Unde spal covorul?

Unde spal covorul? | Autor: _giulianna_

Link direct la acest mesaj

Salutare!

Unde pot sa ma duc sa spal un covor de 2/3?
Exista vreo spalatorie? Sau la nufarul spala si covoare?
Cam cat o costa?

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

nufarul spala. nu toate unitatile; eu am intrat pe site-ul lor si am sunat si mi-au recomandat ei, in sectorul in care stau, unitatea la care sa merg.

cred ca m-a costat mai mult spalatul decat covorul in sine. erau 3 bucati de mocheta din asta paroasa, usoara...le-am transportat eu in brate pana acolo si cred ca am dat 800.000, daca nu cumva mai mult. anul trecut!

stiu ca am mai vrut sa spal la ei si mereu mi s-a parut mult. am gasit pe cineva la curte care ni le spala si usuca acolo si am rezolvat problema.

noi spalam des din cauza de copii mici, care cum prind 5 minute fara pampers, lasa cate o amintire pe covor, asta pe langa petele de mancare si noroiul adus de afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Vezi si pe la spalatoriile auto. Eu am vazut destul de des covoare la uscat la spalatorii. Si nu cred ca ti-ar lua prea mult.

"In cresterea copiilor, cheltuieste cu ei jumatate din banii pe care ii
cheltuiesti acum si de doua ori mai mult timp." - Autor necunoscut
POZUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Salutare!

Unde pot sa ma duc sa spal un covor de 2/3?
Exista vreo spalatorie? Sau la nufarul spala si covoare?
Cam cat o costa?

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Da, unele spalatorii auto spala si covoare, in Ploiesti costa 5 RON/mp. Mai exista si firme de curatenie la domiciliu care fac acest lucru sau firme specializate exact in curatarea covoarelor si mochetelor (tot in Ploiesti, la o firma de acest gen costa 10 RON/mp, dar vin ei sa ia covorul si tot ei ti-l aduc inapoi acasa), incearca sa cauti in Pagini Aurii...

Ticker Edi




Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

eu le duc la spalatoria auto. 5 lei/mp. si le spala f bine.
prima data l-am dus la nufarul. in afara de faptul ca m-a costat 150 de lei, de m-a luat cu lesin, dar am zis ca e pt binele casei, au ramas urme de detergent pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Si eu am spalat covoarele la o spalatorie auto, in apropiere de casa, pretul a fost de 5lei/mp, le-am ridicat de la ei in 2 zile si am fost foarte multumita de rezultat. La curatatorii iti cer 15 lei/mp, le usuca tot natural, nu cred ca merita.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput