de ce a plecat sotul meu? ajutor

de ce a plecat sotul meu? ajutor | Autor: anca_rbt

Link direct la acest mesaj

nu stiu cum sa incep, dar am o mare problema.
totul ainceput din decemrie can sotul meu s-a hot ca cel mai bine ar fii sa ne despartim pt ca el vrea sa fie liber.
dupa indelungi discutii tot nu am reusit sa-l conving sa stea si a plecat.
inte trimp la ctae va zile de la despartire am aflat ca sunt gravida si i-am spus.
el a fost foarte ferm si mi-a zis ca nu-i pasa si ca sa fac ce vreau.
din frica si din dorinta de a-l avea inpoi pe sotul meu cu care sunt de 10 ani am fost si am facut avort.
nu avrut sa stie de durerea mea si nici macar nu m-a intrebat ce am facut.
dupa 2 luni am reusit sa-l aduc inapo si atunci mi-a zis ca a vut un moment de ratacire si ca-i pare rau si ca o sa ma faca fericita toata viata si ca-i pare rau pt tot ce m-a facut sa sufar.
dar acum can Dumneze ne-a oferit inca o data ocazia sa fim parinti si de data asta el astiu si a fost ed acord A PLECAT din nou pe motivul ca nu poate sa-mi ofere ce-i cer eu.
Adica putin timp petrecut cu mine, el avand o meserie mai gea si care ii ocupa mai tot timpul.
a fost o sapt in crae ne-am tot certat pe tema asta eu fiind gravida, dar acum a plecat de tot si nici nu mai vrae sa stie de noi.
cum poate sa fie asa rau?
il extraordinar de mult si el imi zicea ca ma iubeste la fel de mult dar uite ca acum a preferat sa plece si nu ced ca va mai venii vre-o data si nu stiu cum sa fac sa-l aduc inapoi langa noi.
eu o sa nasc in noiembrie si mi-e frica si ma doare sufletul ca nu va fii langa mine.
el a fost intodeauna sprijinul meu si acum dupa 10 ani nu stiu ce sa fac fara el.
cum sa fac sa-l aduc inapoi sa fie alaturi de noi.
nici macar nu vrae sa stie ca are un baietel.
ce sa fac??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

copilul il faci pt tine si pt dragostea ta.nu pt el,nu pt a-l castiga inapoi.daca a plecat de 2 ori cum de-l mai doresti?indreapta-ti atentia asupra copilulul si nu mai conta atat pe sot.tre sa te descurci si singura.ai prieteni, parinti, rude.apeleza la oricine, numai la el nu.e f greu, dar nu merita.vei prelungi agonia.nu fi dependenta de cineva.si ai o minune.un copil.val enorm, bucura-te de el.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_rbt spune:

Danny1, nici nu ai idee cat de greu este si cat de mult il iubesc.
pate ca si eu am gresit dar nu am facut decat sa-i cer sa fie langa mine si sa fie alturi de mine.
il vreau inapoi pt ca el este sotul meu si pe il iubesc.
si as vrea sa fie langa mine sa-i spun cat de mult mi-e dor de el si ca-mi pare rau ca aplecat de langa noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Nici moarta n-am sa inteleg sintagma " nu stiu sa traiesc fara el", atunci cand "el" te paraseste.... Nu o data, de doua ori. Te obliga (indirect) la un avort... Revine, iti arunca o bucatica de zahar, tu ii esti vesnic recunoscatoare, apoi el pleaca iar. Definitiv.
Si daca revine, ce vei face??? Il vei primi?
Doamne, fereste-ma de asemenea oameni instabili.
Cum Dumnezeu sa poti sa faci asa afirmatii???
Nu te supara, dar... nu inteleg. Pur si simplu nu pricep.
Ce-ar fi sa te gandsti sa-ti iei viata in propriile maini?
Macar o data sa nu mai depinzi emotional de "el"...

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sotul meu are o vorba "nu am nevoie de oamenii care nu au nevoie de mine!"
E vremea sa inveti sa traiesti PT TINE! Cand vei invata sa traiesti pt tine vei intelege si vei vedea viata altfel. Barbatilor nu le plac femeile dependente de ei. Poate de asta a plecat. Poate ca nu era pregatit sa fie tata, poate ca nu va merita.
Cand va veni copilasul, ai sa intelegi cine trebuie sa fie centul universului tau. Nu un barbat care azi te iubeste si maine te lasa. Cand iubesti nu pleci! Cand iubesti nu ranesti! Nu te iubeste!
Ce sa faci?
In nici nu caz sa te rogi "Da-mi-l Doamne inapoi!" ci "Da-mi Doamne puterea sa trec mai departe!"

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

imi pare rau ca ai nimerit un asemenea nemrnic.
Insa priveste partea buna a lucrurilor: esti sanatoasa, vei deveni mamica - mii de femei tanjesc sa devina mame si nu reusesc - si ai o viata inainte !
Fa-ti un plan de bataie, organizeaza-ti timpul, fa-ti un "to do" list, ai grija de tine si de bb.
Plange doar cand chiar simti ca o iei razna, nu te izola, iesi cu prietenele, cu amicii, cu oricine !
Peste cateva luni ... vei vedea atat de altfel lucrurile ! Fii sigura ca va fi totul bine !
Organizeaza-ti viata fara sa-l ai in planuri pe el. Considera ca e un capitol incheiat, un capitol frumos, lung, din care doar tu ai avut de castigat cu adevarat

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

IN PRIMUL RAND - IMI PARE RAU CA TRECI prin asa ceva. este cumplit, este groaznic....
intrebare - in cei zece ani de zile a mai abordat un astfel de tip de comportament?
daca nu......e ciudat.....
daca da......stiu din proprie experienta ca astfel de oameni nu se schimba NICIODATA.
pacat ca exista si un copil la mijloc.
eu am dat peste un astfel de mojic in adolescenta. ii multumesc lui D-zeu ca am scapat de el si imi pare rau de orice clipa petrecuta langa el. imi pare rau ca nu am vazut cum este mai devreme.
dupa ce m-am casatorit, am aflat ca si el a facut asta, mai tarziu cu o tipa pe care o inseala non-stop. de ce? ptr. ca nu se poate abtine!!!
so......mi-am dat seama ca a stiut D-zeu de ce nu ne-a lasat impreuna. o fi si la voi ceva pentru care D-zeu a facut sa fie asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

de ce a plecat sau nu sotul tau probabil numai el stie.. ideea este ca tu acum trebuie sa gandesti foarte bine, dar foarte bine daca vrei copilul ala pentru tine sau daca il vrei in speranta ca o sa-l legi pe sot. Gandeste te bine daca iti doresti acel copil cu orice pret, si nu pe sotul cu orice pret. Daca varianta a doua este valabila atunci mai bine nu face copilul caci ar fi pacat sa se mai nasca inca un copil minge de fotbal in relatia barintilor. In schimb daca iti doresti acel copil cu orice pret, mai bine gandeste -te si panificati viitorul fara sotul respectiv...
Asta este viata .. Intotdeuna avem de ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Ca sa raspund la obiect: pentru alta femeie.
Ce sa faci: sa schimbi yala de la usa si sa divortezi. Barbat ca el sa te oblige sa faci avort si sa te paraseaca din doi in trei sigur mai gasesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu fi propriul tau dusman. Traieste-ti viata! Toate se aseaza singure intr-un fel sau altul. Drumul este inainte. Curaj!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nici nu ai dee ce rau iti va parea cand te vei trezi din toata mila asta si-ti vei da seama ca ti-ai irosit atata timp alergand dupa cine nu merita.

Sincer , nu e primul si nici ultimul barbat din lumea asta , iar daca omul s-a purtat grotesc cu tine nu vad de ce -ti calci in picioare orgoliul si demnitatea alergand dupa iluzii si jigniri.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput