A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!Suna asa de trist aceasta stire,spunea cineva ca da,am crescut pe muzica lui,iar lui Rufus ii dau si mai mare dreptate.


adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Eu de cate ori auzeam de starea lui de sanatate, mi-era teama ca intr-o zi o sa ne trezim cu o stire de genul asta.Dar speram sa apara aceasta stire muuuuult mai tarziu.Chiar ma bucurasem cand am auzit ca vrea sa-si reia turneele, pt ca prin asta dovedea ca nu sta chiar asa rau cu sanatatea.

Si eu l-am admirat mult si in adolescenta numai muzica lui o ascultam, si tare mult mi-am dorit sa ajung la concertele lui de la buc, dar din pacate n-am putut.
Odihneste-te in pace, Michael!In inimile noastre vei ramane vesnic viu!
P.S. Ma incearca asa o tristete, pt ca nu stiu daca generatia copiilor nostrii se va bucura de o asa legenda cum l-am avut noi pe Michael


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

trist, trist...
mai ales ca ieri a murit si Farrah Fawcett...



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">We LOVE Sonia

www.bebelissimo.com/" target="_blank">*Bebelissimo*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erer spune:

Asa e, trist, tare trist..
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Concertul lui Michael de la Bucuresti din anii '90 a fost primul meu concert la care am fost. Am fost impresionata, un show desavarsit... Imi aduc si acum aminte cum a fost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Intradevar e foarte trist :(

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-i dea familiei puterea sa traiasca cu aceasta pierdere.

Daca el si-a dorit sa fie nemuritor atunci a reusit sa-si indeplineasca dorinta prin muzica lui.

oare cand vine meu?
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3162318136&albumId=127212197&ownerId=173950600#3162318136_173950600_127212197_0" target="_blank"> Nepotelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Odihneste-te in pace Michael!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Pana-n ultima clipa am sperat ca e o strategie de marketing si Michael "va reinvia" pt fanii lui! A fost insa cruda realitate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_cls spune:

Cu adevarat trist.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa ii ierte pacatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am o lacrima pe obraz pentru Michael. Mi-a incantat adolescenta cu muzica lui. O adevarata legenda. Pacat ca nu a reusit sa ne bucure inca niste ani cu talentul lui extraordinar.

Odihneasca-se in pace.

In amintirea lui:





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Cu siguranta, un personaj de legenda.
Oameni buni, legendele nu mor!
Ce, credeti ca o sa-l uitati? Hai sa fim seriosi! De multi ani traieste fara macar sa stim ce face...in afara de socul de moment, nici nu o sa bagam de seama ca nu mai e fizic, va trai in noi, va avea varsta noastra si va muri odata cu fiecare din noi. N-a facut asta de cand il stim?
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


In cateva cuvinte ai spus exact ceea ce simt si eu!
Acum am trecut peste socul de azi-noapte cand priveam ecranul televizorului ca o drogata si nu-mi venea sa cred ce vad .Am crescut cu muzica lui , am fredonat melodiile lui .Indiferent ce a facut in viata personala sau de ce a fost acuzat sunt sigura ca muzica lui va trai in noi .Si totusi parca s-a rupt ceva!A murit un om pe care-l stiam acolo,undeva,ca si cum nemuritor asa cum isi dorise intotdeauna sa fie .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput