Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Ce mai faceti fetelor
Noi suntem mai bine cu burtica dar inca sub tratament. Sper sa nu va suparati daca nu intru in amanunte dar nu-i ceva despre care sa vorbesc cu dragasa cum am spus si ultima data cand am intrat nu sunt foarte comunicativa in astfel de situatii
Eu v-am citit in continuare doar ca nu am mai scris. Sper sa reusesc sa intru si eu mai des la taclale cu voi.


FlorinTheodorPetru
New Life Is Born



Pupam fundulet cacacios de baietel!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Stiti cum citeodata ajungi sa iti smulgi ...o pielita care e intre deget si unghie, si ustura tare si se inroseste locul?
Ei, asta a "patit"Pisilinca; e rosu si cald si nu stiu ce sa-i pun...dimineata am dat cu spirt dar arata la fel, acum i-am pus niste baneocin pudra si l-am "lipit" cu o bucatica de plasture urgo...da dupa vreun ceas i-am scos plasturele ca incepea sa se dezlipeasca si nu as vrea sa il inghita...offf. Ceva sugetii va rog...?

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Florinela, Georgiana- acum am incercat si eu pentru prima data sa il ridic de manutze si nici o sansa sa isi tina capul, chiar a protestat, desi cand sta pe burtica si-l tine ca un expert. O sa mai exersam

L-am vazut pe blondut la in pozele de la botez si arata excelent!


Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea
[
Keutu are 6,550 Kg la 3 luni aproape (mai sunt 3 zile) si e nascut cu 2,340 Kg, asa ca eu sunt multumita de pre deocamdata.

Keutu cheliutu 11 saptamani si 6 kg



Oau Kea ce fecior mare ai! Noi suntem cu o saptamana mai micutzi, si ne-am nascut tot cam la categoria pana si ieri de abia aveam 5,200 kg. EU sunt tare multumita si cu astea. Ma gandeam oare ce lungime are Keutul?

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Luana la primul ei bibe(18 februarie). Asa micuta a fost. Oh, Doamne.
Si Luana azi.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


A evoluat fantastic!

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Va pup! apar dupa o perioada in care nu am intrat din cauza ca nu am avut internet..ceva de la retea.
Si am fost si ocupata...dupa botez, a urmat vizita la medic, bineinteles ca am fost bosumflata cateva zile si am si plans.
Pe 16, adica marti a facut 3 luni,...am fost la control 4900g, deci a luat cam 500g asa a luat mereu,cam putin deci.
Mi-a zis ca inca tine pumnii stransi ca un nou nascut, cu degetul mare in palma asta inseamna ca este usor intarzaiat dpdv. neuro psiho motor (eu i-am zis ca baiatul deschide palmuta, sta cu palmutele deschise, dar la consult era trezit din somn, oricum mai sta cu degetul in palma intradevar(a zis ca ma trimite la neurolog daca pana la 4 luni nu desface detot pumnul)a si ca nu-si tine capul bine cand il ridici de manute....pe burta il tine bine capsorul.
Acum ma gandesc ca totusi deabea ce a facut 3 luni, ai vostri tin gatul asa bine? si cum stau cu manutele? Nu stiu ca asa m-am necajit.
Mi-a zi sa ii dau laptele ce ramane in san dupa ce suge..cu biberonul...dar nu-l vrea si i-a bagat pe gat cu serinag..bineinteles in 3 minute a vomat...asa ca il las sa suga cat vrea si cum vrea, mie imi pare ca este vioi si merge ok....


Si eu am inceput sa apelez la metoda cu dat in biberon ce scot eu dupa ce termina ea de mancat. Uneori mananca, uneori nu.

A-propos de deskis, manutele. Adelina le-a cam deskis, dar cand doarme sta cu pumnii stransi. La botez insa le-a tinut stranse, dar nu cu policele in palma, ci iesit intre index si medius.

Am o poza, e tare de tot.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Am pus numele fetei la semnatura

18+ cu Andreea




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
denisa,pisik - de efectul sedativ mi-a fost frica si mie. daaar...daca copilul are crize nasoale din cauza carora nu se poate odihni,nu poate manca,cred ca sedarea e chiar benefica. probabil ca sunt gandite totushi daca se pot da inc de la nashtere.


Cu siguranta sunt gandite, dar trebuie foarte bine cantarit raportul risc/beneficiu. In cazul nostru, beneficiul ar fi... mic, ca Adela nu are colici, doar "crize de personalitate", pana ne prindem noi ce vrea ea de fapt.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Kea, Florinela mie pediatra mi-a ridicat fata asa la 3 saptamani...culcata pe spate si trasa de manute incet pana ajunge in pozitie sezut, lasata dupa aia usor pe spate la loc.Mi-a spus sa o ridic in fiecare zi asa ( macar o data) sa facem abdomene .Mult timp avea capul lasat pe spate dar acum se vede ca depune si ea efort cand o ridic si capul il tine ridicat in dreptul umerilor.La inceput mi s.a parut un exercitiu barbat( sa fi vazut fata mamei si a soacrei )dar da rezultate bune.


Si noi tot de pe la 2-3 saptmani facem "abdomene", acum tine capul binishor, dar nu intotdeauna.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Ayla, sunt nemaipomenite pozele de la pagina Luanei, acum le-am vazut si eu pe toate, vorba uneia dintre fete (Kea cred, dar daca gresesc nu ma certati si nu va suparati ), in afara de ceea ce postezi ca link nu reusesc decat rar sa intru sa vad poze (recent am vazut pozele puse de Aris, Monvas si Florinela)

Asadar, sa comentez: ai o fata simpatica foc, are si ochelari de soare , si lingurita, biberonul am vazut ca il tine cu nadejde , de hainute si pantofiori nu mai zic, e o super cocheta!!!!

Si sa stii ca are o mutrita extrem de expresiva

Pot sa te intreb ceva? Daca cineva o vede acum si nu stie ca a fost nascuta prematur, isi da seama? Pentru ca eu nu cred ca se vede vreo diferenta intre ea si un bebe de varsta ei, tu spui ca este micuta (ca cm) dar faptul ca isi tine capusorul, zambeste, tine obiecte in manuta, etc. inseamna ca a recuperat extrem de bine!

O imbratisare mare!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput