2008 si intr-adevar diferenta e destul de izbitoare.nu ma refer la look, care poate fi copiat cu usurinta, ci la felul de a fi.este evident ca Michael, desi timid, vorbeste cu multa siguranta (s-ar putea altfel cineva cu atita talent ?), in timp ce in interviul din 2009, tot repeta citeva cuvinte.zicea oana_n ca i se pare mai degraba ca Michael e uimit ca dupa atitia ani mai e atit de iubit de fani.la prima vedere, mi-a facut si mie impresia asta, dar e ceva in comportamentul lui care nu pusca.nici nu stiu sa zic in cuvinte ce.e un feeling mai mult.si zimbetul prea larg, cu colturile gurii in sus (cum n-am vazut pina acum la Michael) m-a frapat.


anka77 : te-ai contaminat si tu cu site-ul hoax ? vezi, ca e un...hoax .acela a fost creat, daca nu gresesc, chiar in ziua mortii lui ? sa inteleg ca scrii si la forum ? eu tot le-am zis la fete despre forumul acela, dar nu vor sa citeasca, nu stiu de ce.pacat, ar vedea cum gindesc si alti fani.sint multe aspecte dezbatute acolo.as vrea sa comentez acum video-ul cu joe jackson, dar l-am vazut doar de 5 min. si trebuie sa-l mai ascult de citeva ori.foarte, foarte interesant.

simonacip : abia daca am putut sa urmaresc interviul cu Michael si japonezul, ca-mi venea sa mor de ris. e o figura, ce sa mai...

motanik : acum am vazut ca ai scris, nu am apucat sa citesc (eu am deschise 2 ferestre cu king of pop, ca sa vad ce mai scrieti).vorbim mai pe seara ca trebuie sa fac lucruri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Motanik,
Intrebarile astea ma framanta si pe mine de cand am decoperit site-ul cu ceva timp in urma. La incepu poza din ambulanta si mie mi s-a parut "non-sens", dar nu avea cum sa ii fotografieze picioarele, deoarece geamul ambulantei este in dreapta-fata, pacientul se pune in ambulanta cu capul in inainte, asta atunci cand il dau jos din masina sa fie cu picioarele inainte, pentru siguranta pacientului( sa nu se intample ceva Doamne feri si cade ala in cap).
Ca nu se grabea ambulanta ... asta asa e.Cum ziceau si cei de pe site parca era un incepator, plus ca in fata casei era un roundabout nu era nevoie sa dea cu spatele.
Am inteles ca repetitiile au fost inregistrate de AEG in HD video si audio....foarte tare nu? Sunet pe canale diferite... te doare capul...
Pe mine ma streseaza foarte tare filmuletul de pe CNN cand il dau jos din elicopter, e complet plat,picioarele trebuie sa fie tepene in sus dupa o zi nu se instalase Rigor mortis?nu are cum....plus cand il urca in masina legistului il pun pe jos ca pe un sac de carofi, cand se stie ca un cadavru se manuieste cu grija tocmai pentru a nu distruge nik....pfff nu mai pot...
http://edition.cnn.com/video/#/video/showbiz/2009/06/25/von.jackson.body.transport.kabc?iref=videosearch este o reclama la inceput...putina rabdare....

But They Told Me
A Man Should Be Faithful
And Walk When Not Able
And Fight Till The End
But I'm Only Human



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Motanik tare de tot melodia zilei! ce "dur" era Michael la inceputul ei (citisem undeva ca ar fi avut o relatie cu tipa asta din clip, care apare de fapt si la Dirty Diana).
Imi place mult ritmul sacadat asa si puternic.

Sweetmelon dar cine se cearta aici?! Acu' pe bune, schimbam si noi idei diverse, eu nu am sesizat simbure de cearta
Cat despre cele 50 concerte, pai el s-a "inhamat" la doar 10, apoi datorita vanzarilor de bilete uriase i s-au mai bagat inca 40 de concerte pe gat, spre satisfactia si din cauza lacomiei companiei producatoare




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

anka77 : te-ai contaminat si tu cu site-ul hoax ? vezi, ca e un...hoax .acela a fost creat, daca nu gresesc, chiar in ziua mortii lui ? sa inteleg ca scrii si la forum ? eu tot le-am zis la fete despre forumul acela, dar nu vor sa citeasca, nu stiu de ce.pacat, ar vedea cum gindesc si alti fani.sint multe aspecte dezbatute acolo.as vrea sa comentez acum video-ul cu joe jackson, dar l-am vazut doar de 5 min. si trebuie sa-l mai ascult de citeva ori.foarte, foarte interesant.

Cory este acum pe CNN acel interviu, site-ul s-a facut pe 26 , si da recunosc ca m-a contaminat de cand l-am deschis prima data

But They Told Me
A Man Should Be Faithful
And Walk When Not Able
And Fight Till The End
But I'm Only Human



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Mi-e teama sa nu se ajunga la certuri, nu ca s-ar fi ajuns deja Subiectul este superb si imi doresc f mult sa ramana asa.
Merci de lamuriri in legatura ca concertele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pt cine nu a vazut interviul cu Bashir, complet si nu cum l-a difuzat Bashir, taiat si lasat doar ce i-a convenit lui ca sa-l scoata pe Michael sifonat.
Asadar, iata-l, in 9 filmulete pe youtube:





















--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

in legatura cu concertele, cei de la Aeg incearca sa se spele pe maini.
Ei spun ca au cerut parerea medicului lui Michael Dr Thome parca il cheama, cand au vazut ca biletele pentru primele 10 concerte s-au vandut foarte bine, iar medicul le-a spus ca Michael este intr-o conditie foarte buna si ca poate performa.Michael habar nu avea ca isi daduse dr practic acordul, el a si recunonscut dealtfel ca nu a avut niciun control asupra contractului si-a dat initial acordul pentru 10 concerte,restul au facut altii. Era foarte suparat, Leonard Rowe tipul angajat de Michael sa se ocupe de detalii cand si-a dat seama ca Aeg i-au programat 50 de concerte,a fost chemat la Michael acasa si i-a cerut ajutorul, era foarte manios ca nu are control asupra contractului si pentru ca stia ca nu poate "duce" 50 de concerte.

But They Told Me
A Man Should Be Faithful
And Walk When Not Able
And Fight Till The End
But I'm Only Human



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mie una parca incepe sa imi rasara din ce in ce mai puternic in minte ideea de premeditare.
Nu cred ca ar fi vrut el sa scape, de perfectionist ce era, cred ca se simtea "dator" sa faca tot posibilul sa poata duce cele 50 de concerte. Chit ca era bolnav! Asta sunt 100% convinsa ca era foarte bolnav. Zvonurile de acum ceva timp n uar fi iesit chiar asa, aiurea...

Motanik incerc sa iti spun ce gandesc eu ref la punctele scrise de tine:
1. Cred ca poza din ambulanta (unica!!!) TREBUIA sa apara, sa vada lumea, stii cum e, una e sa vezi, una sa auzi doar ca a murit...
2. Da, chestia cu filmarea acelor repetitii imi da si mie de banuit...Asta ma face sa ma gandesc la premeditare.
3. Da, ciudata conferinta de presa, pe de alta parte, nu gasesc o explicatie logica in a trimite o sosie a lui MJ ca sa ce?
4. Nu cred ca el vroia sa se retraga ACUM, ci dupa concerte...cred ca altii au gandit ca e mai valoroasa disparitia lui cand lumea sta sa clocoteasca de nerabdarea de a-l revedea.




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Eu nu imi gasesc raspuns la intrebarile astea:
-de ce cel care a sunat la ambulanta nu a spus ca e Michael Jackson ci un "domn"?
-de ce nu a specificat din prima celor de la ambulanta ca se afla deja un medic in apropierea lui?
-de ce dr a declarat ca nu stia adresa(fiind intrebat de ce a sunat asa de tarziu)? dat fiind ca el nu venea pentru prima oara in casa aia.

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dana, de ce TREBUIA sa existe poza aia? Adica din partea cui venea acel TREBUIA?

Anka, cred ca e cum zici tu cu pozitionarea persoanei in ambulanta, dar ala care a fotografiat putea doar sa spere ca inauntru e asa nu? Ca Michael putea fi asezat in fund, cei de afara nu aveau de unde sa stie care era situatia. Prea noroc chior mi se pare sa fi prins poza aia exact asa, poate sunt eu nebuna doar...

Rhoneea, cred ca nu conta pt cei de la ambulanta numele, de altfel nici nu au intrebat. Probabil ca bodyguardul care a vorbit (desi cum bine ziceau cei de pe siteul ala, nu era omul isterizat deloc, adica trecusera 30min de cand incerca dr sa-l resusciteze, nu era de gluma, era o situatie de viata si moarte si ala in telefon nu e deloc speriat/agitat...vorbim totusi de Michael Jackson!!) nu l-a spus intentionat gandindu-se ca nu e totusi atat de serios si sa nu rasufle in presa in caz ca liniile sunt ascultate.

Cat despre dr, cand si unde a declarat ca nu stia adresa? Poti sa dai mai multe detalii?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput