King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Pe mine muzica asta ma rupe in doua :

"We are going to see the king"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

cory, nu te aprinde! Nu cred ca aici gasesti fete care sa-si doreasca sa se razboiasca pe tema MJ Dar ca sa fiu in tema ta, eu nu cred ca cineva ca MJ ar rezista sa vada cum copiii lui plang si sufera in fata sicriului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Fetelor, nu cred ca e cazul sa va certati...bineinteles fiecare face cum simte....dar de murit a murit precis, caci nu cred ca politia din LA si medicii legisti se joaca de-a v-ati ascuns si banuiesc ca dupa 2 autopsii, nu poti sa mai ai dubii, nu cred au facut autopsie altcuiva. In plus, familia n-ar fi facut atata circ mediatic si nimeni n-ar fi supus copiii la asemenea traume, cu atat mai putin el. Si nici prietenii apropiati.

Pana una alta, eu, desi am putin timp la dispozitie, mai arunc un ochi aici la Zona artelor, la clubul cititoarelor si la acest topic.
Maine, inainte sa plec din oras, sper sa vad care e melodia zilei

P.S Editez pt.ca abia acum am vazut filmuletul din garile Stockolm-ului si m-a impresionat teribil. Frumos ar fi fost sa se fi facut asa ceva in mai multe capitale....lui Michael i-ar fi placut teribil..in plus ce gest ar fi fost mai frumos decat sa vada cum muzica lui a unit atatia oameni. Oricum emotionant si nu multi artisti reusesc sa cucereasca atatia oameni.
O seara frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Pe mine muzica asta ma rupe in doua :

"We are going to see the king"



Clar, nicio sansa sa mai iesim din butoi.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

tzuni, iarina multumesc ca m-ati salvat.daca nu ma lasa memoria, chiar tu iarina ai zis ca zilele astea esti cam agresiva si cam tifnoasa.pe fondul supararii, evident.cam asa si eu, imi sare capsa din orice.
desigur, aveti dreptate, e o stupizenie sa crezi asa ceva.dar eu asa am vrut sa cred, a facut parte din terapie.
acuma, sincer toata teoria mea cu Michael alive (tot ce-am citit vreau sa zic) era darimata exact de asta : copiii lui (aici cam era punctul slab).pina la urma, insa m-am gindit ca asa un om inventiv ca Michael (va rog revedeti liberian girl, daca nu gresesc acolo toata lumea il cauta, numai vedete si el apare de undeva, hm) ar fi gasit o solutie si la asta.
ar fi multe de zis, dar mi-a pierit cheful complet.
m-ati convins : Michael e mort, this is it.desi, o particica mica-mica crede altceva.deranjeaza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Stai linistita Cory, te intelegem. Bineinteles ca nu deranjezi
Dar e mai constructiv zic eu, sa ne amintim de el in alt mod si mai ales sa ne depanam amintirile din adolescenta. Eu am o multime de pe vremea cand eram fan inrait, cand o sa am mai mult timp, o sa vi le povetsesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cory, da' repede te-ai aprins! O pun pe seama supararii prin care trecem toate cu moartea lui Michael, chiar nu am de gand oricum sa ma lansez in vreo discutie in contradictoriu cu cineva mai ales ca din cate am vazut tragem toate in aceeasi directie la subiectul asta.

Ce am vrut sa zic, crezand ca vrei sa lansezi un subiect despre viata lui Michael (si nu despre cum ar fi sa nu fi murit, cum de fapt intentionai) caci asa am inteles, mi-am exprimat parerea ca daca ai face asta ar putea aparea si persoane care nu l-au iubit ca noi sa-l ia la suturi pe subiect, cu alte cuvinte sa scrie despre scandalurile in care a fost tarat si sa profite de ocazie sa-l atace. Caci chiar la subiectul unde mai toata lumea deplangea socanta lui disparitie s-a gasit cineva care sa scrie intre ghilimele despre dragostea lui pt copii.
Sper ca m-ai inteles, nu vreau decat ca memoria lui Michael sa fie cinstita prin fidelitatea fanilor (cum facem noi toate aici) si nu prin comentarii rautacioase ce pot veni din partea celor ce nu inteleg atasamentul fata de el.


Cat despre ideea ca nu e mort, cred ca nu doar tu ci toate dintre noi am lasat o parte din inima deschisa catre ideea ca Michael e undeva, departe de paparazzi si multimile in delir si isi traieste in sfarsit viata normal. Si ca, acolo unde e, isi petrece timpul frunzarind printre altele si subiectul nostru, aici pe DC.#

Peace!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Cred ca vestile rele o sa apara mereu, pacat ca nu vom sti niciodata adevarul...

Melodia de azi imi place mult, o stitam innainte....dar acum ii stiu povestea.......

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Cory, da' repede te-ai aprins! O pun pe seama supararii prin care trecem toate cu moartea lui Michael, chiar nu am de gand oricum sa ma lansez in vreo discutie in contradictoriu cu cineva mai ales ca din cate am vazut tragem toate in aceeasi directie la subiectul asta.

Ce am vrut sa zic, crezand ca vrei sa lansezi un subiect despre viata lui Michael (si nu despre cum ar fi sa nu fi murit, cum de fapt intentionai) caci asa am inteles, mi-am exprimat parerea ca daca ai face asta ar putea aparea si persoane care nu l-au iubit ca noi sa-l ia la suturi pe subiect, cu alte cuvinte sa scrie despre scandalurile in care a fost tarat si sa profite de ocazie sa-l atace. Caci chiar la subiectul unde mai toata lumea deplangea socanta lui disparitie s-a gasit cineva care sa scrie intre ghilimele despre dragostea lui pt copii.
Sper ca m-ai inteles, nu vreau decat ca memoria lui Michael sa fie cinstita prin fidelitatea fanilor (cum facem noi toate aici) si nu prin comentarii rautacioase ce pot veni din partea celor ce nu inteleg atasamentul fata de el.


Cat despre ideea ca nu e mort, cred ca nu doar tu ci toate dintre noi am lasat o parte din inima deschisa catre ideea ca Michael e undeva, departe de paparazzi si multimile in delir si isi traieste in sfarsit viata normal. Si ca, acolo unde e, isi petrece timpul frunzarind printre altele si subiectul nostru, aici pe DC.#

Peace!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building



peace, ha, ha.
mi-a trecut (sint zodia Leu, fir-ar, daca cunosti vreunul astia sint impulsivi, dar le trece repede).
acuma, trebuie sa fiu scurta de tot ca am ora de jogging.si sint deja ready-steady-go.
nu am vrut sa fac nici un fel de rumoare pe forum cu asta (ai vazut ca de aia m-am invirtit atita in jurul cozii daca sa scriu sau nu).numai ca eu ma agatam de orice argument cit de slab (emis de adeptii teoriei Michael alive) ca asa mi-a convenit.iti inchipui.imi pare rau, dar eu in prostia mea tot mai cred putin.desi si maicamea a zis ca-s naroada.
nu m-am supa, stai linistita.sper ca mai continuam discutiile maine, nu ?
acuma am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hi-hi-hi! Asta e ris... pentru ca si mie imi plac teoriile conspirationiste, ma amuza, am citit tot ce s-a scris si inventat despre Elvis. Si ca sa pun paie pe foc:
http://www.telegraph.co.uk/culture/music/michael-jackson/5682778/Michael-Jackson-the-wildest-conspiracy-theories.html

Sint trei parti si pe youtube: http://www.youtube.com/watch?v=niHTjMOT0hc&feature=related

Si sint multe alte site-uri care vorbesc despre asta, dar cea mai interesanta, si irealista in acelasi timp, a fost una pe care nu o mai gasesc acum, cred ca au blocat cumva accesul pentru ca-mi da eroare de server (sic!)... in care se presupunea, ascultati aici, roman politist, nu alta... cica MJ si-a inscenat moartea ca sa scape de datorii. Dar ca aceasta inscenare a fost pusa de mult timp la cale, chiar si unele dintre imprumuturi sint facute fara logica tocmai pentru ca stia ca nu le va mai plati, ca fata copiilor lui a aparut exact in ultima perioada si asta in mod intentionat... si ca, de fapt, nu ar fi copiii reali cei pe care i-a vazut publicul... MJ in ultima perioada suferea intr-adevar de o boala care i-a atacat plaminii, de aceea purta si masca si ca nu mai putea cinta, deci nici nu ar fi avut cum sa faca acele spectacole live... dar ca ii pregateste pe copiii lui sa cinte si sa danseze cele 200 de cintece de care a auzit lumea, copii care sint intr-adevar talentati si care vor sparge piata peste citiva ani... Dar pina atunci, dupa ce ce se va linisti totul, cu o noua infatisare data de chirurgia plastica, cu datoriile platite si toata averea trecuta in mina familiei, isi va putea trai viata undeva, intr-un loc linistit, cu o alta indentitate si fata, alaturi de copiii lui adevarati, pe care nu i-a vazut publicul cum arata (ca de aceea i-a si purta cu masti si cu valuri pina acum). Si ca MJ ar mai fi glumit odata, in 1995 cu asa ceva, dupa prima acuzatie din 1993, la relansarea Thriller-ului... si ca de fapt nu a fost chiar gluma sau de la acea gluma a inceput sa construiasca scenariul...

Te doare capul...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput