Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

A murit Michael Jackson!!!!

(34 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 111

adelyna

706 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adelyna un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!Suna asa de trist aceasta stire,spunea cineva ca da,am crescut pe muzica lui,iar lui Rufus ii dau si mai mare dreptate.

adelina si piticii
Noemi 2 ani
Mergi la inceput
monicel
monicel

37 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monicel  Trimite mesaj yahoo luimonicel Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu de cate ori auzeam de starea lui de sanatate, mi-era teama ca intr-o zi o sa ne trezim cu o stire de genul asta.Dar speram sa apara aceasta stire muuuuult mai tarziu.Chiar ma bucurasem cand am auzit ca vrea sa-si reia turneele, pt ca prin asta dovedea ca nu sta chiar asa rau cu sanatatea.
Si eu l-am admirat mult si in adolescenta numai muzica lui o ascultam, si tare mult mi-am dorit sa ajung la concertele lui de la buc, dar din pacate n-am putut.
Odihneste-te in pace, Michael!In inimile noastre vei ramane vesnic viu!
P.S. Ma incearca asa o tristete, pt ca nu stiu daca generatia copiilor nostrii se va bucura de o asa legenda cum l-am avut noi pe Michael

Monicel, de doua printzese:Beatrice-Iulia(8.05.2003) & Sandra Luiza(11.07.2006)
Mergi la inceput
Qamar
Qamar

4013 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiQamar Adauga semn de carte la raspuns Trimite Qamar un Mesaj Privat  Reply with Quote
trist, trist...
mai ales ca ieri a murit si Farrah Fawcett...

*Bebelissimo*
Mergi la inceput

erer

177 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luierer Adauga semn de carte la raspuns Trimite erer un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asa e, trist, tare trist..
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Concertul lui Michael de la Bucuresti din anii '90 a fost primul meu concert la care am fost. Am fost impresionata, un show desavarsit... Imi aduc si acum aminte cum a fost...

RR
Mergi la inceput

Ramona_bm

500 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRamona_bm Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramona_bm un Mesaj Privat  Reply with Quote
Intradevar e foarte trist :(

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-i dea familiei puterea sa traiasca cu aceasta pierdere.

Daca el si-a dorit sa fie nemuritor atunci a reusit sa-si indeplineasca dorinta prin muzica lui.

oare cand vine meu?
Nepotelul meu
Mergi la inceput

valentinag

6964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivalentinag Adauga semn de carte la raspuns Trimite valentinag un Mesaj Privat  Reply with Quote
Odihneste-te in pace Michael!

"La vita e bella"
Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea
Mergi la inceput

Tzuni

7590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Tzuni Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tzuni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pana-n ultima clipa am sperat ca e o strategie de marketing si Michael "va reinvia" pt fanii lui! A fost insa cruda realitate....
Mergi la inceput
Loredana_cls
Loredana_cls

15 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Loredana_cls un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cu adevarat trist.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa ii ierte pacatele.
Mergi la inceput

desprecopii

8061 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la raspuns Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am o lacrima pe obraz pentru Michael. Mi-a incantat adolescenta cu muzica lui. O adevarata legenda. Pacat ca nu a reusit sa ne bucure inca niste ani cu talentul lui extraordinar.

Odihneasca-se in pace.

In amintirea lui:

Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Mergi la inceput

LauraNicole

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui LauraNicole  Trimite mesaj yahoo luiLauraNicole Adauga semn de carte la raspuns Trimite LauraNicole un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Cu siguranta, un personaj de legenda.
Oameni buni, legendele nu mor!
Ce, credeti ca o sa-l uitati? Hai sa fim seriosi! De multi ani traieste fara macar sa stim ce face...in afara de socul de moment, nici nu o sa bagam de seama ca nu mai e fizic, va trai in noi, va avea varsta noastra si va muri odata cu fiecare din noi. N-a facut asta de cand il stim?
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

In cateva cuvinte ai spus exact ceea ce simt si eu!
Acum am trecut peste socul de azi-noapte cand priveam ecranul televizorului ca o drogata si nu-mi venea sa cred ce vad .Am crescut cu muzica lui , am fredonat melodiile lui .Indiferent ce a facut in viata personala sau de ce a fost acuzat sunt sigura ca muzica lui va trai in noi .Si totusi parca s-a rupt ceva!A murit un om pe care-l stiam acolo,undeva,ca si cum nemuritor asa cum isi dorise intotdeauna sa fie .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!
Mergi la inceput
Pag. din 111 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com