Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Camy sanatate multa micutului tau prieten si spor la renovari!!

miany
21+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dienutze prezent la apel. Va citesc in fiecare zi dar nu scriu decat daca am ceva de spus. Sunt cam lenesa. Sunt inca pe ace, pentru ca desi vineri erau 2 saptamani de la DT, tot nu am inca rezultatul. A avut dreptate cine a spus ca DT si TT nu sunt altceva decat un stres in plus. Dar pe de alta parte, nu as fi putut nici sa nu le fac. Ce-si face omul cu mana lui, lucru manual se numeste.

As vrea sa intreb fetele din Bucuresti, care si-au facut deja programare pentru morfologia fetala de trim II, unde v-ati facut progrmare? Pe mine ma bate gandul, daca nu reusesc la Iosup (si sigur ala nu e liber), sa incerc la Anais. Am citit pe siteul lor ca au un aparat foarte destept. Daca a fost cineva la Anais, puteti sa imi recomndati un dr de acolo? Eu am facut DT 2D, si o sa fac si TT tot 2D, de asta as vrea sa fac morfofetala 3D/4D.

Mai am o saptamana jumate pana ajung la eco de TT si ma mananca talpile sa ma mai duc la un eco intretimp. Eu am facut eco la fiecare 2 saptamani, de cand am aflat de sarcina, pentru ca sunt paranoica. Nu mai pot astepta dar incerc sa rezist. Burta nu creste deloc. O pipai si e la fel in fiecare zi. Nici un micron mai mare sau mai tare. De aia, pe mine numai eco ma linistetste.

Referitor la medic pentru prima pagina, eu o sa nasc la Spitalul Cantacuzino cu dr Briceag Ion

Pupici

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

offfffffff...eu cand sunt gravida...cred ca sunt mai nervoasa, mai irascibila asa... ma enervez foarte repede...

...m-a sunat Cristi nu stiu pt ce..si m-am ratoit la el..clar faza cu adidasii nu mi-a trecut

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

20+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Miany, la multi ani!!! Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos care sa va aduca numai bucurii!!

------------------------
21+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Dienutze prezent la apel. Va citesc in fiecare zi dar nu scriu decat daca am ceva de spus. Sunt cam lenesa. Sunt inca pe ace, pentru ca desi vineri erau 2 saptamani de la DT, tot nu am inca rezultatul. A avut dreptate cine a spus ca DT si TT nu sunt altceva decat un stres in plus. Dar pe de alta parte, nu as fi putut nici sa nu le fac. Ce-si face omul cu mana lui, lucru manual se numeste.

As vrea sa intreb fetele din Bucuresti, care si-au facut deja programare pentru morfologia fetala de trim II, unde v-ati facut progrmare? Pe mine ma bate gandul, daca nu reusesc la Iosup (si sigur ala nu e liber), sa incerc la Anais. Am citit pe siteul lor ca au un aparat foarte destept. Daca a fost cineva la Anais, puteti sa imi recomndati un dr de acolo? Eu am facut DT 2D, si o sa fac si TT tot 2D, de asta as vrea sa fac morfofetala 3D/4D.

Mai am o saptamana jumate pana ajung la eco de TT si ma mananca talpile sa ma mai duc la un eco intretimp. Eu am facut eco la fiecare 2 saptamani, de cand am aflat de sarcina, pentru ca sunt paranoica. Nu mai pot astepta dar incerc sa rezist. Burta nu creste deloc. O pipai si e la fel in fiecare zi. Nici un micron mai mare sau mai tare. De aia, pe mine numai eco ma linistetste.

Referitor la medic pentru prima pagina, eu o sa nasc la Spitalul Cantacuzino cu dr Briceag Ion

Pupici

15+



Dankutza, eu din cate stiu morfofetala se face numai in 2D. Sper sa nu gresesc.

------------------------
21+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Fetele si eu de cand sunt gravida sunt mai irascibila si in plus azi ma mai doare si burta.........
asa ca am o super zi

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ramonika,Luciandrea felicitari pt primele miscari ale lui BB. Nu mai stiu daca va spusesem deja.

Eu m-am programat pt o eco pe 10 iulie.... si morfo mi-a sugerat medicul sa fac in sapt 24... asa cred ca voi face... Le voi face pe acestea 2 la Dr Nemescu... tot el se ocupa si de acel studiu... La cabinetul unde lucreaza el 4D e 210 ron... si cica e un eco foarte performant... dar am impresia ca e nou cabinetul mie imi pare foarte ieftin


17+
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Dankutza, si eu tot asa stiu... masuratorile la morfo se fac 2d.... restul e de imagine de ansamblu...


17+
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

AAAAAAAA.... la urmatoarea eco nu mai meg singura.... uraaaaaa!!... ajunge si acest tatic acasa cu1 zi inainte de programare


17+
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ionela - multam de felicitari. dupa cum am zis, nu-s sigura ca e bebe
la doctora mea eco 3D si 4D e 250 lei fiecare.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput