A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

eu vreau sa vad repetitiile, vreau sa il vad plin de viata si zambitor..asa vreau sa mi-l amintesc, chiar daca o sa doara oricum

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Maine dupa amiaza, parca (ora 10 la Londra) o sa transmita CNN direct din Neverland.

PS: am vazut si eu ca se impiedica Bnica de Michael si d-aia nu poate salva Rosia Montana

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Un articol despre omul Michael Jackson
http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090625/PEOPLE/906259982

Si mai este un articol in Dilema Veche scris de Marius Chivu, "The thriller is gone", dar din pacate inca n-a aparut varianta online.

P.S. Suntem niste bestii da...ne pierdem timpul pe aici, la topicul asta, cand am putea sa aparem la topicul bnicai si sa il punem cap de afis. Si ce-i mai tragic este ca i-am pierdut stima.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina


Si ce-i mai tragic este ca i-am pierdut stima.....

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde




Ha! E prima veste buna de o saptamana incoace

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina

Un articol despre omul Michael Jackson
http://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090625/PEOPLE/906259982



Asta este exact ce am crezut mereu de Michael. Dezvoltarea lui psiho-sexuala s-a oprit undeva intre Ben si Music and me. Cred ca zilele si serile cu baietii din Neverland se desfasurau mai degraba vizionand desene animate, mancand floricele si batandu-se cu pernele.
A fost intr-adevar "baiatul care a refuzat sa creasca"
N-a avut nici o sansa. Din copilarie a fost condamnat...

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mai, eu zic ca nu era chiar sanatos si ca, intr-adevar, lua pastile. Era total impotriva drogurilor, dar era ipohondru, ori asta este o boala foarte grea, fff grea. Pe care toti oamenii o avem in noi, e normal sa-ti fie frica de boala, de suferinta, de moarte. Numai ca oamenii, in general, au un fir subtire si fragil care se numeste optimism, ceva care ne spune nu, dom'le, mie nu mi se poate intimpla, care ne tine la suprafata si care ne ajuta sa putem duce acest crunt adevar ca ne-am nascut ca sa murim. Ori cind acest fir se rupe sau este distrus, viata ta nu mai poate fi numita viata si faci orice ca sa poti supravietui. Eu am cunoscut pe cineva personal care era ipohondru si nu e deloc usor sa duci asa ceva. Asa ca, eu inteleg de ce lua MJ pastile, si cind iei prea multe, devii dependent, si depedendata aceasta, ca oricare alta, te distruge.

In alta ordine de idei, eu am incredere in mama lui, intodeauna a fost linga el, niciodata nu a incetat sa aiba incredere in copilul ei. Si mi se pare ca este cea mai tare persoana din familia aia mare, supertalentata, dar cu ciudateniile ei.

Si inca ceva, si ma duc la treaba... Eu am 41 de ani, dar iubesc muzica, mult de tot. Si mai mult decit atit, iubesc dansul, pentru mine este arta suprema care reuseste sa redea orice sentiment uman. Prin dans ne putem exprima, defini si dansul ne defineste la rindul... Cum am mai spus, mie mi-a placut MJ si imi place in continuare. Ca artist in general, nu neaparat ca muzician, dar ca dansator in mod sigur. Pentru mine a fost un Fred Astaire modern, felul in care se misca este unic si a deschis atitea drumuri cu fiecare pocnitura de-a lui din deget... Dar ar fi incorect si nedrept daca as spune ca il consider cel mai mare. Pentru mine, personal, sint mult mai multi si mult mai mari decit el, sau, mai bine spus, si el este unul dintre cei mari. Pop-ul in gusturile mele vine dupa multe alte genuri, poate de aceea. Lasam la o parte muzica clasica si jazz-ul, iubirile mele, dar inainte de MJ a fost muzica anilor trecuti, nu trebuie sa dau nume, ca stiu sigur ca stie toata lumea ca lista ar termina capitolul si inca doua pe linga daca m-as apuca sa o fac. Pe aceasta lista, Beatles-ii sint in frunte si Michael insusi stia asta. Elvis este si el un deschizator de drumuri si va ramine un simbol, ca si MJ, fiecare pentru genul lui de muzica. Singura diferenta dintre ei si Michael este ca socul mortii lor a trecut de mult si s-au asezat in sufletele noastre la locul lor, tragedia lui MJ e recenta si de aceea doare mai mult.

In concluzie, nu trebuie sa traiesti in perioada artistului respectiv ca sa-l iubesti si sa asculti muzica. Eu aveam 12 ani cind am aflat despre Elvis si doi ani de zile dupa aceea am ascultat, vazut, citit tot ceea ce se scrisese despre el, stiam fiecare moment, ce a spus, cine a spus, cum a murit, de ce... si m-a miscat atit de tare viata lui frumoasa si sfirsitul lui tragic incit nu am cum sa-l uit vreodata. Aveam tot am atit cind am aflat despre Beatles... cind a murit Freddie aveam 23, era noiembrie si eu sint oricum trista in aceasta luna, e atit de mohorita... si am bocit cu prietena mea doua zile si am ascultat numai Queen vreo luna. Nu am stofa de fun, adica nu mi-as putea dedica viata unui singur artist, dar cind iubesc ceva, cind ceva creeat de un artist imi infrumuseteaza viata si ma ajuta sa trec peste momente grele, imi da energie sa merg mai departe... ei, atunci acel artist merita toata dragostea si respectul meu.

Michael Jackson a avut bucatica lui in ceea ce am spus mai sus, de aceea sint trista acum. Sint trista pentru ca a murit inainte de vreme, dar si pentru ca a murit inaintea unui moment mare pentru el, pe care il astepta si care i-ar fi redresat viata. Dar, intr-un fel, sint linistita a abia acum a devenit Peter Pan, abia de acum incolo va fi pentru toti baiatul care nu va muri niciodata, pentru ca murind fizic, a deschis acea usa invizibila spre nemurire!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Am citit azi in ziarele de pe-aici, ca vanzarile albumelor lui au crescut acum cu 2400 %, si ca melodiile lui sunt pe primele 9 locuri din 10 in topul melodiilor iphone vandute pe net.
Va dati seama ce se imbogatesc sacalii ramasi in urma?
Ma intreb, daca copiii ramin mamei lui, atunci si averea lasata lor o va administra ea? Adica e posibil ca, atunci cand vor deveni adulti, acestor copilasi sa le mai ramina nici un ban?

A, si ma iscria ca ceremonia de inmormantare va avea loc Marti 7 iulie, dar nu la Neverland si ca Michael va fi imbracat intr-un costum, cel mai iubit al lui, sacou de matase rosie cu multe trese aurii si insigne. Si va fi dus cu o caleasca alba, cu ferestre, ca fanii sa il poata vedea



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Dap...si eu cred ca lua pastile...si era ipohondru...ipohondria este boala grea....credeti-ma, ma lupt si eu cu ea si nici macar nu este la proportiile la care era probabil in cazul lui.
De fapt nici nu-i de mirare ca acesti copii minune ai show bizz-ului american o iau razna, caci e infiorator sa traiesti permanent in lumina reflectoarelor, sa-ti regasesti numele in toate tabloidele si sa te judece oameni pe care nu i-ai cunoscut niciodata. N-ai nici o sansa si daca esti mai slab, mai fragil, cedezi. Cuma fost cazul lui si al multor altora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina

Dap...si eu cred ca lua pastile...si era ipohondru...ipohondria este boala grea....credeti-ma, ma lupt si eu cu ea si nici macar nu este la proportiile la care era probabil in cazul lui.
De fapt nici nu-i de mirare ca acesti copii minune ai show bizz-ului american o iau razna, caci e infiorator sa traiesti permanent in lumina reflectoarelor, sa-ti regasesti numele in toate tabloidele si sa te judece oameni pe care nu i-ai cunoscut niciodata. N-ai nici o sansa si daca esti mai slab, mai fragil, cedezi. Cuma fost cazul lui si al multor altora.
"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Iarina eu as zice ca a fost foarte puternic! Pai sa reziste de 16 ani (primul proces in '93) in hartuirile astea aproape continue ?!?!?! Nu e usor, mai ales ca, prin asta i s-a furat din po****ritate, marketingul a fost prost, vanzarile la fel.
Cat despre viata de star, cred ca e de fapt urita zau...ca pina la urma banii...ii faci, ii consumi, si tot asa, te obisnuiesti si cu asta.
Dar nu ati vazut ce povestea Michael? ca vrea si el o viata normala: sa se duca in supermarket sa faca cumparaturi...si nu poate. Sau o carte, nu poate. Ca e asaltat si intrebat: de ce cumperi aia? Cum ti se pare cealalta?
E o viata urita, fara pic de intimitate, nici nu mai stii cine te iubeste sincer si cine nu, ca la atitia bani e usor sa pierzi masura.
Din fericire, el a ramas frumos pe dinauntru cu toate mizeriile traite.





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Nelia, ce spui tu imi aduce aminte de o intamplare de cand eram indragostita de Michael pana peste urechi. Era la putin timp dupa moartea lui Freddie, si cineva, un prieten de familie imi spunea: uite, aici valoare (Freddie), nu ce asculti tu (Michael)
eu: aiurea, se da peste tot Queen ca Freddie abia a murit, o sa le treaca!

Ma bucur sa spun ca amandoi am gresit: Freddie a fost si este inegalabil, iar Michael ramane King of Pop.
Si desi Freddie ramane "love of my life", Michael este prima mea iubire, cel care m-a invatat sa apreciez muzica buna si showul de exceptie!

Uitati aici doi mega-titani ai muzicii:





PS: vreti sa va spun ceva? Acum am putut sa ascult tot cantecul...era ca si cum Freddie ma tinea de mana si imi dadea curaj; probabil pentru ca el s-a "asezat" deja la locul lui si nu mai doare asa tare; cand ascult Michael, inevitabil plang si nu am puterea sa ascult toata melodia. doare, doare rau de tot

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput