Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Am revenit. Cu asta: http://family.webshots.com/album/573345631joAsml

Am selectat o alta serie de haine de donat. Am scris cat de detaliat am putut. Ca de obicei, astept mesaje pe PM / mail.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

am aflat de la cumnatul meu ca la el la serv este un baiat care are o fetita de 4 luni si are mare nevoie de ajutor fiind foarte nevoiasi poate il poate ajuta cineva voi revenii cu dimensiunile exacte este din bucuresti multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cormoran spune:

buna selene bunny m-ar interesa si pe mine acele haine le mai ai ,le-as vrea pentru noi.imi poti da un sms pe nr 0766558104 multumesc fffffffffffffffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Hello dragelor,
Am ajuns si noi aproape de final,am intrat si la acest subiect , desi pana acum doar am citit diverse informatii necesare ce se regasesc pe DC, mai avem cateva saptamani pana la nastere(8-15 august) si de data asta speram sa fie totul bine , din pacate , acum trei ani a murit baietelul nostru la 12 h dupa nastere , aici la maternitatea din Tr Severin , din motive pe care nimeni nu le-a deslusit , desi se nascuse sanatos , dar la ~37 sapt , cu greutate de 2200 gr si 46 cm , apoi , dupa un an , am mai pierdut o sarcina pe care mi-au aspirat-o la Elias in Bucuresti la 13 saptamani, acum se pare ca e totul ok, deocamdata , suntem in febra ultimelor sute de metri , incercam sa ne pregatim cu tot ce e nevoie pt fetita noastra, dar , din pacate , criza ne-a afectat si pe noi si implicit posibilitatile noastre financiare , sotul nu mai lucreaza din decembrie , cand a incetat contractul si cand , afland ca sunt insarcinata a decis sa ramana alaturi de mine acasa si sa ma ingrijeasca , pt a nu pierde un alt bb , dar si pt ca mi-a fost foarte rau , am avaut sarcina toxica si am stat doar cu tratamente , perfuzii etc , iar firma unde lucrez eu e in curs de faliment ,deci , ma cam paste somajul , insa , trebuie sa adunam toate cele necesare pentru fetita.Am citit majoritatea mesajelor de la acest subiect , vreau sa va spun ca sunt dispusa sa ofer orice detalii legat de noi(acte care sa ateste ceea ce am scris daca e nevoie etc), in plus , situatia e si mai dificila pentru ca eu sunt dependenta 100% de scaun rulant dupa accident rutier in 1998 ,urmarile fiind tragice , 3 traumatisme vertebro-medulare cu sectiune medulara(am capatat ulterior , cand m-au scapat pe jos de pe targa la nici o luna dupa accident , inainte de a fi fost operata)si , deci , imposibilitatea de a ma deplasa independent vreodata.De data asta , am fost la medic in Timisoara , la Bega la un doctor cu care am comunicat bine si care mi-a inspirat incredere , acolo urmeaza sa fie si nasterea , medicul spunand ca o va programa(cezariana)intre 8-15 august.In concluzie , daca nu deranjez pe nimeni si nu gresesc cu ceva scriind aici , sper sa nu incalc vreun regulament , ne-ar fi de mare ajutor daca sunt persoane printre voi carora le prisosesc sau nu le mai trebuie lucruri pentru bb-i, nu avem nimic inca ,nu am avut posibilitatea sa ne ocupam de alcatuirea trusoului pt bb(carucior , cadita , patut , marsupiu , hainute sau mai stiu eu ce altceva e nevoie).
Sper sa nu fi suparat pe cineva cu ceva , in caz contrar , imi cer scuzele de rigoare si ma retrag de aici.
Va doresc tuturor multa sanatate , sa va bucurati de copilasii vostri si Maica Domnului sa vegheze asupra lor si a voastra.
Astept raspunsuri afirmative sau negative , de orice natura , de la membrii de pe aici.
Va multumesc mult , noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antonia_05 spune:

NELI:am eu hainute pt fetita ta,am si eu o fetita de 4 saptamani si cum si eu am fost ajutata de fete de pe acest forum as fi foarte bucuroasa sa pot ajuta si eu la randul ,chiar daca cu putin deocamdata!!Trimitemi-mi pe tel msg cu adresa ta!eu pe net nu pot intra pt ca nu am ,intru foarte rar de la calc cumnatei!Nr meu este:0747645153!!Iti urez nastere usoara!!Numai bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, am mai adaugat 5 articole (pulovere) la albumul "Imbracaminte pentru adulti". Sunt de la mama mea, ceea ce inseamna ca se potrivesc pentru o persoana de aprox. 1,65 - 1,67 m inaltime si 55 de kg. Sunt in stare foarte buna, putin purtate. Si mai am un pardesiu rosu, trebuie sa-i fac si aceluia poza.

Motivul pentru care am adaugat acum aceste lucruri de iarna este ca sunt acasa, la mama, pentru o perioada, nu stiu unde voi fi la iarna, deci acum ma pot ocupa de donatii / colete.

Inca un lucru: eu am scris marimea 38 la cateva articole, este marimea de pe eticheta, asta inseamna 42 pentru RO.

cormoran, te rog sa-mi spui exact, cu numar de poza (A...), ce anume te intereseaza, pentru ca mai sunt doi doritori, care mi-au scris ieri, si voi respecta alegerile lor. Asta nu inseamna ca le-au cerut pe toate.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cormoran spune:

as vrea daca se poate.A8 A7,A11,A13,A14A20 A21 A22,ITI MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL DACA MI LE POTI DA AI FI DE UN MARE AJUTOR.POTI SA IMI DAI UN SMS CU NR TAU SA VB LA TEL SI SA ITI DAU ADRESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Antonia_05

NELI:am eu hainute pt fetita ta,am si eu o fetita de 4 saptamani si cum si eu am fost ajutata de fete de pe acest forum as fi foarte bucuroasa sa pot ajuta si eu la randul ,chiar daca cu putin deocamdata!!Trimitemi-mi pe tel msg cu adresa ta!eu pe net nu pot intra pt ca nu am ,intru foarte rar de la calc cumnatei!Nr meu este:0747645153!!Iti urez nastere usoara!!Numai bine!!

Buna seara,
Multumesc mult , Antonia , voi face intocmai cum mi-ai spus , iti voi da sms cu adresa mea si te rog , daca pui coletul prin posta romana , sa fie cu plata ramburs a taxelor postale(la ridicare), iti sunt recunoscatoare pentru efortul ce-l faci pt mine si nu vreau ca gestul pe care il faci pt mine sa iti afecteze bugetul in vreun fel.
Inca o data , mii de multumiri , sanatate multa va doresc , sa va creasca fetita mare, sanatoasa si fericita alaturi de parintii ei.
Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui cormoran

as vrea daca se poate.A8 A7,A11,A13,A14A20 A21 A22,ITI MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL DACA MI LE POTI DA AI FI DE UN MARE AJUTOR.POTI SA IMI DAI UN SMS CU NR TAU SA VB LA TEL SI SA ITI DAU ADRESA


cormoran, eu folosesc mai mult Internetul, pentru ca este mai ieftin decat telefonul mobil. Acum, am o nelamurire, legata de cererea ta.

Asa cum am procedat de fiecare data cand mi s-a cerut ajutorul, am efectuat o verificare, pentru a vedea daca gasesc niste informatii legate de solicitanti. Nu o data, sectiunea de "Ajutor umanitar" a fost tinta unor... tzepe, din partea unor useri fara rusine.

In ceea ce te priveste, am gasit asta: http://forum.desprecopii.com/forum/classdetail.asp?id=19337

De ce mi-a atras atentia, pentru ca nu as vrea ca lucrurile daruite sa ajunga... sa fie comercializate pe Internet. Nu am nimic impotriva oamenilor care incearca sa castige un ban prin intermediul rubricii de "Mica publicitate", pentru ca si eu am incercat acest lucru, insa nu mi-ar placea sa daruiesc cuiva ceva si acel cineva sa profite de bunele mele intentii.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

In alta ordine de idei, am primit un e-mail de la o alta solicitanta, pe nume Dumitru Delia. Am aplicat verificarea de rutina si...

"vanzari articole copiiProfil membru: dumitruanca Trimite mai lui: dumitruanca Adresa de mail alternativa: deliad45@yahoo.com Locatie: ploiesti, romania Cod postal: 107070 ...
forum.desprecopii.com/forum/classDetail.asp?id=16653 - Pagini similare"

Na, ca mi-a mai sarit in ochi ceva. Daca, dupa noul sistem de codificare, codurile postale se aplica strazilor, de ce codul postal al lui cormoran si codul postal al lui dumitruanca sunt identice???

Profil membru: cormoran
Trimite mai lui: cormoran
Adresa de mail alternativa: deaturi22@yahoo.com
Locatie: ploiesti, romania
Cod postal: 107070




Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput