Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Nausica, culmea eu nu ma refeream la tine deloc atunci cand am scris ce am scris. Daca chiar vrei sa ne lamurim hai sa o facem pe privat de dragul celorlalte fete

Mda, si eu cred ca altcineva merita cartonasul...dar (ca sa citez: "fir`ar ea de tara balcanica")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Mai, pe bune ca iar v-ati ambalat din senin. Adica, de ce atata valva pt. nimic? Fiecare si-a exprimat punctul de vedere in stilul propriu, chiar nu puteti trece mai departe sa depasim momentul asta? E la fel de lipsita de sens toata discutia asta ca si cea cu metroul parizian cu sau fara bare. De ce trebuie musai sa va atacati una pe cealalta? Eu chiar nu inteleg.
Si Xor, nu cred ca pe forum se pune problema de pile. Din cate am inteles eu sora Aneimona e doar o userita cu vechime pe DC, nu moderator.

Hai va rog eu, faceti pace si sa inchidem subiectul asta, vreti?




Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Babymom impaciuitoare ca totdeauna....
Despre subiect...doar atat mai pot sa mai spun
O noapte linistita tuturor mamicilor si puiutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Xor avertismentul ti l-am dat eu (care e prima data cand 'te vad' si pe tine si pe celalalte fete cu care te certi), in urma a 2 reclamatii pe care la-u facut 2 useri la adresa postarilor tale (de la capitolul incheiat). Avertismentul l-ai primit pt agresivitate in modul de expunere a ideilor, nu pt faza cu insinuarea eutanasierii. Intre timp a luat si anamona cartonas pt partea ei de cearta si scandal. Faceti pace sau ingnorati-va reciproc si gata.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinush spune:

salutare, fetelor!

va citesc zilnic, dar am preferat sa nu scriu...voi va stiti de multa vreme, ma simt cam in plus...mai ales ca uneori sunt niste discutii aprinse, asa ca stau in bancuta mea...e asa bine acolo

trebuie neaparat sa va spun ca aveti niste copii minunati...imi place tare de voi, fiecare e deosebita in felul ei...as vrea s-o salut si pe babymom , cand am inceput eu sa scriu cateva mesaje, era ocupata cu mutarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:


babymom:cata apa(lichide) ar trebui sa bea bebeii?
Piticul meu este "rau de caldura", adevarul ca eu l-am crescut mai spartan, mai in curent, transpira, se enerveaza daca ii este cald si bea ,muuulta apa( pampersul cred ca atarna o tona)
Intr-un final m-am dezmeticit si eu: se scula noaptea nu de foame, ci de sete Dar daca eu ii dadeam lapte, bun si ala. Doarme cu AC setat pe 22 grade.
mai nou, reactioneaza cand ii este sete: trage de pahare, de cani, le duce la gura.
Dar de ce-o iau eu pe dupa visin? Mi se pare ca bea prea multa apa, asta-i Ce alte boli, in afara de diabet, s-ar manifesta cu sete excesiva?
(fa abstractie de paranoia ma-sii, ta-su si toata lumea din jur imi zice sa-l las in pace, ca-i bine ca se hidrateaza, etc,iar la doctor mi-e jena sa sun, daca nu era sa cald afara sunam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Marinush ma bucur sa te vad.
Eu am fost cam in plimbari si de asta n-am mai dat nici un semn de viata. Gata sesiunea?

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

cartonase????? dupa fazele de la odisee si de la scutece, eu chiar uitasem de existenta lui Big Brother

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidestefan
de intilneala de miine nici nu mai vorbesc ...nu visez sa ii arda vreuneia din voi de asa ceva ..



baaaa, mie daca-mi vine carutza, ma prezint

saltata in forma de tort, dai?!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76
Mi se pare ca bea prea multa apa, asta-i Ce alte boli, in afara de diabet, s-ar manifesta cu sete excesiva?
(fa abstractie de paranoia ma-sii, ta-su si toata lumea din jur imi zice sa-l las in pace, ca-i bine ca se hidrateaza, etc,iar la doctor mi-e jena sa sun, daca nu era sa cald afara sunam)

Felicia, si eu i-am inlocuit Aniei laptele de noaptea cu ceai sau apa. Daca se mitziie, ii bag ceaiul, apoi suzeta si adoarme imediat la loc.

Nu ma bag sa-ti dau un raspuns medical, dar sa stii ca astia mici beau apa si de "fun".

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput