Maple-syrup babies - mamici de Canada (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


MQQM, FELICITARI PT FRUMOSUL PEPITEL SI REFACERE USOARA!!!!

Romanitza, tu urmezi conform listei. Multa bafta , ce frumos! Nu-ti face griji, domnisoarele sunt de obicei mai slim, important e sa fie sanatoasa, iese ea cumva

Fetele, am primit vesti de la doctorita: NU am diabetul de sarcina, ma bucur asa de mult...ufff ce stres am tras.

Multa sanatate la toate fetele

in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Delia- ma bucur ca esti ok si nu ai diabet,sarcina usoara.
Simona- cum mai e miss Z, cum te simti, mai da-ne vesti!
Romanitza-tinem pumnii sa termini cu bine treburile la job,si sa mai stea bbita acolo macar pina la 39.
Donia,Magdone, Khristin-voi ce mai faceti?Va .

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Delia, ce veste buna ca nu ai diabetul de sarcina, ma bucur pentru tine!

romanitza, ma arunc cu un 3500, da' cu conditia sa o mai tii acolo vreo saptamana, da? Oricum, mai stai si tu cateva zile sa te odihnesti si dupa aia nasti, da?
Nu cred ca mi-ai zis, ce nume vreti sa-i puneti?

Denisa, eu mare lucru nu fac, sunt obosita moarta ca vin de la servici si am stat in picioare tot timpul. Dar a fost interesant, am invatat lucruri noi, am fost asa de ocupata incat nici nu stiu cand a trecut timpul.

Simonna, domnisoara ta ce parere are zilele astea? Tot mare miscareata?




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Hello, hello!

Ce-mi place ce animata e atmosfera! Daca nu pe forum, macar in vietile noastre! Citeam mesajul Romanitei si ma gindeam ca are dreptte, she's next. Cit despre emotiile familiei si ale lui mQQm nici nu pot sa le incap in creierul meu!

Ca cele legate de propria mea sarcina... parca nu-s gravida. Adica nu reusesc nicicum sa aplic pe mine ce traiesc mQQm si Romanita acum. Parca capul meu crede ca o sa traim asa, eu burtoasa si ea miscindu-se inauntrul meu pina la adinci batrineti... Serios ca nu-mi dau seama ca timpul trece si pe la noi baba se piaptana...

Altfel Miss Z. e bine, cred, ea cind o s iasa o sa faca cucu cu capul pe unde trebuie si miinile si picioarele o sa-i iasa direct prin burta mea, asa, ca o pisica careia incerci sa-i faci baie in cada... Cred ca s-a intors cu capul in jos, ca duminica m-au durut toate maruntaiele si cum incercam sa ma misc cum aveam impresia ca am ceva greutati de-alea de alimentara in pelvis... Nu-s daca face sens ce zic eu, dar parca si burta e pe lung...

Bon, acesta-i raportul pe azi de la noi, toate bune tuturor, mQQm abia astept sa vad poze cu frumuselul... Abia astept!

Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Citat:
citat din mesajul lui romanitza

dupa care de saptamana viitoare sunt libera!!! O sa am timp sa imi termin toate cumparaturile si sa ma linistesc...
37+

Iham, asa am zis si io, da mai aveam doo saptamani. Ca de-aia ma panicai cand m-apuca. Aveam taskuri in Outlook cu ce mai trebuia musai. Acu'i bine si fara.

Tin pumnii si facem galerie serioasa!!!

Sfatul meu la toate gravidele, discutati cu bebelinii, sa faca bine sa nu vrea sa iasa sambata seara, ca pe la spital bate vantu si numai nene doctori loseri sunt acolo atunci.

Delia, ma bucur c-ai scapat!

Donia, Oliver Nicholas, aka pepitzel te roaga sa schimbi in lista. Si sa fii pe faza ca inca n-am trimis la guvern forumlaru'.

Pup si vin cu poze alta data, acu' imi pica okii-n gura. Si nu mai poci, zau.

As fi vrut s-ajung si la zmeuri, dar maine, verific doar lista zmeurelelor coapte azi.


Edit: Denisam, vigantolul ala de la tine, il dau o picatura/zi? Picatura de-aia minuscula?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:


Buna fetele,

Denisa, multumim de intrebare, uite pe aici pe la servici, nu am timp de nimic, cred ca sunt deja enervanta cat de tare ma plang cum nu mai am eu timp, dar pur si simplu, nu stiu cand trece, cand ajung acasa sar astia mici pe mine si pe la 11 noaptea ma mai
dezmeticesc, voi sunteti bine? ce fac copiii?

mQQM, imi place tare mult numele care l-ati ales! Nu-l mai schimbati, da?
apropo de vigantol, nu ti-a zis doctorul sa cumperi vitD de la farmacie si sa-i dai un ml? Mie as ami-a zis si i-am dat la inceput atuncidar pe parcurs am mai rarit-o.
Pana la urma cu cine ai nascut?

Romanitza, tot un 3500 zic si eu asa la nimereala, bafta sa termini cu toate la job si sa te linistesti.

Delia, ma bucur tare mult ca ai scapat de stresul cu diabetul.

va pup

Magda, cu Razvan (5 ani) si Olivia (1 an)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

mQQm- nu scrie pe cutie cate picaturi ca baba de mine nu-si aduce minte decat ca pe la 9 luni ii dadeam cam 5-dar stai ca am cautat si cititi ca e indicat 1-2 picaturi pe zi, asa ca cum te-ai gandit e ok pt inceput.Daca ii place si mai vrei sticlute, iti pot aduce la incep lui septembrie din tzara, asa ca striga,ok?
Magda-stiu cum e cu criza de timp, mie acum imi lipsesc teribil copiii,mare minune dc nu merg sa ii iau mai devreme sau sa ii vad in august,clar imi treb sa ma apuc de proiectele cu casa.
Legat de vigantol,vs vit D, primul nu e dulce si in general e mai usor acceptat de bebelusi,ai mei desi am inceput uc vit D, mai apoi nu au mai vrut-o si de aia am trecut pe vigantol.
Romanitza- e perfect sa aiaba 3500,vb din experienta de mama cu fetita de 3500, asa ca ma alatur si eu votului pt aceasta greutate,spor la terminatul cumparaturilor.
Donia-cred ca esti obosita, ma bucur insa ca inveti multe, copiii ce fac, cu cine stau cand esti pe tura?
Simona- ma bucur ca ai dat raportul, lasa ca o sa te obisnueisti si cu ideea ca treb sa iasa de la caldurica- de Diana ce stii?

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Multumesc pt raspunsuri fetele . Ieri am balotat ceva prajituri de bucurie ca am scapat de stres, am sa incerc totusi sa fiu echilibrata

Aveti vreun mail comun sau ceva care necesita parole? As vrea si eu sa va vad

Simonna, am inceput sa merg la cursuri prenatale si m-am mai trezit la realitate..... nu mai e mult timp pana vine bb. E adevarat ca in general fetitele sunt mai grabite (cu una-doua sapt)? Noi suntem f aproape ca DPN, eu sper sa se respecte ordinea

Ce vreme de rahat in Mtl........



in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Ei, fetelor, eu sper sa va inselati... nu prea ma vad eu cu o grasunica de 3500... Si dupa cum mi-a zis si doctorul cand l-am intrebat luni, a spus ca nu e prea mare... Dar nu stiu exact ce inseamna acest "prea mare" Oricum ar fi, sper sa fie sanatoasa si sa nu ma chinui prea tare la momentul respectiv. As vrea sa ma ia pe nepregatite si sa ma trezesc cu ea in brate Dar, stiu eu... Cred ca de asta ma incapatanez sa mai merg la munca, ma gandesc ca acasa o sa ma apuce tot felul de ganduri, plus ca e si mama pe acolo si realizez ca e foarte aproape momentul....

mQQm - frumos nume ati ales pt Pepitzel. Cu toate astea, cred ca tot Pepitu' va fi alintat in familie, right?Aveti grija de voi, somn cat cuprinde ca ne povestesti tu cum a fost toata povestea... si mersi pt galerie.
Donia, Magdone, Denisam - sper totusi sa va inselati cu privire la greutate. Eu chiar nu am nici o idee, de asta intreb. Eram atat de slabuta inainte de sarcina si acum ma uit la burtica si nu-mi vine sa cred ce mare e Dar poate totusi e si lichidul, etc si de asta pare asa de mare Incerc sa ma incurajez singura
Delia - multumesc pt galerie Ma bucur sa aud ca nu ai diabet gestational.Sarcina usoara in continuare.
Simonna - asa cum scrii si tu, la fel gandesc si eu... ca va sta in burtica mult timp de acum incolo, inca nu realizez cat de aproape e momentul... sau mai bine spus nu vreau sa constientizez

Am inceput sa experimentez contractii B-H din ce in ce mai dese si deja simt ca ma sufoc daca merg sau stau prea mult in picioare... Oare sa se apropie si la mine???

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea-ana spune:

De cateva luni ma tot chinui sa scriu aici si in sfarsit azi am reusit....ma primiti si pe mine, sant in 25 saptamani cu un baietel (nu gasesc nici un nume care sa-mi placa eram pregatita ptr o alta fetita cind colo....)si am o de 6 ani - Anais.

Va pup,
Andreea

P.S ce mai faci Donia? Khristin?

Andreea si Anaïs
http://community.webshots.com/user/andreeaana
http://community.webshots.com/user/anais20032604

Mergi la inceput