contractii din luna a 4-a de sarcina

contractii din luna a 4-a de sarcina | Autor: vugarcov

Link direct la acest mesaj

Buna,
Sunt la prima sarcina, am 27 de ani, iar incepand cu luna a 4-a am inceput sa am dureri de spate si de burta urmate de intepaturi si senzatia de creutate pe ovare. L-am sunat pe doctorul meu pt a-i spune ca ma doare spatele si burta, iar el mi-a zis sa merg de urgenta la el pt a ma consulta pt ca probabil am colul mic. Insa la consultatie colul avea marimea de 3 cm daaaar eram cam contractata. Mi-a zis sa stau acasa in pat si mi-a dat sa iau no spa si progesteron.
De atunci au trecut 5 saptamani, iar eu nu ma simt bine, daca fac cel mai mic efort incepe sa ma doara spatele, apoi burta si daca nu ma intind in pat incepe si intepaturile.

A mai trecut cineva prin aceste sintome ca si mine ? Nu inteleg de ce ma doare, mi-am facut analizele si nu am infectie urinara, nici nisip sau infectie la rinichi, colul mi-e bun, nu am mai avut copii si nici avort nu am facut vreodata.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Aici gasesti raspunsuri la intrebarile tale http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111073

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2


Mergi la inceput