Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am pus poze facute in weekendul asta pe Picasa

Crlp, imi pare rau ca treci prin asta. Din pacate nu stiu nimic de doctoritele respective. Iti doresc mult succes! Incearca sa stai linistita cat poti.

Laura 21+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

crlp - avand in vedere ca unele fete nici nu au facut deloc dublu test, ci doar triplu test si ca te incadrezi cu saptamanile sa faci TT, eu as astepta sa fac triplul test (fa-l chiar in prima saptamana in care se face, 18 sau cat e, nu mai stiu) si daca atunci nu iese bine (desi eu sunt convinsa ca iese bine) atunci faci amnio.
sau alta varianta, te duci la cel mai bun ecograf la care poti, repeti ecografia de 3-4-5 ori, de cate ori e nevoie, pana te lamuresti. daca iti spun toti acelasi lucru, macar stii un lucru.
hai curaj.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui crlp
[
a doua la care am fost de frica, dupa ce am aflat ca BB nu are os nazal nu vrea sa fac amnio, vrea sa fac TT si sa vedem cum iese

Tot c pot sa iti spun e k dr. meu a zis sa fac amino si m-am dus d capu meu si am facut TT si a iesit mult mai bine, dar nu stiu dak sti k si DT si TT sunt simple analize statistice, matematik pura care me manank nopua toti nervii. Depinde de c vrei u, si tre sa cantaresti f bine riscurile, mai ales k la amino e riscul d 1% sa avortezi dupa procedura. Nu vreau sa te sperii, dar e bine sa cunosti toate datele, la fel d bine poate sa iti iasa Dt si TT cu valori f bun, iar bb-ul sa aibe probleme.
In situatia asta nimeni nu poate lua o decizie, cel mai bine e sa te consulti cu al tau si sa cantariti f bine problema, dar cel mai improtant este sa va puneti de acord, adik sa luati decizia in comun, nu sa te lasi influentata k sa nu regreti mai tarziu.
Stiu k e foarte greu, mai ales dak nu sunteti d acord, pt k eu nu am vrut sa fac amino, nu imi pare rau ink, dar mai tarziu ......, unde mai pui k dak are ceva bb-ul e numai vina mea pt. k eu sg am luat-o.

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +20 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

da, spune-le asta carcotasilor...

eu tot am nervi, nu mi-a trecut, cred ca ma rascolesc si hormonii... mai dau apa la soricei uneori nush ce-i cu mine...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor


draga mea, multe tigai din partea mea carcotasilor si sa te pupe undeva....extraordinar...ce mor eu de aia care isi dau cu parerea de ce copil ar trebui sa soseasca pe lume in familia voastra

Betty78 22+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am uitat sa va spun: am intrat in saptamana 23; deci mai avem inca minimum 15 saptamani [majorete] si bebe vine pe lume

Betty78 22+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

betty 78 spune-mi te rog frumos ce fel e dr. Iosup?
pe 8 merg la el pt eco, am auzit ca e f bun...poti sa-mi spui pe PM care sunt pretulrile la eco, sa ma pregatesc...
multumesc frumos

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui crlp

betty 78 spune-mi te rog frumos ce fel e dr. Iosup?
pe 8 merg la el pt eco, am auzit ca e f bun...poti sa-mi spui pe PM care sunt pretulrile la eco, sa ma pregatesc...
multumesc frumos

14+


Buna, vreau si eu sa stiu de Iosup cate ceva, si la fel de preturi. Si daca imi spuneti si cu cat timp inainte va programati, ar fi nemaipomenit. Multumesc frumos.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Va las, k merg si eu aks la

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +20 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Crlp cred ca Ramonika are dreptate si eu as proceda la fel..
Iti doresc multa sanatate si incredere ca totul va fi k!

miany
22+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Am uitat sa va spun: am intrat in saptamana 23; deci mai avem inca minimum 15 saptamani [majorete] si bebe vine pe lume

Betty78 22+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario



Felicitari pt o noua saptamana!


miany
22+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput