Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

ca mi-am adus aminte.

getutza81, pe unde esti? tu lcurai la projectul . zau, lucreaza tu acolo, da' mai da si pe la noi

si gravidutele noastre ce mai fac? anisiap + alex@sara? cum se mai simt? alex@sara, tu ai ramas cu unele probleme de la nasterea anterioara... cum se prezinta totul? Hai ca AMR 2-3 sapt .. sa scoatem majoretele, sa le scuturam de praf, pe pregatim, scriem scrisori la barza de cooperare etc.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Noi mergem la zoo in dimineata asta, mi-ati dat voi ideea.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Noi mergem la zoo in dimineata asta, mi-ati dat voi ideea.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI



deci zilele trecute Mara s-a intalnit cu Iasmina. Nu stiu ce au vorbit ele pe limba lor, ca japoneza nu inteleg, dar Mara acum se catzara peste tot!!!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor, ce faceti?
Noi suntem relativ ok. Doar ca si eu si Iuby suntem cobza de raciti
Fata a dormit neintoarsa toata noaptea, dar pare la fel de agitata ca si ieri. In fine, vedem noi, sper sa trecem cu bine peste toate.
Ma simt obosita si trista din cauza zilei de ieri.
Eva a papat foarte bine de dimineata, i-am dat si un suc de mere. Tot la fel, insa, de 2 zile n-a facut kk. Incercam cu un supozitor mai tarziu. Sau cu Lass Baby, vedem noi.
Gabitzam, sa ne povestesti cum a fost la zoo.
Cleo, pupam pe Mara cea catzaratoare. Bafta cu planul de intoarcere la servici si bb2! Noi ne mai gandim. Poate tot asa, pana prin iarna ne vom gandi. Eu nu ma intorc la servici. N-am niciun chef, si Laura are dreptate, pe criza asta e timp de facut bebei
Simonacip, ce faci scumpa, ne tii in tensiune, auzi, ca e prea devreme ptr test... Sa ne tii la 220 ca mor aici de curiozitate.
Laurita, iti multumesc ca ai intrat aseara special ptr mine
Si va multumesc tuturor ca tare proasta zi am avut ieri...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

hi
va mai citesc din cand in cand nu prea am mare lucru de spus ....ma lupt cu caldura si umiditatea cu contractiile nu mai pot sa merg prea mult o privez pe ALE de carat in brate mai ales seara simt ca nu mai rezist
ea zice mama clar ma striga cand e jale nu mai vrea nici la taicasu
la ultimul control bebe era jos de tot si stau ca pe ace doctorul e in concediu si mama vine abia pe 2 august ash mai avea nevoie macar de 4 saptamani sa fie totul ok DA DOAMNE
va poop o zi buna

Tudor ,Ale ,si 34+ KEVIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Anisia, Doamne ajuta sa rezisti bine si sa ajungi la termen cu puiul.

Am fost dimineata la Zoo, am facut bine ca am plecat devreme, cand inca nu batea asa rau soarele. Mi-a placut, nu mai fusesem de multa vreme si mi s-a parut OK, mai curat si mai ingrijit ca alta data. Raducu nu pot sa zic ca a inteles prea multe, a si adormit in carut la un moment dat. Andrei a fost mai incantat si tot timpul comenta si se mira in gura mare.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anisiap

hi
va mai citesc din cand in cand nu prea am mare lucru de spus ....ma lupt cu caldura si umiditatea cu contractiile nu mai pot sa merg prea mult o privez pe ALE de carat in brate mai ales seara simt ca nu mai rezist
ea zice mama clar ma striga cand e jale nu mai vrea nici la taicasu
la ultimul control bebe era jos de tot si stau ca pe ace doctorul e in concediu si mama vine abia pe 2 august ash mai avea nevoie macar de 4 saptamani sa fie totul ok DA DOAMNE
va poop o zi buna

Tudor ,Ale ,si 34+ KEVIN


Dumnezeu sa te ajute, pe tine si pe puii mici.
AMR 4 sapt, nu mai e asha de mult.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Anisiap Doamne ajuta sa ajungi la termen cu puiul!
ylari hai ca nici Mircea nu vrea sa doarma azi, l-am dus la biserica si a adormit vreo 1/2 h pe drum si si-a straicat programul . ma si supara ca nu pot face bagajele...
Gabitzule adevarul ca si mie mi-e dor de Zoo...dar inainte trebuie sa-l invat pe Mircea animalele. cred ca mergem si noi cand venim de la mare.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Stiti ca v-am spus ca am fost cu el la medic si a facut rujeoala. E vineri mi-a iesit si rezulatatul la urocultura pe care am facut-o cand am vazut ca facea febra, practic inainte sa erupa bubitzele de rujeola. A iesit infectie urinara. Am sunat-o pe pediatra si mi-a zis ca ea nu imi da nici un tratament pana nu repetam de 3 ori urocultura sa fim siguri. Cea care i-a dat diagnosticul de rujeola e alta doctora care a intrat in concediu si cand am fost la ea a observat ca avea pielea , podul palmelor mai galbuie si mi-a zis ca poate fi o carotida..........si sa ii dau mai putin morcov.Acum cand am sunat-o pe asta i-am zis la telefon si ca e cam galbior si i-am zis ca eu cred ca de la morcov, fara sa ma dau de gol ca am fost si la alta doctora. La care fff nervoasa mi-a zis pai atunci fa-i analize la sange si mi-a insirat un intreg pomelnic. Practic a deranjat-o ca i-am zis ca mi se pare mai galben si fff nervoasa mi-a zis "bine draga, atunci fai si asta si asta.....".Moama ce am plans, imi venea sa o omor. Ea vine acasa sa imi vada copilul doar cand e sanatos dar cand am nevoie ca e bolnav nu vine.M-am dus la doctora de familie sa imi dea trimitere si mi-a zis ca nu e sanatoasa cum sa il intep pt simplu fapt ca ar fi infectia asta care nu e ceva ff nasol. A ramas ca marti sa il vada o alta pediatra si maine imi iese si rezultatul la a doua urocultura.

Problema e ca dimineata i-au aparut niste pete albe in guritza. Clar nu sunt afte mai ales ca papa si fff bine si pare sa nu il usture. Aseara insa l-am spalat cu pasta de dinti nenedent si nu l-am clatit ca nu am cum. Pe urma nu a mai baut nici un lichid ca sa se duca din guritza restul de pasta. Sa fie oare de la asta!!!! Ufff abia astept ziua de maine sa vad rezultatul la urocultura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!
Anisiap, Doamne Ajuta, te pup si iti doresc sa ai bafta, stiu ca e greu, iti trimit gandurile mele bune!
Laurita, of, imi pare rau ca nu doarme Mirci. Lasa ca si jumatea aia de ora e buna! Mama ce ma rugam si eu ieri tot la fel, macar 30 de minute sa doarma. Dar eu iti doresc sa se linisteasca si sa se odihneasca.
Andrada, of, ce doctorita intr-o ureke, Doamne! Si pana la urma ce faci? Repeti urocultura? Faci si analizele? Eu i le-am facut Evei la un an, sa scap de-o grija. Stiu ca am chinuit-o un pic, dar... ce sa fac...
V-am zis ca noi suntem cobza de raciti. Acum Iuby doarme si eu cu Eva ne-am trezit de vreo 10 minute si Eva a venit langa patul lui tati si sta si se uita la el. Parca ar sti saraca ca e bolnav.
Eu nu am reusit sa dorm langa fata, am nasul infundat si ma doare/ustura gatul... N-am vlaga in mine deloc... maine cred ca o sa am o zi tare grea...
Gabitzam, imi pare bine ca ti-a placut la zoo. Si ceva poze n-ai facut?

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput