Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

SAL FETELOR

POZELE CU DARIUS SUNT IN ALBUMUL"BEBE BIANCA MARIA", AM SRIS IN DREPTUL LOR

mamica de Bianca Maria 28.04.2009

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache/BebeBiancaMaria?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

gata si noi cu baita..acum facem la puiut




cuscra..............e bine ca se limiteaza doar la bashinute ca fi-mea e cu kk-ita la putere.Cand tresare in somn uneori scanceste,alteori incepe sa planga cu suspine(cine stie ce o visa saracuta. Si plslasa vara soacrele la mine ca in spatele casei am gradina si am cam neglijat-o ..si o mana de ajutor dat de soacre nu mi-ar strica..si asa se zice ca la batranete trebuie sa faci miscare ca sa nu te chinuie reumatismul de stat degeaba..vezi? le fac un bine ca le pun la munca



carla..........ce sa zic...bebe nebune..bine ca voi v-ati simtit ok si v-a priit sederea la mare



danaMi..........ce scumpic e Darius

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82


cuscra..............e bine ca se limiteaza doar la bashinute ca fi-mea e cu kk-ita la putere.Cand tresare in somn uneori scanceste,alteori incepe sa planga cu suspine(cine stie ce o visa saracuta. Si plslasa vara soacrele la mine ca in spatele casei am gradina si am cam neglijat-o ..si o mana de ajutor dat de soacre nu mi-ar strica..si asa se zice ca la batranete trebuie sa faci miscare ca sa nu te chinuie reumatismul de stat degeaba..vezi? le fac un bine ca le pun la munca


mami de Miruna(29 mai)


Am teriminat si noi cu baita si papita la brotac si acum mergem sa facem baita si la mami lu brotacu.
Hai ca le las dar ai grija cu soacrele la gradinarit ca ai toate sansele sa-ti planteze numai castraveti ca asta cred ca le lipseste si pentru ca nu are ce sa le gadile la cur daia sunt asa de agitate

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Ne-ati dat disparuti?!
E a doua saptamana de cand umblam hai hui!
Am fost de lunea trecuta la soacramea la Pascani., pe joi la Targu- la ai mei si de sambata la bunica la tara! Azi am revenit la ai mei! As fi vrut sa stau mai mult la tara, dar era noroi si vremea instabila ne-a dat planurile peste cap! Ziua lui David am serbat-o in familie la bunica!
Fina mea a iesit lunea trecuta cu fata din maternitate! Sunt bine acum! Nu am apucat sa-i vad fata, dar cum revin la Is trag o fuguta!
Va pup pe toate si poate "vorbim" mai multe!
Matei e foarte cuminte! Nici nu ziceai ca ai copil mic in casa! Papa si dormea in majoritate! A avut si vreo doua scene de plans de la colici! Ieri l-a durut mai tare burtica!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

cuscra...........esti tare..nu pot decat sa-ti dau dreptate


alynta.....printisorul sa nu mai planga de la colici

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Dana multumim de pozici, mama, mama ce stie el sa planga, e un scump. Felicitari Anei!

dani3lla si al meu tresare fff des... daca doarme pe spate ridica manutele dintr-o data si tresare, uneori incepe si plange, alteori doarme la loc.

Anda... ufff, nu stiu ce sa zic, Darian are nasucul infundat de cand am iesit din spital... la control dr. spune de fiecare data ca e perfect sanatos. sper sa treaca toate necazurile cat mai repede!

ganeshasper sa te poti odihni la noapte.

Carla ma bucur ca v-ati simtit bine. iaca, acum dupa ce s-a nascut si Larisa santeti si mai tinerei

Picky si noi tot in fundic ii masuram temperatura... la cat e de "miscaret" nici nu as putea altcumva.

miruta sa treaca durerea!

Maine e 1 iulie... (ziua fratiorului meu) si ar trebui sa predam stafeta! Au nascut toate fetele?

Am fugit la somnic. O noapte linistita la toate!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare DARIAN http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea_24


dani3lla si al meu tresare fff des... daca doarme pe spate ridica manutele dintr-o data si tresare, uneori incepe si plange, alteori doarme la loc.


Maine e 1 iulie... (ziua fratiorului meu) si ar trebui sa predam stafeta! Au nascut toate fetele?

Am fugit la somnic. O noapte linistita la toate!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare DARIAN http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Da da asa face si piticul meu...
La Multi Ani fratiorului si sa ti traiasca

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...am intrat pe felie..bblina doarme iar mami bantuie pe net...

DANA.MI..ANAELA:MULTUMIM PT POZICI..sa-ti traiasca nepotelul k tare dulcic este!anaela..ce bb frumossss am vz eu...te asteptam printre noi!

blue:am vz pozicile,ff frumoase...sa-ti traiasca printisorul k tare chipes este el intins pe iarba verde..ce fam frumoasa sunteti,iar fericirea din okii tai nu are margini...cu atatia baieti langa tine,tare mandra tre sa fi!

lavinia:ms pt aprecieri..le intorc inzecit...

clody:ufffce perioada nasoala ai,imi pare rau sincer...ai grija de tine fa-o pt bb RAZVAN..nu te lasa prada supaparilorsa treaca totul!

carla:am auzit k marea agita..te intreb pt k imediat mergem si noi in vacanta si nu vreau sa fiu nepregatita,cum se comporta bb?plange?se agita?sper sa ma lamuresti..

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Carla, super, deci pana la urma ati ajuns la mare...

Lavinia, noi mergem la un domn doctor care imi place mie foarte mult ca e calm si are rabdare cu mine, are cabinetul pe Horea, care e destul de aproape de mine si se numeste Tagureanu Adrian. Eu sunt foarte multumita de el. Daca vrei sa pui poze cu bondarelul tau, mergi pe contul comul de poze, acolo introduci mailul comun si parola care daca nu o stii iti trimit un pm si incarci o poza.

Laura, merci de poza cu albinuta mea si pentru Maya.

Cosminica, nu mai stiu cum se numeste vaccinul, dar daca mai am prospectul o sa-l caut maine si o sa-ti spun.

Noi am avut o zi maraita azi, asa ca sunt super obosita si plec la culcare.

tuturor si in curand ne vedem la scutece. Nu-mi vine sa cred!!!

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Seara buna fetele! Bineinteles ca tot la schimbul de noapte apuc sa scriu.Am schimbat si noi ora de baitza de la 8 la 10 seara si sper ca o sa doarma la noapte nu ne mai tine treji.Momentan doarme
Clodyac imi pare rau de starea ta.Eu mi-am mai revenit, am incercat sa gandesc pozitiv si a mers, iar ce a mai zis lumea nu am mai bagat in seama, am facut cum m-a taiat pe mine capul. sa treaca supararea si depresia bat-o vina
Oanaiacovita ma bucur ca esti ok, sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si fara nici o probema si sa fie la termen.Multa sanatate!
Cris nu mi-am gasit nimic de botez.Am bantuit azi prin magazine si nimic, nimic care sa ma prinda.Trebuie sa-mi iau si ceva sandalute fiindca nu mai mi-s bune ce aveam inainte, din cauza ca am fost foarte umflata, am avut f mult lichid mi-a crescut piciorul cu un nr, deci nu mai mi-s bune nici o incaltaminte ce aveam inainte.Eu sper sa fie ceva temporar pana ma mai dezumflu. M-am blonzit si eu ieri,asa ca freza mi-i asigurata,mai ramane imbracamintea...maine mai dau un tur!
Lauraa am tot incercat sa pun pozele, dar nu merge, cand dau upload imi aar doar albumele cu bebe Rares, nu pot selecta albumele cu albinute si mamici, poate nu ma pricep eu, poate e neuronul de blonda, mi-ar fi placut sa apar si eu si bondarelul meu impreuna cu voi....
Philip si eu sunt maniaca cu parfumurile. Am suferit enorm ca nu m-am putut face in timpul sarcinii, imi era rau daca simteam miros de parfum.Dar acuma mi-am revenit si recuperez
Maria multumim. Acuma am mutat ora de baitza de la 8 la 10 sa vedem daca o sa doarma asa. si crestere mare!
Deea24 multumim, chiar ca si-a dat drumul puisorul, eh au timp sa creasca de acuma inainte. Crestere mare la voi! Abia astept pana la botez desi inca nu mi-am gasit cu ce sa ma imbrac:(

Anda_magda imi pare rau pt voi. Pupici sa mai treaca, Noua pt nasuc infundat ne-a dar dr picaturi de ser fiziologic si a functionat.
Daniella si Rares tresare in somn, se trezeste uneori si apoi adoarme din nou si in acelasi timp ridica manutele in sus, dar eu cred ca asa fac copii mici.
Va pup, merg ca s-a trezit piciul se pare ca nici baitza de la 10 nu-l face sa doarma mai mult

mama fericita de ingeras Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/IngerasulMeu#
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/IngerasulMeuLaOLunaSiOSaptamana#

Mergi la inceput