Gravidutze si mamici de Cluj - 126

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Salut gagici cu lipici!

Ce faceti! Trageti chiulul!

PAula, cum a fost apa marii? Stefanut s-a simtit bine? A intrat in mare?

Meli, cum de o dai la gradi? Parca tu aveai o tanti. Sau o dai numai 4 ore?




Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

salutare
tot mai ocupata s pe zi ce trece asa ca la fel ca multe dintre voi nu ma prea inteleg cu timpul asta
ieri am avut serbarea la care n am putut sta mai mult de 30' din cauza mamarutei noastre care n avea stare deloc,oricum a fost o minunata ,a dansat intruna ,a facut o gramada de scheme acrobatice si multe altele
a primit o diploma si o carticica

aaaaa si sa nu uit sa va zic ,in sept o sa fim nasi

ELENA mai ai loc pt jucarii?ce fericit e Dragos de noua achizitie
IOANA asteptam pozele si multumim de pont ...eu sigur n ajung :(
CO si mie imi plac produsele de la Z,Oviesse ,,,dar sincer nu ma intereseaza marca hainutelor atata timp cat sunt de calitate ....si cele de la Tex sunt f bune si mai sunt si alte marci dar nu mi amintesc acum
sapt trecuta i am luat o rochita de la Cora cu doar 9,9 lei ,superba,100% bumbac
ar trebui sa i mai cumpar niste tricouri poate am timp sapt viitoare de shopping
ADRIANA iti sta tare bine asa
oauuuu ce i a crescut parutu Alexiei
KATIA ma bucur ca i bine piticuta
IOANA-S in seara asta am avut o invitatie, din partea viitorilor finuti ,la Ice Age 3 ,dar n avem cu cine s o lasam pe mamaruta :(
tare m as fi dus
GABI ce superrrrr ca va este bine acolo ,poate va papa mamaruta mai bine in urmat zile ,doamne ajuta
cum a fost Sara pe drum ?
nu pot sa cred ,vad ca si Victo a scris,chiar asa e la Mamaia?in loc sa scada preturile .....offffff





SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

MELI unde faceti pozele ?ce superrr
ANCA chiar m am bucurat cand ai scris ca ti a placut la Felix,n am mai fost de 2-3 ani
ALINA spor la treaba

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ciao fetele! Multumesc mult tutror pentru felicitari si incurajari. la toate

Ioana, ma bucur ca te-ai tuns si iti place. astept poze, pt idei, ca vreau si eu sa merg la tuns.

Adriana, felicitari pentru noua freza. iti sta tare bine. cum e Alexia? la bunici?

Alex, felicitari pentru serbare! pun pariu ca mamarutza a fost bestiala. abia astept sa trec si eu prin experienta asta. Iar cu timpul...te inteleg perfect.

Meli, succes ca tandarica. ma bucur sa iti place. daca e domnisoara fericita acolo si tu multumita va fi bine

Alina, spor la frunzarit cartzoaie!

GAbi, ma bucur ca va simtiti bine in bulgaria. la mamaia am fost si eu anul trecut...a doua oara eu nu mai dau bani ca sa merg acolo...

acu m-am gasit si e pe net...sigur nu mai e nimeni la ora asta...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCUTZULE si eu is prin zona


poze de la serbare http://picasaweb.google.ro/sanda252003/PRIMAMEASERBARE#

http://www.youtube.com/watch?v=Bkd3Zw1n80Q


ma duc sa pap ceva si la somnic

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

neata buna fetelor...ati servit cafeluta??

subscriu si eu la ceea ce au scris fetele despre litoralul romanesc,nu vreau sa fiu rea, insa multora dintre turistii nostri le lispesc cei 7 ani de acasa,bleah numai mizerii ,resturi, mucuri de tigara ingropate in nisip ,eu am scris pe litoralul nostru cu siguranta nu voi mai merge degraba.anul asta am ales Grecia...e departe intradevar dar merita, la anul pb vom merge in Bulgaria sau Croatia.

cu Felixul ne-am hot adhoc,seara intr-o ora am facut bagajul si dimineata am plecat,fara rezervare ,am gasit cazare la o vila chiar in felix-Ana, la strand am mers la Padis-curat(schimbau apa zilnic) si ieftina intrarea 10 lei adult, 6 lei copil,5 lei sezlongul plus ca putea iesi la amiaz pt somnic, la celelalte stranduri intrarea era dublu si nu te lasa sa mai intri pe acelasi bilet.

poze am sa pun si eu dar am o leneee,aka mai bine zis sunt deja obosita dupa o saptamana de munca

Victo,bine ati revenit din concediu.ce nu ti-a placut la mare, hotelul?
in Grecia nu stau bine cu stelele,ale nostre de 3 erau de fapt 1 jumate.

alex,e tare frumoasa pitica ta,a crescut mult!

alina,spor la rasfoit carti, eu ii citesc zilnic cate 1-2 povesti Soranei...cumpar colectia pt copii de la Adevarul --mare succes!

pupici,iesim putin afaraaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare!

Ma bucur ca va place tunsoarea mea, ce-i drept aveam nevoie de o schimbare

Anca, nu-i la bunici Alexia ca noi nu putem parasi Clujul si de acolo nu poate nimeni sa vina sa o ia asa ca ne mai chinuim asa pana la sfarsitul lunii cand plecam cateva zile la mare, iar de acolo la bunici unde o deportam. Intr-adevar litoralul romanesc e groznic dar in lipsa de altceva, ce sa facem....oricum, nu m-as duc in Mamaia cu copil mic, acolo nu ai nici unde sa calci pe plaja. Noi o sa mergem in Eforie Nord, acolo mie imi place tare, plaja e lata si cat de cat curata. Am ales varianta pensiune, am cautat pe net si am sunat, ramane sa ne decidem intre 3 pensiuni si sa depundem avansul. Sa nu mai punem la socoteala ca drumul cu trenul e 14 ore (!!!!!) si costa o avere...dar repet, n-avem incotro...

Alex, felicitari pentru prima serbare

Si daca va vine sa credeti, m-au programat la sustinerea licentei de-abia vineri. Si nu-s impacata cu mine ca nu reusesc sa-mi termin prezentarea (desi o fac de o saptamana), nu stiu ce sa scriu in max 15 slide-uri si sa vorbesc doar 8 minute.

Va doresc un week-end frumos alaturi de cei dragi!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Mi-am adus aminte...

Magda, asa-i ca azi aveti festivitatea de absolvire? Pe stadionul CFR si cu multe fete politice? Felicitari pentru absolvire si sa ne arati poze!!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai ce nu mi-a placut la noi
cica hotel de 4 stele..dar... vasele, spalate, logic, la masina de spalat vase, insa Nu erau curate..se vedea pe cesti dunga de la cafea, farfuriile cu urme pe ele...cred ca controlam vreo 5 sa gasesc una acceptabila.lapte cald, nu.

noroc ca eu pt stefan mi=am dus de acasa vase, lingurita.
apoi numa salam si cascaval toate diminetile..si oua moi..si un sg fruct, inevitabil, pepene.
cadita de la dus iar nu mi=a lasat o prea buna impresie de cine stie ce curata ar fi fost.
preturi de preturi..400 mii pe zi sezlongurile cu umbrela, ca te prajeai naiba daca stateai in plin soare. iar intr-una din zile cd ne-am dus pe la 6 la plaja erau stranse toate sezlongurile..

mancarea la terase costa de te rupea..un pranz, asa fara sa ne intindem, cel mai ieftin 500 mii, cel mai scump 800..dar repet, fara nu stiu ce minunatii.o ciorba, felu 2 si salata. calculati si voi ori 6 zile...plus 3 plinuri de benzina (dus-intors) pana acolo..

fructele de 2-3 ori pretul, inghetata..7 lei! chestii din astea..
ma rog, pana una alta am mai luat, ca sa facem...

cald, f cald in camera, instalatia lor de aer mergea de statea pe loc, nu stiu cum era, ca nu avea fiecare camera unitate de AC.

pai mai puneam cativa banuti si mergeam si cu avionul si in locatii mai rezonbile.

din experienta altor ani, recomand Majesticul.insa acolo au formatie care canta pana pe la 12 noaptea si e cam galagie, deci nu prea e de mers cu copii sensibili la somn.

in schimb fata de alti ani am observat ca au mai pus jocuri pt copii, pe nisip sau in zone verzi. am gasit leagane, tobogane, casute, trenulet (Stefan a fost incantat ca a fost mecanic de locomotiva)

Ioana, nu a vrut Stefan sa intre in apa..fugea cat putea de tare cd vedea apa. in schimb a socializat bine cu alti copii, nisipul a fost incantarea lui.vorbeste tot mai bine si mai multe, leaga cuvintele.
cu mancarea a fost semi dezastru in schimb. Felicitari pt cresa!e mai aproape de voi si am auzit de bine despre ea.

acum suntem la parintii mei la braila, mai stam vreo cateva zile, apoi mergem in moldova la bunicii mei.

asta ma bucur, ca e mai dezinvolt Stefan, se adapteaza mai repede la locuri si oameni noi. sper sa nu avem pb la toamna la cresa.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

in schimb, pot recomanda o pensiune faina, in jud Sibiu, La taifas, unde ne-am simtit super! pacat ca am stat doar o zi si o noapte.
a fost mai frumos ca la hotelu nost'..si am mancat si niste cirese super, direct de la sursa ;).aveau si piscina, si loc de joaca pt copii, si balansoar si masa de tenis, si f curat si mancarea buna, si poti spune ce anume vrei, si tanti f draguta, Stefan a fost incantat de ea..au cule zmeura impreuna, au udat floricelele..i-a cutreierat toata curtea,a amenajat-o si rasamenajat-o..f bine ne-am simtit acolo.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput