Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

ce este cu linistea asta??????????fac si eu o pauza si vb singura...

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza ! Multumesc de cafea
Azi am evoluat, la modul ca Maria a inceput sa planga inca inainte de a iesi din casa - si-a dat ea seama ca e rost de plecare si unde ar putea mami si tati s-o duca asa devreme ? La gradi
I-am spus ca mergem sa se joace cu panda, ca i-e dor de ea, sa-l tina in brate un pic si sa se joace cu el, apoi o sa se dea pe tobogan si daca papa la pranz, dupa aceea mami si tati o duc la masinuta lui Chitzi de la mall. Am ajuns in stare sa-i promitem ca o ducem intr-un loc care-i place f.mult, numai sa-i mai indulcim un pic necazul... Si ieri de altfel, dupa gradi am dus-o acolo, sa uite de suparare.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Luy, imi pare foarte rau, la inceput Andrei se trezea plangand cam de 2-3 ori pe noapte si cerea bitutul ( bibele), dar de cateva zile ( de cand accepta bibele de la miss) nu se mai trezeste deloc noaptea.
eu am dus munca de convingere cu el, ca eu si tati mergem la serviciu, iar gradi este serviciul lui. si asa, de fiecare data cand este intrebat daca merge la gradi zice 'nu', dar e in perioada negatiei, in general zice mereu nu, si cand cer pupic, dar dupa 1 minut vine singur si-mi da.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, imi pare tare rau de problemele de sanatate ale tatalui tau, sunt sigura ca sunteti bulversati de faptul ca trebuie sa luati repede o decizie. Sa fie bine, cu sanatate !
Am vazut printesa, e o frumoasa, cu privirea aia inmoaie pe oricine nu numai pe tati .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bravo Adi! Tine o tot asa!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Oare ce fac Teo si Erina ? Ce bine trebuie sa fie de ele/ei, in concediu .
Yaia, voi ce faceti ? ai rezolvat cu tortul ala ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Azi e sarbatoare si eu am pus rufe la spalat
sunt Sanzienele azi !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Maruntzika, scuze ca raspuns asa de tarziu. Antonia a avut atunci bubite si pe cerul gurii si din cauza asat nu prea a mancat, mai mult a supt atunci si de mancat biscuiti si mamaliga-felul ei preferat la vremea aceea, dar pofta de mancare i-a revenit cam in 4 zile.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, eu o pedepsesc pe Antonia daca face prostioare mai grave sau daca ne musca, o pun la colt si o las sa planga nitel, nu am inima sa o las prea mult sa planga, apoi o intreb daca ii para rau si daca mai face, si zice iarta si ne impacam, sii ii explica ca nu e frumos ce a facut, ca mami se supura si o rog sa fie cuminte.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Roxana, multa sanatate tatalui.

Luy, imi pare rau sa aud ca Maria nu s-a acomodat la gradinita. Eu ma gandesc ca ar trebui luata mai usor. Eu cred ca cel mici se sperie de schimbarea de mediu care are loc zi de zi fara pauza.

Miruna s-a acomodat binisor intradevar. Ieri a dormit acolo desi ma dusesem sa o iau crezind ca plange ca luni. M-a cautat un pic si cand a vazut ca nu sunt (desi eram) a acceptat sa se culce in patucul asezat langa cel al lui Rares.

Azi am facut si noi o pauza si am dus-o in parculet la nisip, fiindca desi pare acomodata vreau sa o iau usor. Am 2 luni si ceva la dispozitie sa o fac sa accepte programul de 5 zile la gradi.

Cred cu tarie ca le este greu copiilor sa accepte o schimbare de 5 zile a programului si a persoanelor care-i ingrijesc, peste noapte.



Mergi la inceput