Legea privind CIC pt gemeni, tripleti, studente.

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Buna. In cazul gemenilor, cand doar unul dintre ei are probleme de sanatate si pentru acesta se prelungeste concediul la 3 ani, cum se calculeaza indemnizatia pentru cel de al treilea an?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ramane neschimbata si in al treilea an.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Revin cu inca o intrebare.
Daca pentru primul copil indemnizatia e 85%, pentru cel de al doilea - cu probleme- 600, in cel de al treilea an indemnizatia va fi 600 sau 85%?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukootza88 spune:

iti trebuie pe langa acel formular care il gasesti la asistenta sociala si adeverinta de la facultate din care sa rezulte faptul ca esti studenta la zi si nu ai intrerupt nici un an de studiu.. copie xerox :-certificat nastere copil
-carte de indentitate

insa mare atentie daca cumva ai si lucrat iti trebuie o adeverinta anexa nr 2 a formularului completata de catre angajator ,chiar daca bagi dosarul ca studenta.

la mine sotul beneficiaza de indemnizatie ca student dar pt ca a lucrat in vara mi-au intors dosarul inapoi pt aceea adeverinta.ieri am depus-o si eu la dosar si acum astept sa vad pe ce motiv imi vor trimite dosarul din nou, avand in vedere ca tanti de la primarie mi-a spus ca de unde reiese faptul ca el in prezent nu munceste!? (el si-a facut lichidare la zi in 26 oct si tot in aceeasi zi a depus si dosarul de indemnizatie, deci e putin absurd ceea ce cer ei atata timp cat in acel formular exista o declaratie pe propria raspundere ca nu ai nici un venit si nici nu lucrezi)

Mergi la inceput