Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, sa speram ca o sa rasara soarele si pe strada voastra, cred ca usor usor se va obisnui Me la gradinita, este bine ca accepta sa pape, chiar si putin si mai ales ca afara este in elementul ei....
ochisorii frumosi ai lui Me.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:




pentru bb mic si pentru mami ramonaiani

nastere usoara si un bb sanatos


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Haide bb de Mariana, mami si surioara te asteapta nerabdatoare!

Luy, mare fetelor, sper sa fie din ce in ce mai bine.

Papanash, am tot vrut sa iti raspund dar m-am luat cu altele astazi. Nu sunt in perioada cea mai buna de altfel. Ecografia Alexandrei e o nebuloasa pentru mine, nu a zis mai nimic tanti aia, nici doctorita azi, asa ca a ramas ca in pom. Sigur nu e apendicele si nici uterul, in rest cam neclar. Cica ar fi avut o punga cu lichid in burta, ca se face de la indigestii sau infectii virale si dispare de la sine si ca posibil ca de aceea sa o doara.

Oricum, problemele cu atomica nu se termina. Azi am dat fuga la doctor sa vad ce era cu febra de aseara, cum ma asteptam este rosu in gat. I-am facut testul rapid de streptococ A si e negativ, poimaine primim si exudatul. Dar nu pare sa fie decat o viroza. In seara asta avea 38, asa ca stam in stand by cu antibioticul. Tati e si el bolnav rau, dimineata avea febra si se simtea cam rau, insa a trebuit sa mearga la serviciu (si asta in concediu). E si el pe medicatie. Andrei e bine sanatos deocamdata, sper sa ramana asa. Insa e marait si bazait, eu am pus pe seama faptului ca a ramas si bona peste noapte ca o apucase ploaia. Este prima data cand Andrei plange atata la culcare, insa mi-am propus sa nu cedez si l-am lasat pana s-a culcat. Cred ca nervii mei au cam cedat.

In ceea ce priveste operatia tatalui, la pranz aveam vesti ceva mai bune, sanse sa o faca acolo. Intre timp iar e incerta situatia. Oricum in functie de raspunsul final de maine, se va opera marti acolo sau miercuri la Fundeni. Alta cale din pacate nu este. Eu personal prefer acolo, chiar daca e mai scump si mai dificil cu deplasarile. Oricum o luna va sta acolo, inclusiv pentru recuperare.

Cam asta de pe la noi. Nu e situatia cea mai roz, dar pana la urma iesim noi la lumina cumva. Ceea ce sper sa se intample si cu mine la birou, ca zau daca mai gasesc vreo cale sa imi termin treaba.

Va pupic, noapte buna si linistita.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Luy multi pentru tine si Me, cu siguranta va fi mai bine, e mult pana se va obisnui, te cred ca iti este foarte greu, eu nu incerc sa te incurajez pentru ca eu numai la gandul ca incep serviciul si nu voi mai sta cu ea toata ziua incep si plang, nu pot sa-ti urez decat mult rabdare.

Roxana imi pare rau de problema tatalui tau, sper sa fie totul bine.

Papanash voi deja ati evoluat, baiatul merge la "serviciu".

Lia la tine situatia este mai usoara pentru ca perioada de acomodare este mai mare si ai varianta de a sta cu ea daca nu ii place la gradi, dar dupa cate povestesti nu este o alegere buna, asa e in oras mai mare ai mai multe optiuni.

Cecilia cand am spus ca nu consider ca a lasa-o pe Adelina la tara nu este o solutie buna pt ea este pentru ca nu sta deloc cu socrii mei si nici ei nu fac mari sfortari pentru asta. Mi-ar placea sa o pot lasa mai ales ca ar sta toata ziua afara la aer curat si ar manca mult mai sanatos decat acasa.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Dragelor, poftiti cu veselie si vesti bune la noul capitol aici

Mergi la inceput