Claudia Andrada

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Claudia a facut temperatura in ultimile zile si i-am bagat si supozitor cu novocalmin. Numai ca la cateva minute dupa ea cerea la olita si il elimina, iar eu ii spuneam ca a scos supozitorul. Intr-o seara ii zic sa stea sa ii pun mana pe frunte sa vad daca mai are temperatura, la care ea imi raspunde: nu mai am, mami, am lasat-o in olita.

In alta zi, cand il schimbam pe Dragos caci facuse caca:
Eu: Claudia, arunca tu pampersul lui Dragos la gunoi.
Claudia, stramband din nas si ducandu-si mana la gura:vai, ce sila mi-e de cacat, eu plec de aici! Si a fugit imediat din camera de parca o alerga cineva.

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Marti am facut niste snitele, iar primele le-am lasat cam mult la prajit si s-au rumenit mai mult decat trebuia. Claudia cand le-a vazut ma intreaba: Ce faci mami acolo, cacatoi? De ce faci cacatoi?

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Mos Craciun ne-a vizitat, a adus cadouri copiilor, a cantat si a dansat. Claudia s-a uitat mai tot timpul la picioarele mosului, iar a doua zi a concluzionat: Tati, Mos Craciun are ciorapi ca ai tai!

Bineinteles, ca Mosul a fost civilizat si s-a descaltat de adidasi cand a intrat in casa, dar cum Claudia l-a asteptat la usa, l-a observat cand s-a descaltat, asa ca la cateva zile dupa Craciun si-a adus aminte ca Mosul are si adidasi ca ai lui tati, nu doar ciorapi

Claudia canta:
Mos Craciun cu plete dalbe
A sosit de prin naveti (nameti)

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Cand i-a vazutprima data puta lui Dragos a zis ca are manuta.
Zilele acestea vorbea cu mama sotului care o intreaba:
Claudia, cand o sa te mariti tu ce o sa faci?
Raspuns: O sa ma joc cu manuta lui Dragos

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Tot din seria cu mos craciun, Claudia vede o fata cu caciula de mos pe cap si exclama: mami, uite o mosa!

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Soacra o intreba unde este buni Veta (mama soacrei fiind decedata). Claudia ii raspunde ca este la cimitir si dupa un timp ii spune soacrei cand se va duce in vizita la buni sa nu o ma ia si pe mine cu ea ca nu vrea sa ramana fara mama.


Claudia se converseaza cu Dragos:
- Dragos, noi doi o sa mergem la gadinita, la coala (scoala) si o sa fim verisori

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Intr-o seara in timp ce eu maturam la bucatarie dupa ce mancasem, Claudia foarte serioasa imi spune: Mami, pe mine sa nu ma maturi ca eu nu sunt frimitura!

Fata mea ma alinta vulpea Se duce la tati si ii spune: Tati, mami a zis, nu, vulpea a zis ca tu esti pinochio. Nu stiu de unde a mai scos-o si pe asta ca eu nu i-am zis copilului asa ceva.



Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput