Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla, eu lui Gabi i-am dat numai suc facut in casa si nu am avut probleme, si ma batea gandul sa fac la fel si la Sophia, dar daca zici ca si cele de la Hipp sunt bune, poate le incerc si eu, ca e mai comod.

ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

fetele, pup si multumesc din partea dragoanei :)

azi vine tati meu, deci o sa cam dispar din zona pt citeva zile, banuiesc ... ca o sa avem de povestit asadar nu stati cu grija, cind o sa reapar o sa vin cu forte noi avem de gind sa mergem si la socri luni si marti, apoi stam pe-aci, pe-acas'.

aris si bogdana, daca pot sa va ajut cu ceva pt suzile-alea, o fac cu mare placere. tata vine inapoi pe 30 iunie, le poate aduce el eventual. stiu ce inseamna viata fara suzi noi avem 5 le oparesc in fiecare dimi si apoi le insiram prin casa... lool

ps
daca e ceva bagati PM!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor,

Am cam lipsit de la apel, ca am fost tare ocupata, bebe imi "rapeste" aproape toasta ziua.

LA MULTI ANI! cu intarziere sarbatoritilor ultimelor zile si lui Pisigri

Simina, felicitari pt caruciorul roz

Monica, Luana e din ce in ce mai dulce. La faza cu paturica pe ochi m-am distrat, pentru ca si pitioca mea are astfel de mosteniri de la taica-su. El doarme mereu cu perne ba in brate, ba intre picioare, iar ea, fiind f agitata seara inainte de culcare, se linisteste f bine si adoarme daca ii punem o pernita-pui pe burtica. Bine, nu se linisteste imediat, doar daca e semi-adormita, in rest adormitul de seara e un chin

Am vazut ca vorbiti de bebei lenesi. Si a mea e lenesa rau, la titi mai papa doar vreo 3 mese, dimineata, una in miezul zilei si seara (si noaptea camnd se trezeste, daca se trezeste) pt ca atunci e lapte mult, in rest papa formula de la bibe sau, daca am avut sa mulg, lapte de la mine. Nu ma mai cramponez de laptele meu si ii dau si formula, asta este, nu stiu daca asta ma face o mama rea, dar decat sa o vad cum se chinuie...
Ideea e ca formula mi-a refuzat-o initial, facea super urat la bibe si, din disperare de cauza ca nu manca, i-am dat tetina 3 de la Avent. O prietena mi-a zis ca ar fi prea mare, desi pe ele scrie ca sunt pt 3 luni+, dar ca au fluxul cam mare. La 4 i-am dat bebelinei sa pape si a hapait repede, apoi a varsat mult lapte, o fi ca e fluxul prea rapid? Fetele care dati cu bibe si aveti peste 3 luni, ce tetina folositi? Cu cate gauri?

Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetelor!!!

Am trecut putin in vizita pe la servici si repede va scriu cateva randuri. Nu am mai scris de ceva timp pt ca nu am avut deloc timp sa reinstalez [pentru a cata oara!!!!] sistemul pe calculatorul de acasa.

Noi suntem bine, am pus 3 poze pe albumul meu, linkul este http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=3&sqldtl=68015. Sa incercati linkul dupa un picut timp, acu inca nu sunt aprobate cele 3 poze... De la 1 luna bb zambeste cu semnificatie si target, dar zambeste cam de 2-3 ori pe zi, in rest cam incruntatel. Ma amuz f tare, seamana PERFECT cu tati al lui, asa cum mi-am imaginat tot timpul cat a stat in burta. De la mine are doar gropita in obrazul stang:). Am mare noroc ca bb doarme de la 11 seara pana la 6 dimineata cam de pe la 2-3 saptamani. E adevarat ca ziua doarme putintel si deja are "boala de brate". Cand a auzit Tudor a intrebat ingrijorat ce fel de boala este, dar l-am linistit, si i-am zis ca e doar o "razgaiala". Cu ceilalti 2 copii am fost mai puternica, dar acu, la "batranete", m-am prostit, adica sunt miloasa si iau repede pe bb in brate... Offf, si eu care ziceam ca sa fiu vigilenta impotriva rasfatului... E clar, teoria e teorie, pana la practica e cale lunga...

Am mai vb cu Oliska, te pup si aici pe forum, sper ca sunteti bine! Pe 5 sau 12 iulie o sa facem si noi botezul, si poate in iulie, poate ne organizam o plimbare prin Herastrau sau Tineretului, in gasca!

Am fost deja la strand, asa este cand ai si copii mai mari, astfel ca marti am fost la strand cu 5 copii, 13, 11, 9, 8 ani si 5 saptamani:). Eu si bb am stat sub brad, restul non stop in apa. Cand a reusit si bb sa adoarma cateva minute, am pus cele 2 fete la paza si am facut si eu repde cateva bazine.. ce dor imi era! A fost minunat!

La capitolul "revenire modeling", am ramas doar cu 2 kg, dupa alaptare le dau eu jos, sunt optimista!!!

Va mai scriu imediat ce repar sist de operare.

Va pup pe toate mamicile si pe toti ghioceii!!!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Chatonel, nu stii, a ajuns pachetul inainte de a plecat tati tau?

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

fetele, pup si multumesc din partea dragoanei :)

azi vine tati meu, deci o sa cam dispar din zona pt citeva zile, banuiesc ... ca o sa avem de povestit asadar nu stati cu grija, cind o sa reapar o sa vin cu forte noi avem de gind sa mergem si la socri luni si marti, apoi stam pe-aci, pe-acas'.

aris si bogdana, daca pot sa va ajut cu ceva pt suzile-alea, o fac cu mare placere. tata vine inapoi pe 30 iunie, le poate aduce el eventual. stiu ce inseamna viata fara suzi noi avem 5 le oparesc in fiecare dimi si apoi le insiram prin casa... lool

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Chatonel o sa ne fie dor de tine Sedere placuta cu tati tati tau

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Chatonel, nu stii, a ajuns pachetul inainte de a plecat tati tau?

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


nu stiu, da aflu deseara, o sa intru sa iti zic

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Chatonel o sa ne fie dor de tine Sedere placuta cu tati tati tau

Olga, mamica lui David iepurasul


multumesc!
si mie o sa-mi fie dor de voi, oli, da am sa mai bag cite-un oki, cind si cind!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

nu stiu, da aflu deseara, o sa intru sa iti zic

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


Ok, mersi mult pt tot!
Distractie placuta si tie cu tati si Iziei cu Bunicu.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

nu stiu, da aflu deseara, o sa intru sa iti zic

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


Ok, mersi mult pt tot!
Distractie placuta si tie cu tati si Iziei cu Bunicu.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


multumiiimmmmm!!!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput