A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 108

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Nu am fost fan Michael dar imi plac foarte multe melodii de-ale lui.
Imi pare rau ca a murit, chiar daca nu am suferit precum fanii lui am simtit totusi un gol ciudat in stomac. Parca a murit o parte a adolescentei mele.
Ceea ce ma uimeste este bataia de joc de care are parte dupa moarte. Oare chiar nu poate fi lasat sa se odihneasca in pace?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Bulinuta, draga de tine! Sa stii ca si dincolo il amintim frumos, si discutam despre el. Nu e deloc minimalizat

Eu am gasit aici o serie de 3 CD din perioada Motown , mi-am luat si revista People- editie dedicata lui Michael...am revenit la anii adolescentei cand colectionam ca un harciog tot ce prindeam cu el...al meu nu zice nimic, ma lasa in durerea mea sa jelesc cat vreau; atata doar ca a zisca daca fac muzeu el nu merge acolo. I-am raspuns ca oricum nu-l invitam si pe el sa mearga, dar eu ma duc



I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Bulinuta, draga de tine! Sa stii ca si dincolo il amintim frumos, si discutam despre el. Nu e deloc minimalizat

Eu am gasit aici o serie de 3 CD din perioada Motown , mi-am luat si revista People- editie dedicata lui Michael...am revenit la anii adolescentei cand colectionam ca un harciog tot ce prindeam cu el...al meu nu zice nimic, ma lasa in durerea mea sa jelesc cat vreau; atata doar ca a zisca daca fac muzeu el nu merge acolo. I-am raspuns ca oricum nu-l invitam si pe el sa mearga, dar eu ma duc



I am alive and I am here forever

Michael Jackson



Alexia nu m-am referit la voi ca il minimalizati, faptul ca nu intra atata lume, ca nu sant atat de citite mesajele ca si aici

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Maraki, nu-i bai. Michael e atat de mare si cu o cariera atat de vasta incat putem sa vorbim despre el la doua subiecte in acelasi timp.


Aaaa, citeam pe la comentariile la un clip de-al lui ca de fapt traieste in Jamaica Acum o saptamana era in Ungaria. Astept cu interes sa aflu ca suntem vecini de palier



I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_26

eu sunt inca in stare de soc, refuz sa cred ca nu mai e; il credeam nemuritor, vesnic sa ne incante cu melodiile sale..... NU E DREPT!!...

Mamica de poznas


Dar este nemuritor prin melodiile sale. Ele vor ramane ptr. totdeauna ! Ptr. mine exista prin muzica pe care a lasat-o.
Lasati subiectul aici, ca aici e locul lui, parca il stricati daca va mutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

eu fetelor astept cu sufletul la gura sa se lanseze primul din n albumele post mortem..

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Si eu am crescut cu muzica lui MJ, mi-a placut intotdeuna si inca imi place. Acum mi s-au reactivat sentimentele din adolescenta. De cand s-a intamplat nenorocirea ma gandesc obsesiv, imi pun zeci de intrebari, despic firu-n patru si...nu imi trece tristetea :(
Eu consider ca degradarea lui psihica a inceput odata cu procesele. Si odata devenit dependent de medicamente, nu stiu ce l-ar fi putut ajuta in afara de el insusi. Pentru ca fiind cine era, nimeni nu-l putea constrange sa faca ceva ce nu voia, cu atat mai mult sa-l interneze la dezintoxicare. Poate ca familia si prietenii apropiati i-au tot spus ca devine periculos abuzul de medicamente, dar dependenta e grea, in plus cand dozele obisnuite nu mai au efectul scontat, atunci le cresti si uite asa ajungi sa-ti intoxici organismul cu medicamente. In conditiile astea cat poti rezista? Si nu cred ca la pozitia si banii lui depindea de vreun medic ca sa-si procure medicamentele, cred ca daca le voia, le putea avea, nu stiu cine l-ar fi putut refuza...
Eu nu-i inteleg familia, care-l tine de atata timp neinhumat, cum naiba rezista de atata timp? Si oare ce le spun copiilor, care-s destul de mari ca sa priceapa...
Si nu-i inteleg nici p-aia care vor sa-l denigreze chiar si dupa moarte, cu tot felul de informatii socante pe care le scot pe tava publicului. Cui ii foloseste asa ceva?
Ca de exemplu informatia ca nu mai avea fir de par in cap, cand in poza facuta in ambulanta se vede clar ca omul avea in cap parul lui si nu vreo peruca. Poate nu-l mai avea atat de des, asta fiind si unul dintre efectele secundare ale medicamentelor, dar il avea.
Ramane un oarecare semn de intrebare asupra sexualitatii lui, dat fiind ca nu a fost niciodata prea mult timp impreuna cu o femeie, iar copiii nu i-a conceput pe cale naturala, insa acuzatiile de pedofilie eu una nu le-am crezut niciodata. E limpede (pt cine vrea sa vada) ca un om care isi face o chestie ca Neverland, in care vrea sa se bucure oricand de momentele pe care nu le-a avut in copilarie, e inca un copil in minte si suflet si iubeste sincer compania copiilor.
Oricum, imbecilul de taica-so l-a mutilat emotional, si el e cauza multor decizii pe care le-a luat Michael de-a lungul vietii lui...bune sau rele.
Imi pare tare rau de el, practic s-a sinucis lent, avea nevoie de ajutor psihologic specializat si de cineva suficient de ferm care sa-i fie aproape tot timpul. Toate omagiile aduse acum nu mai folosesc la nimic...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

http://www.youtube.com/watch?v=lVJVRywgmYM



Foarte frumos, mi-au dat si lacrimile ca am pus spre maxim clipul

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Foarte frumos dansul celor din Stockholm! Sunt fericita acum, cand mi se reconfirma ca atit de multi oameni il iubesc pe Michael. Acolo unde este, sper sa vada tot ce simte lumea pentru el si sa isi gaseasca linistea.
Oamenii sunt, totusi, buni, Michael, si vor salva lumea asta, asa cum ti-ai dorit tu mereu Muzica ta i-a unit acum, poate mai mult ca inainte. Cred ca stiai cat esti de tare!




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput