Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Ada sa stapanesti sanatoasa carutul

Babytza si puiiValentina David

Poze


multumesc

(nu faci misto de mine, ha?!)

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Ada sa stapanesti sanatoasa carutul



multumesc

(nu faci misto de mine, ha?!)



Nuuuuu , cum sa fac ???? Doar suferim de aceeasi boala

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

gaia, te felicit si eu pt achizitie. eu carucior de-asta am luat pentru vladimir si sunt mai mult de super incantata de el.

la alexandra am avut vreo 4 si toate au fost folosite fff putin pt ca ea nu a mai vrut de mica sa stea in carut.

eee, acum, alta poveste. vladimir inca sta bine in el, doarme in el, mananca in el... s-a comportat foarte bine carutul si cred ca va fi intr-o stare foarte buna astfel incat sa il putem da si mai departe. sau sa-l pun la pastrare, ca cine stie?!''



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Ankussa, tare prajitura, asa-i?
De cind ne-am intors din concediu, eu am facut deja 3 ture, si ma mai mir ca ne-am ingrasat amindoi.

Vad ca prajitura asta face inconjurul lumii, acum citeva zile i-am dat reteta prietenei mele din America si a facut furori pe-acolo, la party-ul de 4 iulie.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Hai Ada, baga niste poze cu carutul

Tocmai am descoperit ca lui fi-mea ii ies 2 dinti in partea dreapta, saracuta. E aproape crapata gingia. 2 mititei unul langa celalalt. Inseamna ca si pe stanga ii vor iesi in zilele urmatoare...

Babytza, bravo, ma bucur ca a papat soricelul neblenduit. Eu tocmai mi-am scos piureul de cartofi din par, Carla a protestat vehement pentru ca mi-am permis sa nu-i mai pasez mancarea atat de fin

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Eva, eu nu ii mai dau Aniei Vigantol de vreo 2 luni.
Calciu nu i-am dat decit vreo luna, la inceput.

Doctorita (noastra) a zis sa facem pauza 1 luna inainte si o luna dupa cura de soare. (Sau o fi zis 2 saptamini? Nu mai stiu exact, dar eu am aplicat o luna).
Eu n-am de gind sa-i mai dau vara, sta suficient la soare cit sa-si ia vitamina D.

Cind am fost la Babyexpo, o doamna de acolo care prezenta cremele Mustela, mi-a povestit cum ca vitamina D se absoarbe oricum. Cum ar veni, ca sint atit de destepte cremele astea, incit lasa ce-i bun sa treaca si opresc doar ce-i nociv. Mira-m-as.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Lidia, dupa ce-am avut o experienta nasoala cu tzintzarii, in prima noapte petrecuta in Grecia, i-am pus Aniei in camera Raid din acela cu sticluta. Nu se simte niciun miros, dar nici tzintzarii nu vin.

Stiu ca Babytza luase ceva cu ultrasunete, parca de la Chicco.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare!!
Am ajuns si noi de cateva zile in Olanda...Lucas s-a comportat super super la drum,a mancat mai bine ca acasa! Peste tot atragea lumea cu rasul lui,pana si nemtii ne felicitau ce copil prietenos avem.Am avut si cateva peripetii,dar suntem bine!
Am fost la mare...piciul s-a indragostit efectiv de mare,plangea cand il scoteam din apa;a strabatut in 4 labe sute de metri pe plaja...a mancat nisip la greu.
Acum,ploua de 2 zile si e urat!!!Uitasem ce urata poate fi vremea aici!Avem multe in program,speram sa ne ajute si vremea!
Pupici tuturor, si speciali pt Babytza si Luminita

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Bitza, bine ai revenit! Ma bucur ca v-a priit vacanta. Asteptam pozeeeeeeee!!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Bitza bine ai venit !!!!! Asteptam poe din minunata vacanta

ratonel sper ca sunteti bine, ai deja doua zile de cand nu ai scris

Luminita tu chiar ne parasesti ???? cine te-a suparat asa de tare ???

Nausica da, eu am aparatul cu ultrasunete de la chicco. E ok, sunt multumita de el....doar ca acum am ramas fara baterie si sunt cu raid in priza

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput