Licurici de Ianuarie-Februarie 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Neata
Cristi la invatat cu tine si in pauze hai sa te ascultam la ce ai invatat. E ok?

Pup fetele ca mergem la plimbare, e caldut afara azi



votati-ne http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=372

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

helau!

frate, ce de ati mai scris.
wow - dra Sabina, da' frumoasa esti! si sexoasa!
Aidan - nici nu ma mai mira progresele tale. Miere, eu cred ca tu vei fi prima dintre noi care va avea discutia despre sex cu fi'su, la cat de prococe e Aidan . Bravo!

Mda, la discutia despre inclinatia sexuala a copilului nu ma bag, ca as fi tentata sa spun ca as accepta, ca fericirea lui e imp., bla-bla si asta as spune-o cu mintea de acum si fara sa-l vad de mana sau sarutandu-se cu un baiat, so...ar fi vorbe goale. Plus, din pacate, cu trecerea timpului prea putini ne intzeleptzim, mai multi ne prostim , asa ca mai bine ma abtin.

Cristi, Alinuk - bafta la licenta si spor la invatat! Eu nu as fi in stare.

Crisspy - sanatate lui Razvi. Mai bine du-te sa o recolteze personal specializat, ca e complicat rau.

Ingrid - RMN la cap(de fapt orice RMN) implica o varietate f mare de zgomote si asta e motivul pt care copii tb anesteziati.
Offf. si asa eram dezamagita de CMU si de limitele clinicilor private, acum nu mai am incredere deloc. dar e bine ca au tarife mari.
Eu am inteles ce vrei tu sa spui sau asa cred. Adica se intelege ca ce iti doresti tu nu se refera la altcineva, se refera la copilul TAU, insa atentie ca() copilul TAU este o persoana independenta, cu propriile aspiratii, dorinte, asteptari, nu alte TALE, chiar dc e copilul TAU. Acum sper ca ai inteles tu ce am vrut sa spun io , ca nici eu nu am fost buna la compuneri. .

Irina - cum mai sunteti?

Naty - offf, sper sa ai mandrele ok acum. Ce sperietura tb sa fi tras cu febra Ioanei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Ce gandeste un bebe la botez :

Am trimis pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuz spune:

neaza si de la noi!!!!
la multi ani sarbatoritilor zilei!!!

http://community.webshots.com/album/571715031SvYFKX

bebe Alexandru Gabriel- are 5 lunite!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
[br
Vezi tu, eu as vrea sa reusesc sa nu-mi proiectez asteptarile personale in carca copilului meu. Copii cresc si se desprind de parinti. E cea mai mare greseala (din punctul meu de vedere) sa iti traiesti viata si sa iti proiectezi neimplinirile personale asupra copilului.


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery



1000% de acord!

In rest ma abtin,face rau la ten..si e asa frumos azi afara si puiul meu canta..

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Ciufik, ai dreptate! Nu stiu de ce s-a inteles ca daca e copilul MEU, il voi obliga sa faca una sau alta sau imi voi rezolva "neimplinirile personale" prin el (pe care, by the way, nu le am). Eu stiu ca spun mai apasat, ca sa zic asa, cand spun ceva, si pun mult suflet, patos, nush cum sa ma exprim mai bine, asta nu inseamna insa ca il voi obliga fizic, phihic, moral, emotional sau mai stiu eu cum sa faca ceva ce nu l-ar face fericit.
Eu am anumite vise fata de copilul meu, in sensul ca ma gandesc la el nu doar acum ca il vad, ma gandesc cum va fi el peste 5 sau 10 sau 20 de ani, si mi-l imaginez cumva sau intr-un fel anume. Cu ochii mintii vezi ceva, cand iti imaginezi, la asta m-am referit cand am spus "visez", nu ca mi-as proiecta "neimplinirile personale" pe copil. Ca nu am de alea. Profesionale, da, inca am, ca imi doresc sa cresc, dar personale, ba! Am cel mai bun sot din lume pentru mine, ca stiti cum se spune, un barbat poate fi fericirea uneia si nenorocirea alteia. Iar, ca si profesie, isi poate alege ce doreste, nu-l vreau neaparat nici doctor, nici profesor, nici mai stiu eu ce. Am un copil minunat, ambii, sot si copil, muuuulllttt mai buni, decat mi-as fi imaginat vreodata. Cand, in cercul meu se vorbeste mai putin frumos de soti sau barbati, in general, nimeni nu uita niciodata sa precizeze, ca sotul meu nu se incadreaza, ca el este o exceptie. Asa il consider si eu. Iar de copil, toata lumea se mira cat de frumos e, inclusiv eu! Imi traiesc ambii parinti, sanatosi, mama ma ajuta exact cat si cand doresc eu, am si frate si sora, soacra nu ma deranjeaza. Deci chiar nu am nici o neimplinire la nivel personal.
Acu chiar sunt curioasa de aici ce-o mai iesi!Mi-a venit pompa de la NUK (adica dadu saracu' barbatelul o fuga de la serviciu si mi-o aduse). Am pus-o la sterilizat si astept sa ma mulg.
Deci vaca Milka (adica je ) treci la muls si sa vedem ce productie dai!
Si pentru mine, gata cu discutia asta, ca ma afla tot forumul de limitata si de neimplinita personal si cine stie de mai ce pana la urma!
Ca vrusei si eu sa-mi dau cu parerea si ajunsei sa-mi explic fiecare propozitie simpla in parte! Na, asa-mi trebuie, daca ma mananca limba! Altadata sa-mi tin pliscul si parerile pentru mine sau sa fac bine si sa spun ce se asteapta de la o open minded (ca e in trend sa fii) sa spuna! (asta-i pt mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Si apoi, daca e atat de natural, normal sau cum vreti, sa fii gay, la fel ca de exp. culoarea ochilor, cum de nimeni nu a zis ca se bucura sa-i fie copilul gay? Eu inteleg ca trebuie sa fim toleranti, dar s-o si dam in extrema cealalta? Hai, cine zice ca daca fi-su/fie-sa il va anunta la un moment dat ca e gay se va bucura? Sau sa nu zicem ca se va bucura, sa zicem ca ii va fi totuna, exact egal cu a fi hetero?
La altii nu ne deranjeaza fiindca nu-i iubim sau nu-i iubim de-ajuns sau nu ne intereseaza prea tare viata lor privata, din care poate nu facem parte. Nu ne doare ca au sau nu copii, ca societatea ii priveste cu ochi buni sau nu, ca sunt zbuciumati/sfasiati interior sau nu.
Eu daca as afla ca un prieten e gay, nu mi-as schimba comportamentul fata de el si nici nu as inceta sa-l mai iubesc, dar m-ar durea durerea lui sau cea pe care voi crede eu ca o are el/ea si as spera sa nu o aibe. Mi-as ascunde fericirea de a fi casatorita si a avea un copil, ca sa nu-l doara fericirea mea si asta ne-ar face pe amandoi un pic nefericiti. La asta m-am referit cand am spus ca e o boala nu la faptul ca nu-i accept sau ca-i urasc sau mai stiu eu ce. Si daca as fi convinsa ca pot schimba ceva pt el in sensul hetero as lupta pana in panzele albe sa-mi vad prietenii/colegii/familia fericiti si acceptati de societate. Dar, e doar parerea mea!Deci in final, sa inteleg ca raspunsul la intrebarea Dyei era un discurs neaparat open minded, politically correct si atat, care nu exprima ceea ce gandim, ci ceea ce asteapta societatea moderna de la noi sa gandim! (iarasi pentru mine)Mai mult Miere ma acuza si ca as avea nush ce cu femeile ce nu pot face copii, ca as fi o soacra rea, ca as fi o mama care mi-as creste copilul dupa modelul roamnesc, neaparat rau in comparatie cu cel american, ca am neimpliniri personale, pana si ca am vise legate de copilul meu!! Mai bine, cum ar zice maica-mea, mancam ceva si taceam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Si fiindca tot v-am intoxicat cu atatea postari. Ma duc sa ma mulg ca s-a sterilizat pompa. Fetele iesiti cu raportarile la kg, ca maine actualizez listuta si ne mai vedem peste 3 saptamani ca plecam in CONCEDIUUU....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

'neata la toata lumea!

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi: Luca Sebastian de Oanaq si Alexandra-Maria de Anculet

Aalina, felicitari pentru atingerea targetului de greutate

Cami, noutati despre Alina? Sper ca e mai bine! Sanatate multa ii uram!

Cristi, spor la invatat Hai ca mai e un pic si trece si licenta!

La noi e zapusala mare... nu bate vantul de nici o culoare, stam cu geamurile deschise sa se faca curent (si cu ochii in 4 sa nu evadeze matzele pe fereastra) da' ce folos! Bebe a adormit tarziu...dupa 12... s-a trezit inainte de 4 si abia pe la 4 jumate am reusit sa-l adorm ... in bouncer... iar eu langa el pe canapea pana la ora 9. Uffff ma uit la "Starea vremii" si zice ca nu mai dureaza mult caldurile astea, abia astept. 27 de grade in casa e prea mult pentru mine si aer conditionat nu avem (ca deh... acilea in tara lu' Highlander temperaturi din astea sunt ff rare).

Raluca, multi si la Piculin din partea noastra!

Alina1976, multumim pentru urari ! Cat despre a avea inclinatii ciudate (de orice fel zic eu)...atata timp cat puiul meu e fericit si multumit si eu sunt fericita si multumita. Ce e ciudat? Ce e normal? Pentru multi normalitatea mea pare ciudatenie (da' credeti ca am de gand sa ma schimb? neee)... iar la normalitatea multora eu zic "nu, multumesc". Dar asta sunt eu ...

Votat bebelusii si azi!

Crisspy, ufff ce le trageti cu analizele. pe Razvan si speram sa iasa bine analizele.

Miere, nici aici nu poti sa iesi cu bebe fara pampersi la plaja/bazin etc. Neaparat costum de baie, si la fetite si baietei. Noi avem, inca nu am ajuns sa-l purtam, da' cred ca mergem la inot poimaine si-i facem proba

Anca, ma bucur ca ai revenit si ca sunteti bine! Wow, 6 luni cu parintii/socrii! Mie cateva zile/saptamani mi se par prea mult...si pentru ei, si pentru noi - si ne intelegem bine cu totii

In ceea ce priveste discutiile noastre, cum se spune "varietate in diversitate" De la gay s-a ajuns la scopul vietii, la copiii copiilor nostri (sanatosi sa fim cu totii sa ne vedem copiii bunici, asa zice tata ). Eu sper sa ajung... daca asta va fi dorinta lu' fiu-meu. Dar uite, ce ne facem daca copilul (ca si la varsta adulta tot copil il vom vedea, nu?) va avea alte planuri? V-am zis ca merg la o nunta in Sunderland, nu? Ei bine, e vorba de 2 prieteni, ea americanca, 41 de ani, se casatoreste cu el, scotian, vreo 30 sau cam pe acolo. Ei se vor stabili in State, in Florida, unde ea preda "Earth Sciences" sau cam asa ceva la un colegiu. Ea a suferit acum 4 ani o histerectomie...deci copii nu vor fi. Ei sunt impreuna de vreo 3 ani, deci el cand a cunoscut-o stia ca nu vor putea face copii. Sunt fericiti, ei nu-si doresc copii, nu vor nici sa adopte. Ea mai are un frate, el e singur la parinti. Chiar m-am gandit saptamana trecuta, impreuna cu tati lui bebe, ce am face noi daca am fi in postura parintilor lui Scott: ne-am bucura pentru el ca se casatoreste cu femeia viselor lui (Jenn e intr-adevar o persoana deosebita, "a free spirit" care mereu si-a urmat inima, chiar daca alegerile ei au ridicat multe sprincene), ca e fericit langa un om special sau am suferi (in sinea noastra, of course) ca alege sa-si uneasca destinul de cineva care nu numai ca il va duce "dincolo de balta", departe de clan si de Bonnie Scotland, dar care nu ii va putea oferi copii. Si am ajuns la concluzia ca va trebui sa avem grija sa nu ne proiectam dorintele, visele, neimplinirile in copilul nostru, care va avea viata lui, visele lui si dorintele lui, implinirile si neimplinirile lui...
Jasmi, Miere, Anca, Ciufik si eu gandesc ca voi

Ingrid , nu e nevoie sa te superi ca ai spus ce ai crezi, ba dimpotriva. Suntem ceea ce suntem, nu ceea ce vrem sa parem, si trebuie sa fim mandri de ceea ce suntem. Cum am mai spus, let's agree we disagree: hai sa fim de acord ca nu suntem de acord, adica nu gandim la fel. E OK suntem persoane diferite, cu moduri de gandire diferite, si, on-topic oricum picii nostri sunt atat de mici... chiar sunt curioasa daca, peste un 15-20 de ani vom reciti ce am scris aici... ce parere vom avea... cum ne vom fi dezvoltat noi gandirea in acel moment

Micola,felicitari pentru kg pierdut ! La mai multe!

Aresa, bine ai ajuns acasa... sper ca ati reusit sa cunoasteti "doar asa, cate un pic" din flora si fauna Bulgariei

Bai eu iarasi am scris compunere luuunga... hai ca o postez pana nu o pierd ca sa ma apuc de la capat... nici gand. Va avertizez ca o sa tot editez... cum gasesc cate o greseala de orto sau typo sau ce o mai fi

O zi racoroasa va doresc ... ca eu mi-s ca inghetata polar de la ghereta de la fosta mea scoala generala... topitaaaa






Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Buna ziua,ca deja dimineata a cam trecut!

Am primit niste bancuri azi dimineata si m-au bine dispus,va dau si voua poate o sa aveti aceesi reactie!

Un ardelean e oprit de un politist, care îi spune:
- Dati-mi numele si prenumele.
- Ai înnebunit? si pe urma cum ma mai numesc?


Un scotian aduce acasa un cos cu capsuni. Ia una din ele si io da fiului sau zicându-i:
- Ia fiule una, restul au acelasi gust.


Mamico, mi-ai spus, ca îngerii au aripi si pot zbura, da?
- Desigur, scumpa mea.
- Aseara, când tu nu erai, am auzit cum tata îi spunea dadacei ‘Îngeras’. Ea când o sa zboare?
- Mâine dimineata, scumpo, mâine dimineata!


Profesoara vorbi mult despre scopul vietii si rolul omului în societate. Apoi întreba:- Copii, ce at-i dori sa auzi-ti în timpul înmormântarii voastre?
Vasile:
- As dori ca oamenii sa-mi spuna; ca am fost un medic extraordinar, ca am salvat viata multor oameni…
Maria:
- Eu as dori ca toti sa spuna ca am fost o sotie buna, o mama si o bunica, sa ma iubeasca toti.
- Dar tu, Ioane, ce ai dori sa auzi?
- “Priviti! Se misca, se misca!!!

- Scumpule, care femei iti plac mai mult, cele destepte sau cele frumoase?
- Îmi plac si unele, si altele. Îmi place si de tine…


Leul cheama toate animalele si le spune:
- Cei frumosi - în stânga, iar cei destepti - în dreapta.
Toate animalele s-au despartit, numai maimuta a ramas pe loc.
- Tu ce faci? - o întreaba leul.
- Eu? Ce sa fac, sa ma rup în doua?



Bula si taica-sau:
- Ce mai e nou pe la scoala, fiule?
- Nimic! Mi-au prelungit contractul pentru clasa a V-a!


Doi soti se opresc în statia de taxiuri. Sotia îl întreaba pe soferul de taxi:
- Pâna în centru, la Universitate, cât m-ar costa?
- 10 lei.
- si daca îl luam si pe sotul meu cu noi, atunci cât m-ar costa?
- Tot atât.
La care femeia, uitându-se la sotul sau cu o umbra de dispret:
- Vezi, ti-am spus mereu ca nu valorezi nimic!

Într-o noapte, Ion si Maria, proaspet casatoriti, stateau de vorba:
- Ma, Ioane, spune drept, pe cine ai mai avut înaintea mea?
- Pe Florica.
- Numai pe ea?
- Pe Veta, Maricica, Rozi… bla bla bla.
- Si stii ca sunt geloasa.
- Lasa, mai bine ai fi multumita ca te-ai calificat în finala.


La biserica, preotul se întâlneste cu un tânar enorias:
- Ce te aduce la biserica, Ioane?
- Iaca, am venit sa ma spovedesc.
- Nu-i nevoie, ti-am citit blogul


Cum se saluta doi clarvazatori?
- Tu esti bine, eu cum sunt?


Un betiv sta la bar si scrie de zor cifre pe o bucata de hârtie. Barmanul, curios, îl întreaba ce face acolo:
- Nevasta-mea tine o cura de slabire si mi-a spus ca pierde un kilogram pe saptamana.
- si?
- si daca sunt exacte cifrele, scap de ea în 18 luni!

Vasilica, ce-i tatal tau?
- Gunoier.
- Nu se spune gunoier, ci lucrator la Salubritate.
- Petrica, ce-i tatal tau?
- Gropar.
- Nu se spune gropar, ci lucrator la Pompe Funebre.
- Ioane, ce e tatal tau?
- Cioban!
- Nu, mai, Ioane, se spune Îndrumator Pastoral.
- Bula, ce-i tatal tau?
- DJ la Mystic Club.
- Cum adica?
- Clopotar la biserica…

Animalele se plimba cu avionul. Rata îi da; o palma ursului si spune:
- Da, ba, o tigara!
Ursu se executa. Dupa 5 minute iar:
- Da, ba, un foc!
Ursu îi da.
Din spate, vulpea sa se dea si ea rotunda, îi da o palma ursului si îi cere o tigara.
Ursu se enerveaza, ia rata si vulpea si le arunca pe geam.
La care rata catre vulpe:
- Vulpe stii sa zbori?
- Nu!
- si atunci de ce faci figuri în avion?

Doua soricioaice vorbeau:
- Auzi, draga, am un nou prieten. Uite, am si o poza cu el…
- Dar asta e un liliac!
- Da? Mie mi-a zis ca-i pilot!?!


Doi politisti gasesc în fata gimnaziului un cadavru. Unul dintre ei întreaba:
- stii tu cumva cum se scrie corect gimnaziu?
- Nu, dar hai sa-l târâm pâna în fata postei!

Doi nebuni dupa stingere stau în pat gata sa adoarma. La un moment dat unul dintre ei aprinde o lanterna si lumineaza pe tavan.
Celalalt:
- Ce faci mai…?
- Ei, ce fac? Ma uit sa vad daca nu a mai ramamas vreun bec aprins.


- Ce sunt parintii tai Bula?
- Mama e gladiatoare si tata procuror!
- Cum asa?
- Pai mama vinde gladiole si tata le procura!

Un tip se uita la televizor si se trezeste cu o tigaie in cap de la nevasta-sa:
- Asta pentru ce este, draga?
- Ce e cu numele Laura Jonson, scris pe biletul ala?
- A, este numele unui cal pe care am pariat la cursele de cai!
Pleaca tipa linistita… A doua zi, iarasi se trezeste tipul cu o tigaie si mai zdravana in cap.
- Asta pentru ce mai e, draga?
- Te-a sunat calu’!


Un batran se duce la doctor si-i spune:
- Domnule doctor am o problema mare, in ultimul timp am inceput sa uit repede!
- De cand asta?
- De cand ce!?

Vine Bula la scoala cu o buza sparta si nasul umflat.
Profesoara:
- Ce-ai patit Bula?
- Am fost cu tata la pescuit pe lac si mi s-a asezat o viespe pe buza.
-Vai saracul de tine. Si te-a piscat?
- Nu, a omorit-o tata cu vasla.


Culmea zgarceniei: Sa dai “BIP” la pompieri cand iti arde casa.


Distractie placuta,eu m-am distrat!sa imi spuneti daca v-au placut!




Mamica de Ainoa care este darul lui Dumnezeu pentru mine!http://community.webshots.com/user/Edinutza?vhost=community

Mergi la inceput