A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Kay, reactia ta ma surprinde.
Nu am filmat eu acolo si nu e nimic socant acolo. Moartea lui Michael este un eveniment pe toate canalele de stiri - si cnn a dat acest filmulet - desigur este pentru ca fanii lui sunt socati si vor sa afle cat mai mult ce s-a intamplat.

(hai sa nu stricam subiectul si sa imi aduci morala inutila )



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Mi-am mai revenit din soc.

Dumnezeu sa-l odihneasca.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Kay, nu te supara asa de tare.
Viata lui Michael a fost tot timpul in vizorul tuturor. Poate de asta a avut si finalul asta tragic, a vrut mereu sa se ridice la inaltimea asteptarilor si chiar sa le depaseasca. E normal acum ca in zilele ce urmeaza pana la inmormantarea lui toata mass media sa vuiasca.
Cat despre turistii aia, nu stiau ce se intampla. Nu cred ca e cineva in lumea asta acum sa se bucure de asa o tragedie, sau macar sa ii fie indiferenta. Intr-un fel sau altul, Michael ne-a atins vietile tuturor.

Mie cel mai atre imi pare ca a murit singur...adica stiu ca mama lui a fost cu el, dar nu mai avea prieteni, era singur...si cred ca si el astepta cu nerabdare reintalnirea cu fanii in cele 50 de concerte... Sper ca a plecat stiind cati l-au iubit.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ok, mirela, am sa editez.


nu, in continuare nu este un eveniment, este o tragedie... un om a murit. nu consider un eveniment, chiar si daca e Michael Jackson.

nu, nu este nimic socant in filmulet, ca nu de asta e vorba. ci de faptul ca oamenii nu au limite si nu ii intereseaza daca se intampla ceva rau, ci cauta doar senzationalul. de unde si remarca mea la adresa comentariului " avea un pom de craciun impodobit"... deci Michael murea si pe ei ii interesa ce avea in curte...


nu tu ai filmat, ci tu ai adus "spectacolul" asta in subiect. era frumos si linistit, fara iz de can can si spectaculos, fara filmulete de la locul "evenimentului". eu una nu vreau sa stiu ce s-a intamplat. a facut stop cardiac si a murit. punct. nu ma intereseaza cu ce era imbracat, ce mancase, ce pastile luase, ce facea in mom ala, cine era cu el, ce pomi avea in curte, cate salvari au fost si cum l=au scos din casa. sincer. mie mi se pare mai demn sa lasam oamenii in pace. nu cred ca a intrebat nimeni nimic despre ce s-a intamplat, ci pur si simplu si-a expimat regretul, nu?

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

kay, transmite mesajul tau si la cnn.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

si bbc pune un filmulet si comenteaza pe larg despre moartea Regelui Pop

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/8119993.stm

Michael ne-a adus aminte de: Memento Mori.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

interesant: BBC spune ca tot internetul este mai lent datorita acestui eveniment tragic. Toata lumea s-a mutat pe net sa caute informatii cu Regele Pop.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mirela, de la presa nu am nici o pretentie... senzationalul face rating, ratingul aduce reclame, recalmele aduc bani... asa ca daca l-a poza cineva acum, in timpul autopsiei, ei bucurosi ar da filmuletul pe post !

dar de la noi, oameni normali, care vrem si luptam pentru o societate normala, linistita (cel putin eu nu mai suport), ma astept la mult mai multe. eu daca vroiam sa vad filmulete cu "evenimentul" imi cautam singura. sunt sigura ca sunt la cnn bbc tzm o groaza... si tot felul de titluri socante... da nu ma intereseaza... chiar cand am vazut ca ai pus filmulet am crezut ca e o melodie, ceva...

poate sunt eu prea afectata de tot ce se inampla zilele asta...

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

crezi ca toti cauta ce ciorapi purta atunci? mai repede as asculta cantecele lui decat sa ma strofoc sa aflu cum si ce si unde si cand si cat... si... renunt, ca vad ca nu am sanse sa fie inteles ce vreau eu sa zic...

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Kay, olandezii au publicat o poza cu el in salvare!! Nu as putea insa sa o pun - mi se pare mult prea mult.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput