Zakynthos, 10 obiective care trebuie vazute

Zakynthos, 10 obiective care trebuie vazute | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Pe langa multe alte nume sonore, reprezentative pentru turismul grecesc, Zakynthos este o destinatie tot mai po****ra in ultima vreme. www.supereva.ro/info.asp?id=1791" target="_blank">Iata 10 obiective care merita vazute in insula Zakynthos.

Ce amintiri si impresii aveti din Zakynthos?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Mda....cred ca am mai citit in iunie ...si in iulie am plecat pt a 2-a oara in Zakynthos. Nu sunt adepta agentiilor sau a tot ce inseamna organizat. De asemene nu-mi place sa vad doar statiunea in care merg.

Am cam vazut totul in aceasta minunata insula. Oamenii sunt deosebiti, primitori. Gasesti ce ai nevoie si galagie si liniste iar peisajul este superb.Ai posibilitatea sa faci croaziera in jurul insulei sau excursii pe alte insule ( kefalonia)sau sa inchiriezi o masina si sa iei bucatica cu bucatica toata insula.Mi-ar trebui pagini intregi sa povestesc. Am fost in toate insulele din marea Ionica..dar Zakynthosul mi-a ramas la suflet, are ceva deosebit, care te chema si tot te cheama...

Mergeti si n-o sa va para rau
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Girly spune:

In ultimii 3 ani ne-am petrecut toate vacantele de vara acolo!! e o insula superba!! De cand am descoperit-o, le-am recomandat multor prieteni si toti au fost f incantati!! Vara aceasta am avut 4 grupuri diferite de prieteni din Romania care au venit in Zakynthos la recomandarea noastra!!! Le-a placut la nebunie!!
Am vizitat f multe insule, dar in Zante ne simtim ca si acasa!!!Anul acesta am fost de 4 ori, inclusiv de Pasti....ok, pentru noi e aproape
Cine vrea info/sugestii/info cazare, etc...va ajut cu cea mai mare placere..
Tuturor va recomand o vacanta de vis in Zante!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

si eu am auzit numai lucruri frumoase despre aceasta insula
am prieteni care au fost de cateva ori in Zakynthos si m-au facut foaarte curioasa, asa ca in vacanta de vara mi-as dori sa ajung si eu acolo

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul
www.lilubiju.blogspot.com/" target="_blank">Lilu Biju

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Girly

In ultimii 3 ani ne-am petrecut toate vacantele de vara acolo!! e o insula superba!! De cand am descoperit-o, le-am recomandat multor prieteni si toti au fost f incantati!! Vara aceasta am avut 4 grupuri diferite de prieteni din Romania care au venit in Zakynthos la recomandarea noastra!!! Le-a placut la nebunie!!
Am vizitat f multe insule, dar in Zante ne simtim ca si acasa!!!Anul acesta am fost de 4 ori, inclusiv de Pasti....ok, pentru noi e aproape
Cine vrea info/sugestii/info cazare, etc...va ajut cu cea mai mare placere..
Tuturor va recomand o vacanta de vis in Zante!!!

Buna!
Suntem doua familii cu copii sub 4 ani si am vrea sa mergem in iunie in Zante...Ne poti oferi ceva idei de cazare? Vrem neaparat sistem self catering si curatenie. Eventual aproape de o plaja pentru cei mici. Suntem iubitori ai linistii si ai peisajelor frumoase. Mergem cu masinile.
Multumesc anticipat. Daca ai linkuri cu locatii de cazare, pune-le pe PM sa nu fie considerate reclama.

Mihaela

*** Carpe Diem !!! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Noi am fost in Zakynthos acum 2 ani. Chiar daca e ceva mai lung traseul, noi am fost cu masina si am preferat sa combinam un sejur de 10 zile cu un mini-circuit. Ne-am oprit 2 zile la Meteora si una in Patra, la dus, iar la intors am mai stat 3 zile in Atena si una in Salonic.
In afara de obiectivele amintite, nu ratati plaja de la Navagio, e ceva ireal. Aici mai multe detalii despre Navagio: http://www.consiliervacante.ro/index.php/component/content/article/5-atractii/61-navagio-plaja-paradisiaca-din-zakynthos.html
Apoi, neaprata de vazut apusul de soare la Keri, iar in drum puteti admira si cel mai mare steag din Grecia. In drumul spre Keri exista o taverna, in curtea careia puteti admira acest steag, dar si cele doua stanci spectaculoase numite Mizithres. Noua ne-a placut incomparabil mai mult decat Corfu.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemo spune:

Ii rog pe cei care au vizitat Zakynthosul sa spune cum sint plajele pe care au fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Noua ne-a placut foarte tare Laganas - ideala pentru copii!
Plaja lata, cu nisip fin, intrare lina in apa, fara pietre, apa calda, fara valuri, fara alge, cu scoici... (baietelul meu a fost extraordinar se incantat de scoici, avand in vedere ca anii trecuti, la Egee si apoi in Corfu, la M. Ionica, nu a avut parte de ele).
Nu am incercat alte plaje, am avut hotelul chiar pe plaja.

Cat despre obiective ce merita vizitate in Zakynthos, alte informatii gasiti aici: http://turism.acasa.ro/articole/12073-zante-town-o-capitala-cu-aer-venetian.html

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_ghind spune:

superb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns body spune:

Se poate ajunge si cu avionul sau numai cu masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Se poate ajunge si cu avionul, inca de anul trecut s-au introdus chartere spre Zakynthos si din alte orase decat Bucuresti (de ex. Sibiu). Aeroportul e insa mic si inghesuit, in functie de perioada in care mergi, se pot forma cozi destul de mari.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput