Despartita, dar nu singura

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_ingeras spune:

Oana ai ridicat mingia la fileu.... De cate ori nu ati auzit "pai daca provine dintr.o familie dezbinata nu cunoaste raportul corect intr.o familie" sau"ce-au facut parintii......(si aici de obicei se zice ce a facut ma'sa,divort,despartire etc)...o sa faca si copilul.." nu e corect. cred ca aud de copii "problema" mai degraba la cei care au ambii parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Fiecare parinte are copilul pe care il merita, din familii complete, descompletate, recompletate etc., generalizarile in cazurile astea fac rau...de orice parte a fileului ai privi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Foarte bine punctat Oana, si eu fug de generalizari de genul acesta.
E de dorit ca acel copil sa aiba 2 parinti capabili si maturi, asa cum am punctat mai sus, insa e de admirat cand unul dintre ce doi, care considera ca nu e o relatie sanatoasa pentru copilul lor, sa aibe puterea sa renunte la aceasta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IngerBland spune:

Este foarte adevarat, de ce sa stai cu o persoana care poate prezenta un pericol pt copil? Eu am plecat de langa sotul meu pt ca era violent, era vb sa ne impacam dupa aceea am aflat ca ma si insala cu o dama de companie care avea si trei copii, si pana in ziua de azi sunt impreuna... Fiecare om isi merita soarta,noi trebuie sa fim realiste si sa ne gandim la educatia copilului nostru,sa incercam sa-i oferim tot ce e mai bun.

Mergi la inceput