Puiuti de Randunici 2008!! (278)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ioana, imi pare rau ca ati avut asa aventuri cu bolile!

Rugaminte pentru tine si toate mamicile...nu mai acceptati never ever Gentamicina ca antibiotic!
Este foarte toxic pentru rinichi si ficat.
O fi antibiotic bun si ieftin, dar in lumea civilizata nu se mai foloseste!
Nu e obligatoriu ca sa pateasca ceva copilul, dar si daca pateste.....

Ariel, draga mea, tie nu pot decat sa-ti dau mitraliera si drum liber!
Mai mult nu pot sa zic!
Ba da, sanatate lui Teo!

Doamne, fa-ma sa nu mai ajung vreodata cu copilul la spital!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

si am uitat sa va zic...a iesit caninul azi. s-a dus si febra cu ocazia asta! de unde ideea ca nu face febra de la dinti??? ca teo al meu a facut mereu febra! la fiecare dintisor!
si oricum, combinatia rubeola + canin, sigur se lasa cu febra mai mult decat 1 zi, asa cum scrie in carte.
offff, imi vine sa plang continuu. nu cred ca o sa mai am curaj alta data sa mai calc prin spital cu ei...sau daca o fac, iau mitraliera lui tuchi si-mi fac singura dreptatea.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Doamne, nu-mi vine sa cred prin ce a putut sa treaca Ariel cu Teo la spital! Frate, in ce tara traim! Incredibil, cred ca as fi murit cu ele de gat acolo...si eu chiar mergeam apoi la ziare si televiziune sa se afle cum lucreaza alea acolo pe copiii nostri, vai mama lor. Mamaaa, ce m-am enervat!
Nu mai pot sa zic nimic dupa grozavia asta a lor, nu am in fata ochilor decat venele micutului sparte si sangele tasnind . M-am deprimat de-a dreptul.
Ariel, imi pare rau de tot ca a trebuit sa treci prin asta, nu cred ca poate sa-ti treaca prea usor sentimentul de deznadejde si neputinta care te incearca acum...
Da Doamne sa nu ajungem cu copiii in astfel de locuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Stela, multa sanatate nepotelei mici, Antonia, sa fie totul bine. Teo cum mai este?
Barcutele si alte jucarele sunt in Oraselul Copiilor, langa Tineretului.

Luny, am vazut poze de weekend cu Mufarinul, ce incantat este de marul lui. Iar tortul ala . Eu zilele astea sunt cu cartea lui Bilica la capatai, vreau sa mai slabesc vreo 2 kg pana la mare. Super ca plecati joi, o sa fie tare distractiv pentru Muffa.

Ma bucur si eu mult ca Iulia si David sunt mai bine.

Si pentru ca nu a trecut inca ziua urez si eu LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI SI LA MULTI ANI BLANKA.

Miha, superrrr arati! Felicitari pentru kilogramele pierdute.

Felicitari si pentru Zoze si Mimo, chiar meritati din plin, ma bucur pentru voi.

Revin ca mai am de zis...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:




cine ce doreste
intru cam tarziu dar de 2 zile nu imi
merge netul,a fost o furtuna la noi
de am zis ca vine sfarsitul lumii
gecko,tuchi,mihutza,luny,zoze,mimo,
bubu,maia,olgu pentru
cuvintele frumoase!
imi pare rau sa aud ca Iulia e din
nou la spital si ma bucur enorm ca
David e mult mai bine
Cu intarziere dar ii urez si eu la
multi ani lui Butu!sa fii sanatoasa
si fericita!

http://community.webshots.com/user/blanka75
blanka,mamie de Eric si 29 cu Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Zoze, bafta multa cu loteria si cu rectrutarea, sa fie cum doriti voi, sa va dea Dumnezeu noroc sa va indepliniti visurile.

Oauuu, ce fain s-a distrat Sku la mare, cred ca a stat mai mult in apa, nu-i asa Olgutza? . S-a simtit ca un pestisor in piscina, era tare in largul ei!

Kya, ce achizitie frumoasa pentru Zana, se vede ca-i place mult!. Dar de ce esti mami in butoi? Hai da manuta incoace si iesi afara, e vara, e cald, e bine, viata e frumoasa, ai o Zana minunata..., sa mai zic?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

blanka, mii de scuze...m-am luat cu supararile mele si am uitat sa-ti cant. LA MULTI ANI!!! SA FII FERICITA ALATURI DE FRUMOSII DIN VIATA TA SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:



am intrat sa urez si eu SARBATORITILOR DE AZI LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE...LA MULTI ANI BLANKAR SA FII SANATOASA SI FERICITA

am citit ca davidel si iulia sunt mai bine... si doamne ajuta sa fie bine,multa sanatate...

zoze multa bafta cu recrutarea..doamne ajuta sa fie cum va doriti voi

eu nu stiu ce sa ma mai fac cu andru ,cand vine seara zici ca intra in priza,are o energie ,de-abia reusesc sa-l culc,sa-i dau sa manance lapticul...nu ca peste zi ar fi cuminte dar nici macar seara cand e obosit sa nu stea si el locului...off...se suie in patut si sare ca o minge,se zbenguie cu ursuletul lui preferat,se pune cu popneata in sus,chitaie ca un soricel..e culmea copilul asta...simt ca nu pot sa-i mai fac fata...aaa si e grea rau meseria de mama cu 2 copilasi..am experimentat-o pana azi la ora 17...2 zile am fost multumita ca m-a asculatat alex ca altfel nu stiu ce faceam..da-i lui andru sa pape,apoi alex vrei asat asta sau cealalta...apoi hai la joaca iar spalat,papacit apoi culcat si tot asa...asa ca multe pt mamicile cu 2 copii iar pt cele cu 2 si il fac si pe -al 3 lea va admir sunteti niste curajoase...

nu am vazut nici o pozica,nu am citit mare lucru doar de zoze ca vrea sa-si ia zborul si de davidel ,care a ajuns acasa si iulia ca e mai bine...in rest sper sa recuperez ,zilele astea nu am putut sa stau pe crengutza...

sper sa stau maine putin desi nu cred ca am treaba spalat ,gatit ca azi nu am facut nimic pt ca a fost sarbatoare...

va pupacesc pe toate si va doresc o noapte linistita si sper din toata inima sa nu mai fie nici un puiutz bolnavior...doamne ajuta...





RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

mersi Clau,Ariel si Rami
Ariel. cand ai povestit ce ati patit la spital,
mi-am adus si eu aminte de cate ori a fost
ciuruit Eric
nu o sa uit cat traiesc cum am stat anul
trecut 3 ore cu el sa ii puna branula
curgeau apele pe noi,pana la urma i-au pus
in cap
ar trebui sa ii fac si eu niste analize de
sange dar mi-e groaza ca iarasi il inteapa
si tot aman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

ariel doamne saracutul teo ...ce nemernice...frate cum sa chinui un copil in halul asta..doamne fereste de asa ceva...off e si normal sa faci scandal,eu cred ca le luam la suturi...ce nesimtite.. eu cand eram gravida cu andru m-au chinuit niste nemernice asa de am lesinat...si mai si ziceau ce ai draga ce ai..off ce oameni..





RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput