A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 75

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Se pare ca s-a confirmat, sicriul va sta in mijlocul scenei pe toata durata memorialului.
In UK Sky News si CNN transmit in direct.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Tomecica, MJ a fost un star international, a avut/are fani in toata lumea, inclusiv Romania (vezi cati s-au strans duminica pe 23 august sa revada concertul din 92 si chiar acum cati sunt in piata Obor la transmisia Realitatea), cred ca e normal ca si romanii sa preia transmisia pt toti fanii care o asteapta cu nerabdare, e un ultim omagiu adus marelui artist.

p.s. Desi nu vreau sa ma lansez in alte discutii, daca nu ma insel acum cateva saptamani/luni cand a murit Ion Dolanescu televiziunile din Ro au vuit si au aratat in direct funeraliile sau parte din ele.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Exact asa am gandit si eu cand am vazut prima oara stirea ca a murit,nici acum nu-mi vine sa cred !!

Si gindind toate acestea, m-am gindit si la el si mi-a venit asa un gind ghidus, trist si ireal ce-i drept: ce-ar fi sa nu fi murit cu adevarat, sa fi fost doar un gest al celor care il iubeau pentru a-l salva si a-l pune la adapost pentru restul vietii! Eu daca as iubi un mare artist, as face asta pentru el, cu toate consecintele care ar decurge daca s-ar afla. Dupa ce 45 de ani dai atit, eu zic ca meriti si tu macar a doua parte a vietii sa ti-o duci linistit, undeva, pe o insula indepartata. Stiu ca e ireal ce spun, dar am zimbit la imaginea lui urmarind tot ceea ce se intimpla si vindecindu-si sufletul cu dovezile de dragoste si recunoastere pe care le primeste acum.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomecica

Ce atata isterie cu Michael. Au murit si alti artisti, au murit artisti romani si nu s-a isterizat nici o televiziune asa cum se intampla acum. Intelg sa fie o zi speciala pt americani.....dar noi? Ce atata criza si suparare....Toti murim , fiecare cum isi asterne asa doarme. Si-a facut-o cu mana lui . Dumnezeu sa-l ierte.
Nu mi se pare corecta atitudinea televiziunii romane fata de acest eveniment. Sunt probleme mult mai importante care merita atentie si editii speciale. N-am vazut sa se faca atata tam-tam cand au murit romani valorosi , romani care au insmnat si au facut istorie pt Romania. Jenant..........rusine.

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004



Get lost!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomecica

Ce atata isterie cu Michael. Au murit si alti artisti, au murit artisti romani si nu s-a isterizat nici o televiziune asa cum se intampla acum. Intelg sa fie o zi speciala pt americani.....dar noi? Ce atata criza si suparare....Toti murim , fiecare cum isi asterne asa doarme. Si-a facut-o cu mana lui . Dumnezeu sa-l ierte.
Nu mi se pare corecta atitudinea televiziunii romane fata de acest eveniment. Sunt probleme mult mai importante care merita atentie si editii speciale. N-am vazut sa se faca atata tam-tam cand au murit romani valorosi , romani care au insmnat si au facut istorie pt Romania. Jenant..........rusine.

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004


Transmite TVR-ul live?????

Eu iti propun sa-ti faci curaj si sa-i spui celui care te-a legat de scaun in fata tv-ului sa te dezlege si sa te lase sa mergi sa dormi. Sau sa-ti dea telecomanda sa muti pe orice alt canal vrei tu...


Mie mi-e tare greu sa vad transmisiunea... Am un nod mare in gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Tomecica, ba rusine sa-ti fie tie! Inteleg ca nu-ti place, ca nu ai nici o treaba cu el sau cu ce inseamna moartea lui, dar ca sa vii acum pe subiectul asta si sa te stergi pe picioare pe durerea unor oameni asta e chiar sub orice critica. Ce e jenant ca lumea- toata lumea!!- ii aduce un tribut si ii recunosc importanta si valoarea in istoria muzicii si a aspectacolului?
Nu-ti place, nu te uita, vezi-ti de treaba dar nu intra cu bocancii in sentimentele celorlalti! Si fix la inmormantarea lui!

PS: Nu te obosi sa dai replica, nu ma intereseaza, la ora asta chiar am ceva mai bun de facut.

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Citat:
citat din mesajul lui tomecica

Ce atata isterie cu Michael. Au murit si alti artisti, au murit artisti romani si nu s-a isterizat nici o televiziune asa cum se intampla acum. Intelg sa fie o zi speciala pt americani.....dar noi? Ce atata criza si suparare....Toti murim , fiecare cum isi asterne asa doarme. Si-a facut-o cu mana lui . Dumnezeu sa-l ierte.
Nu mi se pare corecta atitudinea televiziunii romane fata de acest eveniment. Sunt probleme mult mai importante care merita atentie si editii speciale. N-am vazut sa se faca atata tam-tam cand au murit romani valorosi , romani care au insmnat si au facut istorie pt Romania. Jenant..........rusine.

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004



Get lost!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5





Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomecica

Ce atata isterie cu Michael. Au murit si alti artisti, au murit artisti romani si nu s-a isterizat nici o televiziune asa cum se intampla acum. Intelg sa fie o zi speciala pt americani.....dar noi? Ce atata criza si suparare....Toti murim , fiecare cum isi asterne asa doarme. Si-a facut-o cu mana lui . Dumnezeu sa-l ierte.
Nu mi se pare corecta atitudinea televiziunii romane fata de acest eveniment. Sunt probleme mult mai importante care merita atentie si editii speciale. N-am vazut sa se faca atata tam-tam cand au murit romani valorosi , romani care au insmnat si au facut istorie pt Romania. Jenant..........rusine.

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004


Mda, sunt convinsa ca din cauza lui MJ nu se ocupa televiziunile si presa de problemele ardente ale Romaniei.
Parca pana acum au dezbatut toate situatiile politice si se oprira brusc la moartea lui Michael. Pai acum cateva luni fu moartea lui Dolanescu, care se lasa aici in zona Balcanilor cu un circ de neimaginat, mai ales ca plimbara siciriul deschis si se lasa cu coate si ghionturi..ca la romani, sa vada tot boborul mortu'. Care n-apuca sa-l vada live, avu sansa sa il vada din fotoliu la "OTV".
Altfel, televiziunile se ocupa la noi, de cand ma stiu eu, cu chestii serioase: ce-a mai facut Gigi Becali, ce masina si-a mai luat Mutu, ce carti a mai citit...si ca sa vezi, printre stirile cu progresele lui gigi la engleza, il mai bagara culmea si pe Michael

Auzi jenant..rusine...ce sa-ti spun....cand il dau pe agramatul de Gigi la ore de maxima audienta nu e jenant. Da' ai tupeu , nu gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomecica

Ce atata isterie cu Michael. Au murit si alti artisti, au murit artisti romani si nu s-a isterizat nici o televiziune asa cum se intampla acum. Intelg sa fie o zi speciala pt americani.....dar noi? Ce atata criza si suparare....Toti murim , fiecare cum isi asterne asa doarme. Si-a facut-o cu mana lui . Dumnezeu sa-l ierte.
Nu mi se pare corecta atitudinea televiziunii romane fata de acest eveniment. Sunt probleme mult mai importante care merita atentie si editii speciale. N-am vazut sa se faca atata tam-tam cand au murit romani valorosi , romani care au insmnat si au facut istorie pt Romania. Jenant..........rusine.

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004


Daca taceai filozof ramaneai

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

continuati , continuati.....
subiect foarte interesant despre un individ ce indragea copii si care nu=si accepta originile. Comemorare placuta. OAMENII CA OILE. ce face una fac toate , jale mondiala.
in 2 zile uita toti.

ADRIANA STEFANIA-05-11-1998
ALEXIA-MARIA-24-10-2004

Mergi la inceput