Licurici de ianuarie-februarie 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Alina, seamana foarte tare fetele tale intre ele! Scumpe foc amandoua!

CAnd a inceput Sabinuta sa stea singurica in fundulet? CA asta va fi probabil urmatoarea etapa la noi.

Pupam toti licuricii

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

am votat si eu piticii

alina chiar seamana papusile tale

dark a venit dna mata inapoi?

ingrid nu cred ca se cere diversificat (am lista aia pusa de miere mai demult si ea acolo vb de peste un litru de lapte praf,nu matern + ca in fund nu se cere, nu pare sa saliveze dc mananc langa el si il iau cu mine la masa, il pun in scoica, nu se scoala mai des noaptea, ia bine in greutate, tocmai ce l-am cantarit si are 8 kg si 70 de cm etc) asa ca mai stau cu diversiifcarea...

acum zilele astea e mai greu ca tr sa il pun mai mult la san sa se regleze cantitateade lapte cu cererea lui dar sper sa nu fie probleme (asta pt mine a fost un stres enorm,ca nu cumva dupa 3 zile de londra el sa nu mai ia sanu;)

miere imi place teribil aidan (sa imi fie rusine pe contul comun nu am ajuns sa ma uit); din pacate nu putem cumpara jumperul ala.. scump rau dle... si din UK sau De nu se baga la livrat ca e prea mare

eu la incuscriri nu ma bag... am eu pasarelele mele si nici in gluma nu ma bag cu chestia asta ; se descurca fimiu singur cand o fi mai mare (de fapt barbatemiu zice ca am un stol intreg nu doar cateva pasarele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dobreclaudia spune:

AM SCAPAT SI NOI DE BOTEZ...TARE MULTA LUME..APROAPE 100 DE PERSOANE ...SI TARE OBOSITOR

AVEM POZE NOI
http://www.flickr.com/photos/38104510@N05/?saved=1

poze cu isabella http://www.flickr.com/photos/38104510@N05/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

'neata, 'neata (ca la noi e abia 11)

LA MULTI ANI la multii sarbatoriti de azi: Daria de Cris30, Ioana de Olgavart, Alexandru de Micola, Stefan de Carmen_Marieta, Isabella de Dobreclaudia si Ainoa de Edinutza

si HAPPY SOLSTICE si o vara minunata la toata lumea! La noi azi e sarbatoare mare , mergem in Pollock Park sa celebram vara astronomica, ocazie cu care niste prieteni vor face si un "handfasting", adica o casatorie in "The Old Ways" dar cat se poate de legal aici in UK. Casa de piatra, Simon si Rachel

A fost tare fain ieri la Sterling, familie si prieteni de familie (tare draga mi-e familia sotului, sunt niste oameni calzi si prietenosi), o sa imi fie dor de Euan, si-i doresc sa se simta fantastic in aventura sa in Australia si Asia

Azi la noi se sarbatoreste "Father's Day" "Ziua tatalui" si trebuia sa fi vazut mutra lu' tati lu bebe cand l-a gasit pe bebe agitand un plic in mana... si dupa aia cand a descoperit ca felicitarea din plic era cu poza lui si a lui bebe care-i papa nasu'

Madama tot nu a aparut. Noi stam cu usa deschisa... ca daca vrea sa se intoarca sa aiba pe unde.

Selene, felicitari Dariute pentru statul in fundulet Exerseaza cu ea recomandarile fetelor la rostogolit, chiar functioneaza Saru-mana dragelor, ieri am inceput sa-i arat "intensiv" la Mister ce si cum cu rostogolul si azi se rostogolea fericit de pe burtica pe spate Io-s jess_andra pe YM - si cum mai toata ziua ma bananai prin zona sunt destul de mult prezenta online, daca are careva chef de trancanit

Arriel, nu i-or fi iesind Theei dintisorii? Ca la jupanu' cel balos se vad deja punctisoare albe pe gingie.

Porumbita, ma bucur ca v-ati simtit fain la Londra. Data viitoare cand mai veniti in UK (si asta-i rugaminte valabila la toate fetele) trageti-ma de maneca, ca poate aparem si noi (ca si eu si sotu' suntem genul care un-doi luam pe bebe, sarim in masina si venim la o cafea )

Ingrid , ce bine iti merge cu "expresu' laptelui" - in engleza se zice "expressing milk" si desi e "rongleza" parca suna mai bine decat "mulsu' mamicii" Eu ieri m-am descurcat manual, fara pompa, da' mi-a trebuit doar o lingurita pentru orez. Am si eu o Avent Isis manuala dar inca nu am folosit-o, o sa-mi prinda bine cand ma voi intoarce la servici. O sa vezi ca o sa ajungi cu targetu' si la 5 si la 6 luni si cat de departe vrei tu Saru-mana de update listuta. Cand ai un pic timp, poti sa imi schimbi si mie targetu'... 64 kg pana la 1 septembrie? Multumesc frumos

Ada, felicitari pentru kilele pierdute! Tot asa sa o tii, la cat mai multe in minus. printesele!

Ledi, week-end fain sa aveti si voi, 2 dintisori wow! Folositi ceva teething gel pentru bebei?

Lisa, multumim pentru vestile despre celelalte fete din USA, multi pupici si de la noi!

Aalina, cu ochisorii' albastri/negri/caprui/verzi etc ai lu' bebe cum or fi, asa or fi. Noi sa fim sanatosi, si bebeii si parintii lor

Bebelusi, distractie faina cu bebe la teatru, sa ne spui cum i-a placut lui Vladut piesa cu tati

Flowerbee, minunate cuvinte, iesite din suflet

Alina, superbe printese ai

Asparagus , nu e regula clara cand incep copilasii sa stea in fund... uite la Aidan, el deja nu numai ca sta in fundic, deja o ia la plimbare de-a busilea pe covor. Cica in medie, cam de la 6 luni incolo... dar unii incep mai repede, altii mai incet.

Claudia, felicitari pentru botez

Votat si azi bebelusii pe helpnet









Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Sper, Dark sa ma tina curelele cat mai mult cu ”expresu” asta.Zi-mi si mie, te rog, cum se face sa ascunzi un link sub o alta denumire, adica cum face-ti voi de scrieti aici sau pozele mele sau our goblin prince si dedesubt e link-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

faceti, ca iar ma lua o liniuta pe dinainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

claudia felicitari pt botez ... sunteti frumosi foc ... sa va fie de bine ...

asparagus ce mai face bebe???

dark cum e vremea pe la voi ca noi murim de cald .... ????

au inceput sa apara turisti ... mai ales cei de week-end ... e frumos vara litoralul ...

ingrid mi-am intrebat sotul si cica la selgros se gasesc ieftine 60-80 lei ... nu de firma normal ...

merg sa adorm bebe si sa ma apuc de teza iar ....

o duminica linistita

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Multumim pentru aprecieri . Suntem mandre ca facem parte din cea mai tare gasca de pe aici ...cu cei mai frumosi licurici si mamici pe masura

Asparagus, Sabinelu' sta in fundulet de vreo 2 sapt sa zic asa...dar pe zi ce trece se perfectioneaza. De exemplu pana acum cateva zile statea un pic si apoi cadea in nas ...si acolo ramanea.
Acum cand simte ca aluneca intr-o parte se redreseaza singura inainte sa ajunga in nas iar ...
Inca nu avem chiar 6 luni dar mai avem cateva zile pana le facem...

Dobreclaudia, Isabella este o frumoasa! Sa-ti traiasca! Ma bucur ca a foat totul OK la botez si a iesit bine. Acum sa inteleg ca o sa ai mai mult timp sa intri pe la noi...



VOTATI SABINUTZA:
www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277" target="_blank">http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=277


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Buna fetele, suntem si noi pe aici, mi-a luat ceva timp sa va citesc ca 2 zile n-am intrat pe forum si vad ca s-au strans paginile.
Lisa pentru update.
Saptamana asta am fost ocupata cu socrela, i-am facut instructajul in bucatarie si unde mai era de facut,i-am zis cat sunt eu acasa eu ma ocup de bebe, a inteles perfect si nu s-a suparat.
La multi ani pentru toti bebeii care implinesc lunite astazi si la multi ani pentru Dariuta mea dulce si cuminte care acum 6 luni mi-a schimbat viata .M-am emotionat .
Azi avem masa festiva si soacra a zis ca face nu stiu ce prajitura cu sirop .
Vad ca mai toti bebeii s-au cuplat, noi cu cine suntem???
Am vazut pozici avem niste frumuseti, unul si unul, sa ne traiasca si sa fie sanatosi .
Incerc sa revin mai tarziu


http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Bee ce m-ai emotionat foarte frumos ai scris, are dreptate Alina...toate simtim asa doar ca tu stii sa scrii asa frumos...

Ingrid esti o draguta sa speram ca o sa fie si Vladut mandru de noi.

Alina ce dulce e Sabinuta si mi se pare ca e asa de schimbata

Alinuta noi zicem ca nu prea seamana, ai doua fete in doua feluri.

Claudia ce frumosi sunteti toti 3

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput