FIV 233

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor noi acum am venit de la eco si am avut ceva emotii pt. ca mi-a spus prof. ca placenta este joasa...
Nu stiu ce inseamna asta si de emotii nici nu l-am intrebat.
A zis s-o las mai usor cu sexul(eu care nici nu l-am atins pe sotul meu de la ET)ca sunt riscuri sa sangerez.
In rest bebe e bine..,e in grafic,ai bate inimioara....si cam atat.
Mergem din nou peste 3 saptamani , pe 28 iulie.
Va pup!

Alina 10 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

Puffy, felicitari pentru productia frumoasa si sa dea Dumnezeu sa rezulte tot 10 embrioni frumoshi si lipicioshi . Daca decizi sa congelezi eu te-as sfatui sa-i congelezi in ziua 3 pentru ca au mai multe sanse la decongelare decat daca ar fi blastocisti. La ET sigur e mai bine sa mergi pe blastocisti. Eu cand am ales sa si congelez au fost in ziua 4 si la decongelare din 4 embrioni au rezistat 3.
Ellanik, inteleg emotiile prin care ai trecut dar e bine ca ai fost la eco si acum te-ai linistit. Si eu de abia astept sa ajung sa-mi zica dr. ca se vede inimioara si ca totul e bine.
Alinaoprea, eu nu stiu care e treaba cu placenta jos dar cred ca trebuie sa te feresti de efort si sa stai cat mai linistita.
pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

Scuze, am gresit ieri cand am scris... au fost 8 ovocite (eu ramasesem cu ideea de la ultima eco la care a gasit 10 foliculi).
Am sunat azi si din 8 ovocite 2 au fost imature, celelalte 6 s-au fecundat dar 2 sunt foarte slabi, asa ca mai raman 4 embrionasi perfecti. Dr. embriolog a spus ca e posibil sa mergem pe 3 zile si sa nu astepte pana la blastochist, ca nu cumva sa nu mai cu ce sa facem ET. A ramas ca mai sunam maine odata sa ne confirme cati s-au dezvoltat si cand sa merg la ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Puffy10 sunt destui 4 embrioni perfecti.Iti doresc sa ai cei mai super glue embrioni din lume..
Fetelor voi stiti ca eu in ziua a 7 am mers pe jos vreo 4 km cu o geanta de vreo 3 kg pe umeri.......... cand am ajuns la soacramea nu mai puteam de oboseala...si ma durea rau burtica si mijlocul...pana atunci totul parea ok....de a 2 zi nu am mai fost constipata si a inceput agonia....Nui asa ca si asta a contat enorm la nereusita mea????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Miruma, nu din aceasta cauza nu s-a nidat embrionul in ziua 7. Sigur, nu trebuie sa te duci la sala, dar nici statul in pat fara miscare nu s-a dovedit benefic .
Nu s-a nidat din multe alte cauze ...
Imi pare rau



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Eu nu am crezut in statul in pat de aceea din a 5 zi am revenit la servici.Din ce am citit doctorii recomanda dupa 2 zile sa se revina la viata normala, bineinteles fara sarit coarda... Incerc in schimb sa scap de vina asta, am senzatia ca asta este motivul pentru care nu am reusit...Dar oricum..la valoarea mea mai mica de 0,1 cred ca nici nu au incercat sa se prinda.....Data viitoare imi voi trage o cusatura sa nu mai aiba pe unde iesi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna,
ce mai faceti fetelor?
sunteti bine?

va pup castelana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:



NU cred. Singurul fiv la care am stat in pat 2 saptamani a fost primul fiv la care hcg a fost zero.
La ultimul fiv de exemplu am plecat din Budapesta spre Bucuresti a doua zi dupa ET cu masina si in ziua urmatoare am fost la serviciu peste 10 ore pe zi. E adevarat ca nu am mai fost la sala de fitness de atunci dar am sofat, am facut tot ceea ce faceam si inainte...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

AVALON offffffffff mersi mult iubita.Miam luat o povara grea de pe umeri.Am reusit sa iert tot si pe toti pentru nereusita mea si am sfarsit prin a mi gasi mie vina....Am simtit nevoia sa iert pentru linistea sufletului meu, nu pentru persoanele care mi au gresit, am iertat si sunt impacata cu mine insumi ca si persoana.Imi va parea o vesnicie pana o voi lua de la capat...sunt pregatita sufleteste dar astept ca si corpul meu sa fie pregatit.

Mergi la inceput