Dulceturi si papanasi (313)-Ramonaiani, vine bb2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara !

Citesc si eu pe aici, dar nu m-am mai simtit in stare sa scriu, cred ca fac o depresie - ca daca tot n-am facut dupa ce am nascut, am ocazia sa fac acum, cu ocazia inceperii gradinitei
N-am crezut ca-i asa de greu
Ieri nu am dus-o la gradinita pt ca ne-am intors de la Ploiesti dupa-amiaza. Azi... a inceput sa planga inca din masina, cand a recunoscut cladirea gradinitei. Si cand zic plans... nu ma refer la smiorcait, cum am vazut ca mai fac alti copii... nu, nene, era un plans de se invinetise . Si tot cerea : "Ca! Ca !" ( adica "acasa!" )
Papanash, sa stii ca azi am clacat

A nu se intelege ca ma asteptam sa fie totul frumos si sa mearga de buna-voie la gradinita asa, din prima. Este logic sa prefere sa stea cu mine, care-i acord atentie maxima ( nu mai zic de iubire neconditionata ), decat sa mearga intr-un loc unde sunt multi copii ( cu care nu se joaca ) si doua doamne care nu-i pot canta tot timpul in struna.
Ceea ce ma seaca pe mine este faptul ca acasa nu mai vrea sa stea decat cu mine, nu mai vrea sa o culc decat eu, de mancat nici nu mai vorbesc. Cum ma pierde o clipa din ochi incepe sa strige : "mami! mami!", nu va zic ce circ e la noi in casa cand inchid usa la baie . Si, ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare, este faptul ca banuiesc ca noaptea are cosmaruri, ca se tot trezeste strigandu-ma . Si a inceput sa ceara uneori in timpul zilei "tete" , trebuie sa apelez la tot felul de diversiuni ca sa nu-i mai dau. Ca daca seara adoarme leganata in brate, noaptea ma cauta prin pat si nu am scapare, mai ales acum ca se trezeste mai des...

Asa ca imi pare rau daca vestile despre gradinareasa mea nu sunt cele pe care le asteptati

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mara, nici nu mai stiu ce sa-ti zic, vad ca biata Energia scapa de una si da de alta . Mititica... Chiar i-ar trebui ceva imunizare, ca prea se tin problemele scai de voi. Multa sanatate va doresc, sa scapati de orice virus si sa nu va mai intalniti cu ei ! Pupam fetita carliontata cu ochi albastri si pe mamica ei frumoasa ( biata de tine, nu stiu cum nu-ti iei campii )



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, imi pare tare rau sa citesc ca tatal tau are asemenea probleme grave . Sa dea Dumnezeu sa primiti raspunsurile pe care le asteptati, sa luati deciziile cele mai bune si sa treceti cu bine peste aceste momente. Iar bunicul sa se bucure multi ani de-acum incolo de frumoasa lui Cosanzeana si de Praslea cel Voinic !
Va tin pumnii stransi !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Lia, imi pare foarte bine ca macar la voi vestile sunt bune si ca Miruna se va acomoda repede cu noul statut. Sa o tineti tot asa ! Bravo, Miruna !
In privinta comentariilor educatoarei cu privire la dragostea tatalui - mie imi ridica un mare semn de intrebare cu privire la calitatile acelei persoane. De unde stii ce i-a zis ? Ai auzit tu ? Pai daca spune asta cand esti tu de fata, cine stie ce le mai poate baga in cap bietilor copii in timpul in care face "educatie" cu ei
Poate n-ar fi rau sa te interesezi si de alta gredi ( nu neaparat sa o muti acum ).

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, ceea ce povestesti tu acolo este un adevarat cosmar, sper din tot sufletul sa se obisnuiasca cu gradinita si sa intrati pe fagasul normal.....ceea ce face Me acum facea Cristi innainte sa-l duc la tara, nu puteam sa merg la baie si sa inchid usa, era circ... intra dupa mine,nu manca fara mine sau nu voia afara fara mine, nu puteam sa fac nimic ca striga mami....asa ca te inteleg cat iti este de greu.......in ce priveste plansul ei la gradinita nu stiu ce sa spun, poate are nevoie de mai mult timp, ce spune doamna,plange si acolo dupa ce pleci?

micutei Me si mamicii ei necajite...sa sti ca nu ne suparam daca intri si plangi la noi...de aceea suntem aici.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Andreea11, tinem pumnii sa iti iasa toate analizele bune si sa scapi de toate grijile care te macina acum !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am vorbit azi cu o prietena care s-a mutat la curte in primavara, baietelul avea aproape 2 ani atunci, nu se putea acomoda acolo, plangea, facea crize de isterie si nu accepta nici un strain, in disperare de cauza a mers la psiholog....cauza era ea, cica copilul o simtea ca este necajita si ca nu stie cum sa reactioneze, iar el ca sa fie in centrul atentie plangea....dupa mai multe sedinte facute cu psiholoaga( de catre mamica) si dupa ce a inceput sa aplice ce o invata s-au vazut rezultatele......i-a spus ca e timpul sa-l invete sa asculte si daca nu asculta, sa-l pedeapseasca''2 minute singur in camera lui''........la inceput nu intelegeam cum sa pedepsesti un copil de nici 2 ani, dar dupa ce mi-a povestit rezultatele sunt clar vizibile.....voi ce parere aveti???????

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marunzika

Puppi arata vineri asa, iar duminica am fost iar la.....urgente bineinteles pt ca Puppi arata asa.
Iar boala pe care o are este www.romedic.ro/boala-mana-picior-gura" target="_blank">asta. Deci, dupa cum vedeti de Puppi se prind cam toate alea in moment si nu ne da nici o pauza. Sa nu mai spun ca adoarme la 11pm si se trezeste la 7am, cand eu nici ochii nu-i pot deschide, pt ca noaptea aterizez de nx in patutul ei si pana adoarme-mi framanta buzele . Iar cum se trezeste zice "mami om (komm), pipi!"

A facut, in timp ce eu scriam, kk acum la olita dar din picioare, spre norocul meu ca a aterizat in olita dar si pe pulpite, asa ca am bagat si un dus rapid.

O saptamana linistita va dorim!


Yannisa Milena
24.08.2007


Offf sanatate multa va dorim!

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Voua va place sa va uitati la reclame? Eu ador...

Insa au astia de la Jacobs (apropos de bannerul din josul paginii)o reclama la vederea careia imi vine sa-mi iau campii... aia in care tatal, vrand sa-si trezeasca fiica dimineata, ii "strecoara" prin gaura usii (incuiate) aroma de cafea...
Surpriza.. ii deschide "Andrei, prietenul Corinei"...
Tatal ramane interzis.. si atunci apare sotia, cu o replica de-ti vine sa dai cu basca de pamant "ce-i iubitule? Intotdeauna ti-ai dorit sa ai un baiat!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Io cred ca il zburam de mult din dormitoru' fetii

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Cu pozele de la serbare cred ca raman restanta, insa am pus poze cu balaceala din weekend.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi


Mai ce mai balaceala...deabia astept si eu sa treaca anotimpul ploios sa mergem la mare la balacit si noi!

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput