Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla
Imi pare rau pt decizia luata de dr dar gandeste-te ca luni iti vei tine buburuza in brate si asta e cel mai important.De luni incolo bebe va avea grija ca tu sa te refaci rapid.Iti tin pumnii sa iasa totul bine si iti trimit un milion de sa nu-ti fie frica

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP



Multumesc mult, intradevar sunt cam dezamagita ca nu pot naste natural dar asta este, important este ca bebe sa fie bine.


40 + Darius Stefan
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/NuntaAnaLaurentiu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Picky nici ziua nu doarme in patut. Doarme in patul nostru, in scaunel si de cele mai multe ori in brate.

LauraOana ce idee buna, voi incerca si iti spun daca merge.

Nicuratze, eu trebuie sa il scot pe Tudor ca se urca pe pereti, asa ca imi fac bagajelul iau bebele si plecam.

Danie3lla asa a zis si sotul ca stie el ca sparg contul de cate ori ma duc la cumparaturi si de aia nu ma lasa. Eu am avut lohii pana la aproape 5 sapatamani.





mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Seara buna fetele!
Anaela iti doresc nastere usoara, iti tin pumnii, sa stii ca si eu am nascut cu cezariana si pana la urma a fost ok, prima saptamana e crunta dar apoi dupa ce ajungi acasa incepi sa te refaci mai repede si oricum toate durerile operatiei iti trec cand il vezi si il ai in brate pe puiut. Cu ce tip de anestezie o sa te opereze? Mie mi-a facut o anestezie epidurala deci am fost treaza in timpul operatiei.La un moment dat simteam ca parca ma doare ceva si in acel moment l-a scos pe bebe din burtica si mi l-a pus pe piept...instantaneu au disparul toate durerile, cand am simtit caldurica aia, cum se misca am uitat de toate....iti tin pumnii si mult curaj!
Dana Mi, Bebe Beca distractie placuta la mare! Ce bine de voi!
Yioana ce mai faci? Sper ca esti bine si tu si ingerasul tau, refacere rapida si cand poti sa mai intri sa ne spui cum sunteti si sa ne arati si niste pozici cu voi!
Ramonaiani, AlexsiMatei tinem pumnii sa vina bebei cat mai repede
Anda si Rares al meu mai tuseste fara sa se inece, dar daca nu are febra eu zic ca nu e nimic grav si stranuta la greu, dar de racit nu e.
Cris82 ti-o trimit pe soacra mea, zic ca i-am rezervat bilet la mare si poti sa faci ce vrei cu ea....acuma s-a mai ivit o problema: cica copilul are capul alungit fiindca l-am tot tinut numai pe o parte si pe spate nu l-am tinut. Dar l-am tinut si pe spate numai ca pe spate e mai nasol ca daca cumva vomita se poate ineca si mi frica, dar nu-i normala, in curand o sa explodez si o sa-mi dau drumul la gura. De cand am ramas gravida numai probleme am cu ei, pana atunci a fost totul super ok. Pana si cumnatu meu imi dadea sfaturi cand eram gravida si imi zicea ce sa fac si ce sa mananc de zici ca a fost gravid si el candva ...macar de imi dadea sfaturi utile....
Daniella e greu cu tzitzi, am mai incercat sa-l pun si efectiv se stramba de la ea, l-am fortat ieri umpic a supt apoi gata crize, am sa mai incerc poate reusesc. Tare dulce puiutul tau, m-am uitat la filmulet, o scumpete
Serialbastre eu nu-mi leg copilul mai ales pe caldurile astea, cred ca l-as chinui enorm...
Raluca Ioana bine ati venit acasa.Refacere rapida si la Alexia sa-i treaca cat de repede colicii!
Nu mai stiu care din voi ati intrebat de lohnii...mie si acuma dupa aproape 5 saptamani mai imi curge, m-am saturat abia astept sa scap!
Va pup pe toate si sa aveti o noapte cat mai linistita cu bebei care dorm pana dimineata..ce as vrea si eu, dar al meu ma trezeste din 2 in 2 ore la papa!
Pupici la voi!

mama fericita de ingeras Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/IngerasulMeu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Vroiam sa zic lohii si mi-a iesit lohnii...dar stiti voi ce am vrut sa zic+


mama fericita de ingeras Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/IngerasulMeu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Andreea eu nu imi permit sa stau acasa, as sta si eu 6 luni ca mai mult nu cred ca as rezista. Eu nu trebuie sa il duc pe Eduard la camin ca vin ai mei 6 luni.

Noi l-am avut pe Tudor in all day kindergardten ca noi lucram amandoi.

Eduard ne anunta inainte sa se trezeasca, scartaie de trei ori adoarme la loc si la 2 minute tipa cat il tine gura. Deja am primit primul semnal, trebuie sa ma pregatesc.

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara fetele!!

V-am citit in fiecare zi..e mai usor cu cititul decat cu scrisul..ca va citesc cat il alaptez pe bebe
Avem o perioada mai incarcata..bebe marait,fatait,mai mereu in brate la mami sau la tati..etc..ma regasesc in toate postarile voastre despre puiutii vostri!Nici Darius nu doarme inca in patut la el..tot langa mami e cel mai bine..
Luni am fost la controlul de o luna si stam foarte bine,bebe a luat in greutate 1,500 kg de cand am iesit din spital (deci acum are 4,920 kg)si 56 de cm!Pediatra a zis ca in medie bebelusii ar trebui sa ia pe zi cam 20-30 de grame si i-a calculat si lui Darius si la el iese cam 56 de grame pe zi..dar a zis ca tinand cont ca s-a si lungit e totul ok!Mi-a zis sa continui cu alaptatul la cerere si sa nu imi fac probleme ca nu are inca un program pt ca este destul de mititel!In rest e bine,sanatos..l-a ascultat la burtica,pt ca i-am zis ca nu functioneaza nimic pt colici..si ne-a zis ca are ffff multe gaze,ca se auzeau la burtica..ne-a dat ceva pt gaze,dar mare greseala am facut de i-am dat,ca mai mult rau i-a facut...plangea de zici ca il omoram la fiecare partz si caca..nu se mai odihnea nici ziua nici noaptea...asa ca nu i l-am mai dat..si acum e cat de cat mai bine...tot cu colici..dar asteptam sa mai crestem un pic si sa scapam de ei!
Eu ma simt bine,lohiile tot alb-galbui...
Am vazut ca ati dezbatut multe probleme...Darius scoate aerul foarte repede acum..il ridicam pe umar si intr-un minut maxim ragaie..KK nu mai face asa des..parca s-a mai reglat un pic..dar pipi face la greu..Nu adoarme singur..adoarme in brate,cateodata leganat cateodata nu..ii place sa doarma pe burta mea..
Am vazut pozici de ingerasi si printese superbe...Sa va bucurati toata viata de ei fetelor ca aveti niste copii superbi!
Felicitari Andreea,Cata ,Luckyblue si Gabi,refacere rapida si mult laptic pt puiuti!Bine ati venit pe lume albinute si bondarasi dulci,sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce este mai frumos pe lume!

Trimit si revin..

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:


AlexsiMatei




Anaela



Ramonaiani



Nastere usoara fetelor si bebelusi sanatosi!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Clodyac..multa sanatate si multi ca sa treaca supararea!
Ioana..distractie placuta la mare!
Anda..felicitari micutei crestine!Si Darius tuseste..daca se ineaca sau nu..si racit sigur nu este!
Picky..nu stiu ce sa iti zic de ce ti-a recomandat medicul...mai bine mergi si intreaba-l daca are vreo legatura cu lactatia,cu toate ca nu cred ca ti-ar fi prescris medicamentul daca era vreun risc!Eu stiam ca laptele matern nu constipa..
Dani3lla..un scump Denis!
Ely..cateodata nici eu nu reusesc sa ma coordonez cu toate..uf..
Badriana..eu zic ca mai sunt copìi ca al tau..
Philip..tin pumnii pt prietena ta..sa dea Dd sa vina la voi in vizita!
Laurraa..ma bucur ca a trecut iritatia..din cate am citit eu la rezultatul la analize mi se pare ok..
Fug ca scartaie bebe...va pe toate si sa stiti ca va citesc in fiecare zi din umbra..mi-e dor sa stam mai mult la povesti,si sper sa revin la fel de activa ca inainte cat mai repede!
Noapte buna!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

DanaMi..din cate am retinut eu..parca azi e ziua ta nu?Daca nu..sa ma scuzi..

,multa sanatate,fericire si impliniri alaturi de cei dragi!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

De vreo ora jumate contorizez contractii regulate, dureroase, la tot 10 minute. Asa ca o sa imi iau boccelutza si ma indrept spre spital...
Multam mult pt majorete, se pare ca si-au facut datoria .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
40+1

Mergi la inceput