Burtici fericite de septembrie-octombrie (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

...Cica vine si caldura pe la noi de såpt viitoare cica din aia mare (adia 25 grade)..De abia astept..


..si la noi se anunta dar inca nu a sosit
Seara trecuta am vorbit cu ai mei in Romania si spuneau ca au 30 de grade in casa.....o splendoare, nu alta
Din punctul acesta de vedere imi place aici, macar nu trebuie sa suport fetelor caldura de care va plangeti....

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

..... iar degetele de la picioare parca sunt carnaciori..Ma duc la o bere



...pofta buna !!!!!! adevarul este ca se si potrivesc carnaciorii cu berea


Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Dana15 tarta ta seamana cu ce au aici "britisii" cheese cake si e foarte bunaaaaaaaa....doar ca nu prea pot sa inghit eu biscuitii aia pisati....dar imi place, e super racoritoare.

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Gegea felicitari pentru curatenie, inseamna ca esti o harnicuta.
Nu ca mine, dar promite ca saptamana aceasta sa fac si eu smotru mare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Burticutelor va doresc o duminica placuta.
Eu trag de sot sa dea jos patutul copilului din podul casei parintilor (de la Buzau), dupa care sa il desfaca sa-l ducem la Bucuresti. El saracutul spune intr-una ca mai avem timp.
+ 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Si eu trag de sot sa-si ridice dosul din pat sa iesim afara ca nu e f cald si e asa bine.....

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 29+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

o de la mine pentru fete dragi. Si un bol cu cereale cu iaurt si miere . Eu incerc sa fac ochisori si constat ca imi este foarte greu...Aseara am fost la nunta, la un verisor de-al sotului. Am venit devreme acasa, pe la 11, dar tot eram obo...Baietii mei au dansat non-stop aseara, in special cel care e mai cuminte de obicei, Luca. De nu mi-a facut un program artistic...ca sa vezi unde era chefuitorul si el se dadea intelectual.
Fetelor, apropo de retete, nu vreti sa avem un topic al nostru la "bucatarie" unde sa punem retete bune? Ca asa se pierd.
Ma bag si eu la vizionat pozici. Sper sa ma mobilizez si eu sa mai fac niste poze, ca o sa uit ce burtica frumoasa aveam

28+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

lucia ma bucur ca sunteti bine tu si flacaul...m-am gandit eu ca ti-ai facut treaba pe la spital :)ce bine ca te-ai linistit. eu rasuflu azi usurata ca e foarte cuminte, dupa ce ieri mi-a facut ovarele varza. azi i-am dat o cafea si vad ca e linistit. doarme dus.

cat despre postul tau ca raspuns la al monicai, cred ca ai exprimat mult mai bine ce am incercat eu sa spun aseara. Sunt disperata dupa copilul asta si imi salta inima de cate ori il apuca sughitul sau imi mai da cate un picior si nu il privez de la nici o pofta pe care mi-o induce. Nu am crezut ca postarile mele ar putea da senzatia ca ma intereseaza mai mult silueta decat copilul. Sincer m-a deranjat putin, pentru ca nu e nici pe departe asa. Am observat un lucru: subiecte care se tot repeta de la inceputul odiseei au fost si vor mai fi. e si normal si nimeni nu a dat nimanui in cap pana acum pentru ca isi pune mereu si mereu aceleasi intrebari. se presupune ca aici nu trebuie sa ne cenzuram, ca trebuie sa ne simtim in largul nostru sa ne spunem grijile si preocuparile. ca de aia e un foruim de discutii. invatam una de la alta, aflam cum evolueaza burticile, cat sunt masuratorile, gramajul, etc. altfel odiseea asta nu si-ar mai avea rostul. daca ar fi sa dam ochii peste cap cand fiecare dintre noi revine cu o tema deja dezbatuta si raz-dezbatuta, unde am ajunge? Ne-am ignora una pe alta pe forum. Anyway, inchid subiectul ca am batut destul apa in piua. trebuie sa ne respectam preocuparile si felul de a fi si sa ne ferim de acuze si presupuneri care pot fi jignitoare si pe deasupra total false.

cat despre un retetar eventual in mailul comun, ar fi magnific. am citit niste retete nemaipomenite aici...dar le-am pierdut si nici nu mai stiu cum sa ma duc sa le gasesc.

MangaGirl :-) 25+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Burticutelor va doresc o duminica placuta.
Eu trag de sot sa dea jos patutul copilului din podul casei parintilor (de la Buzau), dupa care sa il desfaca sa-l ducem la Bucuresti. El saracutul spune intr-una ca mai avem timp.
+ 28


eu trag de al meu sa mergem pana la ikea sa cumpar vreo 3-4 perne si ceva seturi de pat pentru bb. Stiu ca mai e destul timp, dar el pleaca sp viitoare in rom, dupa care sunt eu plecata pana pe 17 iulie...si vad ca intru in panica. Sunt atat de multe de facut si atat de putin timp.



MangaGirl :-) 25+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl


Stiu ca mai e destul timp, dar el pleaca sp viitoare in rom, dupa care sunt eu plecata pana pe 17 iulie...si vad ca intru in panica.


...n-ati reusit si voi sa plecati impreuna acasa? cred ca era mai palpitant

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput