Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simina - mi-am luat eu unii din in cu partea de sus din bumbac de la un magazin pe 1 mai LJR si au fost doar 50lei ...daca ii aveam eu vara trecuta...he he. mai vezi ce au bagat si la zara mumy in plaza si daca tot ajungi acolo intra si in promod ca am vazut o groaza de pantaloni de vara. daca nu,mai ai si varianta colanti + bluza baby-doll mai lungutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Simina cu mare drag

Eu nu inteleg pt ce iti trebuiesc pantaloni vara. Eu iarna gravida, si am purtat numai rochii. Mi se pare muuuult mai sexy si lejer. Rochite gasesti o gramada si ce e cel mai super ca nu trebuie sa te chinui sa le combini. Mai putin stres pt o graviduta

Eu acum nu am nici o pereche de pantaloni. Port numai fuste. Am unii care ma incap, dar imi atarna burta peste. Ba mint....am o salopeta neagra din bumbac cu bretele...e asa de comoda si lejera...poate iti gasesti si tu una asa caci astea am vazut ca sunt mai largute la burtica si se leaga cu siret la mijloc (nu de aceea de blugi de gravida, caci acelea nu-mi plac deloc...daca dai o raita prin magazine sigur gasesti )

Olga, mamica lui David iepurasul


Simina, rochitele sunt solutia, nici eu nu am purtat pantaloni si vorba Oliskai, a fost iarna.

Olishka, superb "uriasul"!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)




Multumim

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aris pai eu propun sa mai organizezi si tu cand poti o intalnire, caci in parc sa tot mergem Noi venim

Simina, Aris are dreptate. Colantii sunt f comozi. Eu am purtat f mult iarna sub rochii. Am vazut la Zara si nu numai colanti 3 sferturi toate culorile. Si sunt mulati, asa cum iti doresti tu

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Daca vreti sa cititi ceva frumos aici.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06


Ideea e ca formula mi-a refuzat-o initial, facea super urat la bibe si, din disperare de cauza ca nu manca, i-am dat tetina 3 de la Avent. O prietena mi-a zis ca ar fi prea mare, desi pe ele scrie ca sunt pt 3 luni+, dar ca au fluxul cam mare. La 4 i-am dat bebelinei sa pape si a hapait repede, apoi a varsat mult lapte, o fi ca e fluxul prea rapid? Fetele care dati cu bibe si aveti peste 3 luni, ce tetina folositi? Cu cate gauri?



Io acum ii dau cu bibe de la Chicco si tetina 0-4 luni; am si de la Avent cateva bibe si i-am pus tetina de 1+ care are 2 orificii. La un moment dat i-am dat din greseala cu aia de 3+ si ma intrebam de ce se tot ineaca puiul...

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, in primul rand sa raspund la faza cu sanii "fleashca", pana nu uit: asa am patit si io de cateva zile, noroc ca am citit niste articole pe tema asta; si tineti minte ce a zis chatonica? De la un moment dat laptele nu se mai stocheaza in sani ci vine cand trage bebe. Si mie mi s-a parut ciudat la inceput, da' am vazut ca Sophiphi e multumita si face "gal-gal" cand suge, deci e clar ca iese lapte:)) Asa ca novus, aris, nu va faceti probleme, nu se opreste laptele asa brusc si fara motiv...Iar aici pe site era un articol in care scria ca nu are legatura ce mananci cu productia de lapte, ca altfel africancele din lumea a 3 a ce-ar face, ca ar insemna sa n-aiba lapte la cat si ce mananca ele. Partea buna e ca de acum nu riscam sa facem mastita si alte chestii daca bebe nu suge cateva ore (acum ca si a mea doarme cate 5-6 ore legate ar fi crunt daca ar fi ca inainte, m-as trezi cu "galme" tari prin tzitzi).
Chatone, ce scumpa e dragoana; da' cum ati avut "irima" sa lasati muscoiul ala s-o bazaie?! Lasa ca vede ea filmuletul peste cativa ani si atunci ati incurcat-o!
Olishka, poza aia in care va are la degetul mic e beton. Si ce matusica frumoasa!! De la ea mosteneste oare ochii?
Aris, da' cine e nenea cu care se distreaza frumusetea de Alexandros asa bine? Cumnatul? Of, io am remarcat si cate pachete de tzigari aveti pe-acolo si scrumiera cu chistoace...se caleste Alexandros si la fum. Da' ce bine semeni tu cu tati tau, de la el ai mostenit ochii, nu?
M-am mai uitat si la alte poze azi, ale lui Cristinaus, georgyiuli...numa copii superbi la odiseea noastra!
Pisigri, si io ma enervez cu gazul in fiecare luna, astia-s de-o nesimtire crasa!! Si noua ne-a venit pe mai factura de 2 bulioane...si ma bucuram ca vai, ce economii la gaz o sa facem pe timpul verii, haha.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Subscriu la spune Ilinca in legatura cu sanii, nici ai mei nu mai sunt beton dar vine lapte mult, Aris eu vad pe protectii cat este.

Aris, am vazut si eu pozele, e simpatic foc Alexandros. Si ai o bucatarie, mama-mama!!!!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Cateva foto cu Uriasul

http://picasaweb.google.com/olgagireada/David#

Olga, mamica lui David iepurasul




Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca nu prea are cum sa semene cu sora-mea, caci noi avem tati diferiti. Ea seamana cu al ei si eu cu al meu.

Novus

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, mersi, m-am linistit !!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput