Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna fetele!

Ioana, imi pare foarte rau pentru tine si Sara sa treaca.
Si eu ma confrunt cu bebe marait rau. A mea doarme ziua si noaptea o apuca bazdacii. Aseara m-a omorat , nici dupa plimbare, baita, masaj nu adoarme. Dar doarme asa frumos ziua.........Ce sa-i fac? Cum sa-i schimb programul - in ritmul asta nu mai rezist mult...........A, si aseara iar a dat putin laptic pe nas si la 4 dimineata a supt vreo 10 min la san ca disperata si cand am ridicat-o s-o pun pe umar a dat afara..........Si nu prea reusesc s-o fac sa ragaie - maxim odata ii iese...............



mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

Buna fetele.
Am vazut poze foarte frumoase
Bebe beca imi pare foarte rau ptr printesa mica,ii doresc multa sanatate.
Deea mersic ptr pozica(ptr ca ai pus-o in album)si daca te-as mai ruga sa o pui si pe aia cu mine,ca nu am.ce mai face puiutul tau?
Flobaby eu cred ca poti tine geamul deschis,ptr ca,camera trebuie aerisita zilnic,cat despre portbebe eu cred ca il poti folosi de pe acum.Eu il folosesc deja ptr ca sunt facute si ptr bebei incepand de la 0 luni.
Alexut doarme foarte bine noaptea,ma trezesc din 3 ore in 3 ore sa-i dau sa pape,iar ziua doarme destul de binisor.Sapt trecuta,joi si vineri a plans enorm de mult si eu cu el ptr ca nu stiam ce sa-i fac.I
-am facut ceiut ptr colicei si vad ca i-a trecut.E foarte linistit acum.
Maine face 2 luni.E baiat mare deja.
Va pupic pe toate si va doresc o zi cat mai buna

anca mami fericita de alexandru george(07-05-2009)

http://picasaweb.google.com/ancysimona/PozeAlexutz#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

ooooooooo, bine v-am gasit la scutece dragele mele! Oana, multumim

Nu am mai intrat 3 zile, dar am fost foarte ocupata; inca nu am citit din urma, doar am completat albumul nostru cu pozele care erau pana vineri si sper de data aceasta sa fie si numele la pozici, iar dupa ce scriu intru in albumul comun sa vad ce poze ati mai pus sa completez la filmulet.

Botezul a fost superb; nu va pot descrie cate sentimente m-au incercat de bucurie, fericire, usurare, lacrimile abia mi le stapaneam.Petercerea a tinut pana la 6 dimineata, momentul cu ursitoare a fost superb si o surpriza pentru toti (inca nu am pozele de la baiatul cu filmatul si fotografiatul, iar eu nu am facut decat fff putine), muzica excelenta, am fost 90 de persoane pana in 32 de ani, deci distractie la ea acasa, totul a fost superb; Maya a stat in sala aproape tot timpul; doar la papa si schimbat mergeam in camera, iar pe la 3 a plecat soacra mea cu ea si a facut nani.
Am dansat-o cu tati in hora pe o melodie personalizata de nu ma puteam opri din plans, iar ea statea cu ochii mari si privea in jur;a fost o cumintica si la biserica si la petrecere.
Se iritase de la rochitica de printesa la gat, insa am schimbat-o repede si pana dimineata si-a revenit.
A doua zi am avut inchiriat un popas cu casute pentru ciorba si gratar unde au venit in jur de 50 de persoane (aceleasi de la botez), s-a stat pana la 9 seara, am scos apoi mandra din mir si gata si a doua zi.
Ieri, am dormit ffff mult (m-a suplinit soacra, eu doar o alaptam, ea ii scotea aerul,ea o schimba, ea gangurea, etc - doamne ce bine a fost) si seara am fost la o nunta pana dimineata la 3.
Si uite asa abia ne-am trezit si incercam sa ne revenim.

Joi, cu o zi inainte de botez, am fugit la mall, am intrat in primul magazin cu rochii de seara si am zis:"trebuie sa ies de aici cu o rochie ceva, neaparat ca nu am timp".Si uite asa in 40 de minute mi-am luat si rochia (aurie si lunga pana in pamant)si papuceii (cu talpa joasa si cate pietricele pe degetul mare).
Vineri la ora 9 dim am fost la coafor (tot soacra Dzeu sa-i dea sanatate a stat cu Maya) si am iesit la ora 13 total alta.
Abia astept sa vad si eu pozele si sa le impartasesc cu voi

ma duc acum la album si apoi incep sa citesc din urma

pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Salut dragelor,

Ioana multi sa se faca Sara bine repede si sa va intoarceti acasa.

Noi suntem bine, inca ne obisnuim cu programul - sau ma rog, incercam sa ne facem un program. Nasterea a fost absolut super, nu am avut dureri aproape deloc (doar la inceput, inainte de epidurala si la un moment dat cand i-am anuntat prea tarziu ca incep sa simt si a durat un pic pana s-a prins unramtoarea doza). Am avut emotii la un moment dat pt ca se parea ca va trebui sa fac cezariana - bebe tot nu vroia sa coboare - dar doctorul "worked his magic" si am reusit natural. Carla, sa stii ca in momentele alea ma gandeam la tine!

Am avut niste probleme cu laptele in primele zile, dar acum lucrurile par sa se fi stabilizat. Din pacate mai avem probleme cu burtica, l-am trecut pe Infacol si e mai bine dar tot are perioade (din fericire mai mult dimineata, nu noaptea) in care pare sa il doara burtica si nu-l putem alina de nici un fel...

Cu somnul suntem relativ bine, sa bat in lemn, ne trezim cam de 2 ori pe noapte - aseara a dormit chiar 4 ore dar nu stiu daca a fost o intamplare sau incepe sa se stabilizeze...

Cam atat de la noi, va pup si mai vorbim,

Alex

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/David?authkey=Gv1sRgCKyDsO2S_PS1hQE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flobaby

Buna fetele!

Ioana, imi pare foarte rau pentru tine si Sara sa treaca.
Si eu ma confrunt cu bebe marait rau. A mea doarme ziua si noaptea o apuca bazdacii. Aseara m-a omorat , nici dupa plimbare, baita, masaj nu adoarme. Dar doarme asa frumos ziua.........Ce sa-i fac? Cum sa-i schimb programul - in ritmul asta nu mai rezist mult...........A, si aseara iar a dat putin laptic pe nas si la 4 dimineata a supt vreo 10 min la san ca disperata si cand am ridicat-o s-o pun pe umar a dat afara..........Si nu prea reusesc s-o fac sa ragaie - maxim odata ii iese...............



mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009


E prea micutza sa aiba program acum, mai trebuie sa ai rabdare cateva saptamani. Acum la varsta micutzei tale e inca perioada de acomodare. A mea nici acuma nu pot sa spun ca are un program si mai avem nitzel si facem 2 luni. Nici a mea nu scotea bine aerul cand era mai mica dar vad ca de 1-2 saptamani nu mai avem problema asta si stam mai bine si cu regurgitatul.

Ce sa spun, e epuizant dar rabdare, e perioada cea mai grea, Dupa 3 luni incolo e mai bine.

Adriana + Irina Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

alex ce baietel dragalas e david ..ma bucur ca ai avut nastere usoara..si si eu sunt de parere ca epidurala este cea mai buna inventie de pe pamint ...m-as bucura sa iesim la o plimbarica cu baieteii!!

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Ne-am strans si noi de pe drumuri! Va anunt cu mare bucurie ca mi s-a aprobat concediul de crestere al celui de-al 2-a copil!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Felicitari Alynta pt concediu!
felicitari lauraa pt botez
Eu tocmai mi-am tinut printesa in sus 40 min si n-a ragait deloc. Imi scoate peri albi!!!!! Ce sa-i fac?
Am un port bebe pe care scrie ca poate fi folosit de la o luna dar dc nu-si tina capusorul bine?

Pupici fetele!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetelor..am si eu o mare rugaminte la cine poate sa ma ajute.Imi trebuie pana deseara sa fac o cecere de intrare in CIC si nu stiu cum,si nici broscuta mea nu ma lasa ca sa pierd timpul la calculator..ca tipa si trebuie sa o plimb...Va

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

gata am facut toate modificarile in filmulet si sa imi spuneti daca am strecurat cumva greseli

carla, supeeerbe pozele; o familie perfecta!

anda, foarte frumos mesajul pentru fetele de iulie-august; mi-a placut mult

ioana, foarte frumoasa vila, nu am fost niciodata in statiunea aceasta; este departe de plaja?

continui cu cititul si revin

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput