Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara!

Oanaiacovita..multumim pt capitol nou si pt ca esti mereu pe faza!
Philip..uff..te cred ca a fost obositoare noaptea trecuta..mai avem si noi cateodata nopti asa...Super pozele..se vede clar ca Philip isi iubeste mult fratiorul si ca este implicat..Sunt tare emotionante pozele cu amandoi!
Dani3lla..scump foc blondinul tau..Se vede diferenta intre el si nasica mica..dar in curand o ajunge din urma!si esti o norocoasa cu un asa baiat cuminte noaptea...e tare misto sa dormi 8 ore linistita!
Miruta..si Darius suge cam cum zici tu..cateodata si cate 30 minute..si asta pt ca mai face si pauze cat timp suge..si daca cere mai des este din cauza caldurii..si Anto e tare frumoasa...mosteneste ochii tai,asa-i?

Noi nu prea avem noutati..maine mergem la controlul de o luna...ieri,exact cand a implinit o luna,ne-a facut cadou primele zambete constiente(ca asa in somn rade de fiecare data cand doarme)si primele gangureli...ne venea sa il mancam de dulce ce era..
Clodyac..incet,incet poate scaati de show-ul de noapte..
Nicuratze..poate data viitoare va fi cu noroc si ii va placea Andrei afara!
Ioana..sunteti ok?Ai cateva zile de cand nu ai mai intrat pe la noi...

Ma duc la nani..si asa bantui singura pe aici..noapte buna!la toate

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

intrebare-intrebatoare:
bebelusii vostri adorm singuri? adica ii puneti in patuta si gata? ii leganati? adorm la san?

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Neata burtici,mamici si pitici...

maria cred ca l-am cam laudat pe pitic pt ca ,de cand am inceput sa iesim afara si sa dormim tot timpul cat suntem in parc, ne mai trezim si noaptea o data pe la ora 3 pt 10 minute de supt.Al meu ziua suge de la 30 de minute in sus pt ca adoarme cu tata in gurita si trebuie sa apasam pe nasuc sa inceapa iar(adica pe butonul de play)
philip Denis nu are un mod anume de adormit.Cand am venit din spital avea obiceiul sa adoarma la san dar l-am dezobisnuit pt ca nu puteam sa-l tin sa dea aerul afara ca se trezea si o luam de la capat.Acum adoarme cum il pui dar numai cand ii este somn rau.Spre exemplu azi s-a trezit la 7 ,a papat si l-am pus in carut in sufragerie si doarmeeee....cu ochii cat cepele.Da sta cuminte si se uita prin carut.Sper sa-mi povesteasca mai tarziu la ce se uita asa de atent

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Neata fetili!

Iubita_tiana felicitari din inima, abia acum citesc noutatile; ma bucur enorm pentru tine

eu sambata am fost la tara caci am botezat un baietel mumos numai ca din pacate nu m-am putut bucura "constient" de tot caci aveam o noapte nedormita; este posibil sa se fi deocheat? o fi adevarate chestiile astea? eu nu credeam in ele dar cand am vazut ca a plans 7 ore continuu fara motiv am zis ca innebunesc; doamne cat a mai plans.Se invinetea mititica.La fundulet o dau acum numai cu galbenele si cat pot de mult o las fara pampers caci poate si de la el.Crestem noi mari......

Trebuie neaparat sa ma linistesc si eu sa nu ma mai agit asa tare caci o iau razna si nu am timp de nimic stand mereu mereu langa ea urmarind-o.
Se ineaca f tare cand suge de la san; m-a speriat o data de am murit; desi am schimbat pozitia de supt- usor inclinata in brate caci pana acum ii dadeam culcata in pat- tot se ineaca; o bat pe spate repede si o ridic insa alea cateva secunde pana trage aer iar ma innebunesc...of of

philip, a mea adoarme in brate, mai ales la scos aerul, dar are momente camd o pun in pat cu ochii cat cepele si adoarme ea de la sine

happymum, multumesc de sfat, o sa incerc si asa

oana, esti tare draguta ca ne ajuti cu capitolele

ma duc sa mai citesc din urma caci sunt la pg 13

pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurraa
eu sambata am fost la tara caci am botezat un baietel mumos numai ca din pacate nu m-am putut bucura "constient" de tot caci aveam o noapte nedormita; este posibil sa se fi deocheat? o fi adevarate chestiile astea? eu nu credeam in ele dar cand am vazut ca a plans 7 ore continuu fara motiv am zis ca innebunesc; doamne cat a mai plans.Se invinetea mititica.


Cum spunea bunica mea, seara, inainte de culcare, zi-i si tu un "Tatal Nostru".

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Eu inca tot 2 in 1. Off, puturos mai e baiatul asta, nu vrea sa vina, si pace buna ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele!

si eu am fost citeva zile absenta!...am fost cu sebiastian la socri..a fost foarte fain sa pot sa minc si eu linistita in timp ce are altcineva grija de cel mic...imi aduceau copilul doar cind ii era foame inrest era incontinuu plimbat, schimbat, leganat de alticineva..:) deja mi se facuse dor de el..

si sebastian se trezeste cam la 2-3 ore noaptea, cere papa dar sta doar max 10min la san ca adoarme din nou...deci nici eu nu stiu ce inseamna sa iti doarma copilu 8 ore...dar in timpul zile incerc si eu da ma pun sa trag si eu un pui de somn cind doarme el, si deocamdata nu sunt zombie...

am reusit sa slabesc 13kg din 20 luate..dar de ca. 1 saptamina jumate stagnez la 57kg si nu se mai duce nimic...ok, nici nu fac dieta, maninc ce imi pica bine dar cu limita...

alexsimatei ar fi fain sa iesim la o plimbarica!

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

ganesha, feliciari mamico! sa fii sanatoasa si tu si bebelu

Carla, Larisa este o dulce ca si Saby; sa va traiasca

Deea, multumesc mult de informatii; am citit si cred ca voi incerca o crema de acolo; la mine au fost ca niste bubite care s-au spart si sunt rosii, rana de laa si sange pe servetel cand o sterg; sper sa mearga cu spalatul cu sapun si apa de fiecare data si lasata libera fara pampers; am sa incerc Reviken

gabrilici, felicitari mamico




mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
Maicuta Domnului si Sf. Stelian ne vegheaza
Maya Teodora *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Salutare,mamici de comori!Va mai amintiti de mine?
Nu v-am dat uitarii,dar trec prin cea mai aglomerata perioada(1 sesiune de examene,licenta peste 2 saptamani,copil cu colici,treburi pe acasa cat cuprinde).Chiar nu am reusit sa mai scriu nici macar 2 vorbe aici.
Noi suntem bine, Sofia creste frumos,a luat foarte bine in greutate,e sanatoasa,o alaptez exclusiv,iesim zilnic la aer,noaptea se trezeste de cateva ori sa pape,dar nu plange,in schimb ziua ar sta numai in brate,cred ca si de la colici.Am devenit sclava ei,dar nu-mi pare rau,stiu ca are nevoie de multa afectiune,asa l-am crescut si pe baietel si sunt tare multumita de rezultat.Si, pana la urma, cresc copii,nu soldati.
Felicitari tuturor proaspetelor mamici,nu nominalizez ca mi-e imposibil.Sa ne intalnim cu bine la scutece,poate in curand voi avea si eu mai mult timp liber ca sa pot trece mai des pe aici.
Va pup pe toate si sa auzim numai vesti bune!

Oana,mamica fericita de Robert Darius (27.10.2004) si Sofia Ioana(11.05.2009)
www.flickr.com/photos/38662738@N05/" target="_blank">



"Un bebelus este opinia lui Dumnezeu ca lumea trebuie sa mearga mai departe."Carl Sandburg

Mergi la inceput
Mergi la inceput