King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 109

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare Michael, fetelor!
Am luat Romania Libera azi, e tare draguta carticica, buna calitate cum au zis fetele inainte. Eu am luat-o si de pe amazon in engleza dar e la Londra so eu sunt in Ro asa ca mai am de asteptatsa o vad si pe aia, dar sper sa fie la fel de bine iparita.

Nu am apucat sa vad mare lucru din linkurile puse dar revin mai taziu ca dam o fuga pana la Targoviste acum. Sa aveti o zi frumoasa.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

pe CNN acum este bucatareasa personala a lui Michael, Kai Chase , foarte interesant ce spune tipa.

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
Michael,you`ll never Moonwalk alone

http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Si eu sunt din aceeasi tabara. Vorbesc cu el in gand, ma gandesc cum l-as fi putu ajuta daca l-as fi cunoscut,ma rog pentru el...Si fac toate astea neintelegand ce se intampla cu mine. Precizez ca nu am fost fan.

Si, la intervale regulate de timp, mi se face un dooor sa-l ascult si/sau sa vad ceva cu el. dar un dor din ala care te izbeste in stomac.

Si sunt convinsa ca mai sunt milioane ca mine?

Ce fel de om a fost asta? caci oameni buni au mai existat pe pamant. La fel si artisti mari. Dar niciunul nu a produs asemenea "simptome".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid2003

Ca sa ne mai si inveselim, si sa il vedem cum era in particular:

http://www.youtube.com/watch?v=bTJYF9AXM8c&feature=related

Si urmatoarele parti din MJ Most Funniest (ma rog, asa a scris el)...sunt mai multe. E mortal, eu am ras cu lacrimi. Mai ales cand zice pe litere F*U*C*K the press/Michael is the best! Si sunt multe!

Si mai imi place asta, mor ce fata face cand e cerut in casatorie de o fana:
http://www.youtube.com/watch?v=bTJYF9AXM8c&feature=related



Am tot vazut filmuletele "private". Ti-e mai mare dragul sa il vezi cand rade, asa din suflet. Iti vine sa il iei si sa il duci departe de tot raul ce l-a inconjurat. Dar ma bucur ca totusi a avut multe momente frumoase de care s-a bucurat si cred ca a fost fericit in clipele alea.

Saracuta fata care l-a cerut in casatorie cred ca nu a mai dormit macar o luna dupa aia. Si el, ca un "copil rau" s-a emotionat. Scria acolo mai departe, dar cu gandul tot la intrebare si il apuca rasul. Cine stie ce era in mintea lui despre ideea de casatorie. Cred ca ceva tare frumos si de neatins.
Ce imi place la reactiile lui din toate momentele, este ca nu are nici o urma de ingamfare, nu considera ca i se cuvine nimic. Chiar si dupa 40 de ani de oameni urland la vederea lui, el tot se mira si se bucura cand vedea ca e iubit.
Si mor cand vad cata grija avea de cei din jurul lui. Cum e si cu fata lesinata, si cu japonezoiul nebun care s-a urcat pe schela dupa el.

Ce sa mai zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana

Si eu sunt din aceeasi tabara. Vorbesc cu el in gand, ma gandesc cum l-as fi putu ajuta daca l-as fi cunoscut,ma rog pentru el...Si fac toate astea neintelegand ce se intampla cu mine. Precizez ca nu am fost fan.

Si, la intervale regulate de timp, mi se face un dooor sa-l ascult si/sau sa vad ceva cu el. dar un dor din ala care te izbeste in stomac.

Si sunt convinsa ca mai sunt milioane ca mine?

Ce fel de om a fost asta? caci oameni buni au mai existat pe pamant. La fel si artisti mari. Dar niciunul nu a produs asemenea "simptome".

wow f tare si tu? ma gandeam ca sunt eu un pic....
Intrebarea asta mi-am pus-o si eu: ce fel de om a fost asta?De unde impactul asta asupra atator oameni?ce ai atat de special?cu cat har ai fost inzestrat? Doamne ce magnetism emana....si vorba ta: au mai existat oameni mari, artisti mari...dar nene ca el.... NO ONE ,nu cred ca voi dezlega misterul asta ever.....

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
Michael,you`ll never Moonwalk alone

http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kalid spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana

...Si fac toate astea neintelegand ce se intampla cu mine. Precizez ca nu am fost fan.

Si, la intervale regulate de timp, mi se face un dooor sa-l ascult si/sau sa vad ceva cu el. dar un dor din ala care te izbeste in stomac.

Si sunt convinsa ca mai sunt milioane ca mine?

Ce fel de om a fost asta? caci oameni buni au mai existat pe pamant. La fel si artisti mari. Dar niciunul nu a produs asemenea "simptome".


Un inger !

Si eu sunt la fel. Nu am fost fan, dar este o parte din adolescenta mea si, ca atare, m-a marcat: am crescut cu el, l-am admirat dansand, i-am ascultat cantecele, urmaream videoclipurile (adevarate filmulete), am fost la concertul din '96.
Din pacate, abia acum am inceput sa ma documentez mai bine despre el. Ce om bun a putut sa fie... si mi-e ciuda ca asa un om a suferit atat de mult . E nedrept! Asta cred ca m-a afectat asa tare.
Citind versurile de la Privacy sau Tabloid Junkie, ma intrebam: de ce nu l-au lasat in pace?!?!?! De ce era 'vanat' tot timpul?!?! El se manifesta prin cantece, dar presa... il toca la orice gest .

Sper, totusi (cum a zis si purple_blue), ca a avut si multe clipe de fericire, pt. ca merita din plin!!

Va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Fetelor nu mai ma satur sa ma uit la bucata asta (din concertul din 2001):




Ce mindra trebuie sa fie mama lor ca are asa baieti! Unul si unul Am marit sa ii vad pe tot ecranul, in HD

Cat despre MICHAEL.... asa imi place sa mi-l amintesc, plin de viata, cucerind scena si in verva!




Dana mama lu' Radu Stefan

Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson




Absolut superb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Welcome in "za clab" fetelor
Nu cred ca ati observat cand, acum vreo 2-3 zile, am scris si eu aceleasi lucruri. Apropos de ce fel de om a fost asta?
Am scris atunci ca eu cred ca a fost un VRAJITOR. Bun. Altfel, nu avea cum sa ne farmece pe atitia...
Si acum, vorbind serios, luand-o logic sa zicem asa, cred ca avea o forta magnetica foaaaarte puternica si speciala, altfel nu se explica reactiile oamenilor la vederea lui.
Inafara de faptul ca el insusi era o APARITIE speciala!
Si, vorba voastra, au mai fost si sunt inca personalitati puternice, artisti mari, dar nici unul nu degaja atita magnetism si nu creaza asemenea isterii in masa. De aceea, tind sa cred ca, totusi, oamenii l-au simtit ca e SPECIAL printre noi si l-au iubit pentru ca era asa

Eu ma tot uitam aseara la concertul de la New York din 2001 si studiam reactiile publicului. Pai inafara ca erau electrizati si in transa ascultandu-i muzica, unii isi puneau mina la stomac, se tineau de frunte, plingeau ca nu le venea sa creada ca il vad for real!
Cred ca si noi am fi facut la fel, nu?




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Toata lumea da vina pe presa....dar presa suntem NOI, cei care o cumparam. Ziaristii aia isi fac meseria si castiga o paine. Noi ii impingem de la spate sa faca ceea ce fac. Cumparandu-le ziarele. E o realitate aparuta in urma nevoii noastre de a citi tot felul de bezaconii.

Sunt atat de trista pentru ca atat de multa lume l-a iubit dar la fel de multa a contribuit la nefericirea si neimplinirile lui.

Si uite ce fac eu acuma....Avand in vedere faptul ca e din ce in ce mai vehiculata sintagma "MJ valoreaza mai mult mort decat viu" si ca m-am hotarat sa nu alimentez conturile celor fac bani pe spinarea lui, m-am hotarat sa nu cumpar niciun material despre el.

O sa-i cumpar albumele si atat.

Dar uite ca nu ma pot abtine. Vreau sa stiu mai multe despre el, cat mai multe, asa ca ma duc sa vad daca mai gasesc RL.

Si uite asa intram intr-un cerc vicios din care unii dintre noi nu mai ies. Iar noi contribuim intr-un fel sau altul la aceste dezastre.

P.S. Sper macar sa nu-l vorbesca de rau in cartea asta. Din punctul meu de vedere poate sa nu aiba nas de loc, sa se fi operat de un milion de ori...ce conteaza toate astea? Cand ai un suflet atat de frumos si poti oferi atat de mult..........

Plec ca iar ma apuca boceala. Si devin penibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

pe CNN acum este bucatareasa personala a lui Michael, Kai Chase , foarte interesant ce spune tipa.

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
Michael,you`ll never Moonwalk alone

http://community.webshots.com/user/anka77


ce spune? ne poti scrie si noua aici? eu sunt la job...

Mergi la inceput