Puiuti de randunici 2008!!! (273)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

FELICITARI IULIA!!!!

vreau si eu la tine aricel

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Hello hello!
Sa zic si eu intai La multi ani fericiti KYA si tot ce-ti doresti sa devina realitate !
Felicitari Iuliei care a facut primii ei pasi in viata!
Felicitari Simo pentru vestea minunata, sa dea Dumnezeu sa fie sanatos/sanatoasa si tu sa ai o sarcina usoara!
Felicitari Razvanel pentru premiul I , sa o tii tot asa !
Maia , imi pare tare rau pentru ce s-a intamplat ...lasa ca ne-om intalni noi o data si o data!Mai venim noi, ca ne-a placut!
Luny am vazut filmuletele si pozele din apuseni Doamne ce-am mai ras de dansul vostru irlandez!
Am vazut si poze de la intalneala Rau imi pare ca de data asta nu v-am vazut, se cere repetir
Cateva raspunsuri:
Pentru Naty, cu copil kkcios baietelul cu care am fost la mare, nascut tot pe 30 ianuarie 2008, facea kk negresit dupa ce il spala si schimba si aseza in pat pentru somn Era si biata maica-sa la fel de exasperata dar n-are leac , asta e ! O fi de zodie, ia sa verifici si cu surubelul
Pentru cine intreba de lapte...eu ii dau La Dorna ecologic , mult mai apropiat la gust de laptele-lapte si pana acum l-a tolerat f bine (semidegresat, dar exista si integral)
Ariel, Nicoleta, Pupa,Ioana ...insanatosire rapida puilor si sa fie ultima data cand se intampla, da?
Revin cu povestea imediat imediat , nu inchideti televizoarele



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Am prins un moment...ca am la treaba..si acush se face 2.00 si vreau s-o tai..
E zi mare,s-a mai scurs un an din viata randunoiului,si acum e dadaca acasa,saracul, ca are treaba socrela.
Asa ca luati de poftiti:




Am citit pe diagonala tot,m-am bucurat vazand pozici frumoase,m-am intristat auzind de bolesnite...sunt cu gandul langa fiecare.
Clau,cum am mai spus,imi doresc curand o reintalnire si poate vom avea timp mai mult si vom fi mai relaxati.Mi-as dori o iesire randuniceasca la iarba verde.Pup sa treaca repede raceala..nasol ca a luat si Rebe.
Randunoiul meu s-a simtit ciudat si a stat retras fiindca am ajuns asa tarziu si ceilati erau deja ocupati,nu ca ar fi fost prea vorbareti.
Am uitat sa spun ca m-am bucurat sa cunosc familia lui Luki..foarte draguta..Tonic e foarte tonica.
Luny,si eu tare astept sa ne mai vedem.Vorbim pt duminica in parc?Ma bucur ca este bine tata.Voi inca il culcati pe Mufy cu voi in camera?Tea de cand doarme singurik in sufra nu se mai trezeste..sa nu zic tare sa auda ...Doamne ajuta sa ramana asa..E nasol cu maselele,ii dor,saracutii,dar sa nu fie si rasfat fiindca va simte aproape.T
ea are 2 maseloaie si se intrezaresc alti colti.
Cuscraburtik micuta.Nici nu trebuia sa-ti treaca prin minte sa treci la vreo odisee!Sa stai aici sa ne pove mereu cum esti...si poate mai determini mamicute sa urmeze gravidoasele...pe mine,nu prea curand.
BRAVO IULIA!!!DE-ACUM SA O AMETESTI PE MAMI INCAT SA-SI DOREASCA SA MAI STAI SI LOCULUI (cum imi doresc eu cateodata).
Naty,asa e inceputul,greut,dar de-acum nu o sa mai stea.
Ma gandeam acum ca pe Tea kinetoterapeutul a determinat-o sa faca pasi cu diferite obiecte pe care i le tot punea in fata la distanta si asta de nu stiu cate ori pe sedinta.Imi pare rau ca nu l-am cunoscut,dar socrela mi-a spus ca e super dr...gasea multe metode de a o face sa paseasca.Nu s-a bazat pe gimnastica cum proceda cea de la iomc,ci numai pe stimulare mers..
Vecinik,lasa ca trece ea 1 luna rapid si intri in proiect.
Aseara,am incercat sa ma conversez cu Zana in parc la primarie dar nu i-a placut de mine.Cum ii zambeam incepea sa planga.Dar a impins si ea de toate cele,nu a stat deoparte,dar nu vroia sa fie bagata in seama..era cu tataie.
Pup virtual pe toata lumea si pe gravidoase pe burtici.

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Despre mare ce sa zic? Eu am mereu nostalgia copilariei cand ajung acolo, nicio mare nu e ca Marea Neagra Miroase a mare si mie tare-mi place ca niciunde pe unde am umblat marea nu miroase asa...chiar daca Mimu zice ca miroase a alge si a scoici imputite , d-aia mirosul e unic in lume Eu nu-l bag in seama prea tare niciodata cand da cu romantismul meu de pamant Nu stiu sa spun nimic decat despre 2Mai si Vama Veche, pe unde am bananait....deci ne-am cazat pe malul marii in 2 Mai, pe strada falezei Cu vedere direct la mare, la plaja de nudisti ! O ce minunat! Teodora s-a socat instant iar prietena ei are ce povesti parintilor acasa Da' de unde era sa stiu eu ca asa sta treaba? Casa era de lemn, orice partz se auzea dintr-o camera in alta iar cand trageai apa la baie ziceai ca a venit sfarsitul lumii si se aude mugetul iadului In prima dimineata, la ora 5 si 55 de minute baiatul meu era in picioare in patut, tragea de plapuma mea si imi arata de zor pe geam rasaritul La pranz am cerut asturnuturi suplimentare pe care le-am pus in geam si l-am pacalit. In zilele urmatoare a dormit pana pe la 7,30 dimineata...el care doarme pana la 10 de obicei...dar nu m-am stresat pentru ca oricum trebuia scos la plaja dimineata devreme si a fost ok asa...a rezistat eroic pana la pranz in fiecare zi, fascinat fiind de atatea lucruri noi in jur . A mancat bine, dar nimic altceva n-a vrut decat facut de mine ca acasa...am incercat cu ciorbitza de legume la restaurant, sau pui sau piure de cartofi...yak, bleah, nimic n-a vrut!
Am facut eu la pranz in timp ce dormea el mancarica, am avut blenderul cu noi...asta e!
Mai complicat a fost cu fructele, pentru care trebuia sa ma intorc de la plaja acasa mereu....mai ales ca din cauza celor 3 mosi flower power ramasi pe plaja in gol inca de pe vremea festivalului de la woodstock, fetele n-au vrut deloc sa facem plaja acolo langa casa si m-au tarat in locuri decente si departate
Vladutz a fost extrem de cuminte, bucuros sa se joace in nisip si cu apa, i-am cumparat piscinuca si s-a jucat frumos pe langa ea , a carat nisip si a umplut-o nisip...a pus toate jucariile in ea, si tot asa...acum, trebuie sa marturisesc ca cel mai tare s-a ocupat cu curatenia, fascinat fiind de tomberoanele de pe plaja....a pus nisip in tomberoane de n-a mai ramas nimic pe plaja , ssst..sa ramana intre noi chestia asta daca se va face vreo ancheta cu titlul "unde a disparut nisipul din 2 Mai? " In concluzie, am prins curaj Va fi bine la mare cand vom merge in concediu , sunt sigura ! Ba chiar mi-a parut rau ca n-am stat mai mult si ca plecam asa departe la toamna...era liniste, plaja libera...ce sa zic? Va recomand cu caldura aceste doua statiuni...La Dinamo de exemplu, in 2 Mai, au o curte enorma plina de leagane si topogane...iarba, foisor...iepuri...tot ce vrei...era plin de copii, ca la gradinita
Cu Damian (asa se numeste celalalt baietel) a interactionat bine, desi Damian era modelul plimbaret si pe plaja nu prea se jucau mult impreuna .Dar seara, in curte, isi aruncau cu pietris in cap unul altuia cu mare bucurie , se alergau si radeau de ziceai ca-i comedia anului
In Vama, am mai cunoscut o fetita de 1 an si 6 luni care m-a facut paf Dupa circa 5 minute de la sosirea noastra pe plaja, a inceput sa danseze (Andra style ), sa se maimutareasca in fel si chip (mersul piticului, uitat printre picioare, etc) si la un moment dat vine fuga cu un camion taras si zice : LAOPARTEEE! Am murit Cand mi se facea resuscitarea , ma stropeau astia cu apa rece sa-mi revin...vine la mine si zice: " te-ai mutat de acolo?" Eu Ceeeeeeee ziciiiiiii? si iar am lesinat! Si ca sa mor definitiv , a venit la mine si m-a imbratisat lipicioasa Mama, daca o vedeati O mai cheama si Samaranda , de-men-ti-a-la! Toate astea m-au facut sa o iert ca i-a troznit lui Vladutz o galetusa in cap de-a vazut asta stele verzi! Ea statea in picioare cu galeata in mana, Vladutz jos langa ea. Si ii zice maica-sa : " Smara, lasa galeata aia jos ca ne-ai umplut de nisip" La care, ea , cuminte, ii da drumul galetii direct in capul lui Vladutz Ce-a mai plans saracul copil cuminte care nu mai vazuse in viata lui asemenea obraznici
Cam asta cu marea...m-as mai duce, mi-a placut, copilul a fost mai mult decat incantat...a stat si-n soare si-n vant si-n umbra...ba imbracat, ba dezbracat....a mancat cu aceeasi lingurita cu ceilalti doi copii , ca nimic nu puteai da numai unuia fara sa vezi alte doua guri deschise larg in apropiere Dumnezeu cu mila, pana acum totul e perfect! Asa sper sa ramana!
Am facut un talmes balmes din poveste, n-are cap si n-are coada Dar ma grabesc la tona mea de rufe murdare si revin cu poze si cu alte impresii daca mi-oi mai aduce aminte ceva !
Va pup, enjoy !


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Stela da, a fost cu tata aseara in parc, si mi-a zis ca a "vandalizat" tot pe acolo

Azi poate ne vedem si noi, ca daca ploua si e vremea asta nu m-as aventura intr-un parc prea departe. Poate prin o fereastra cand sta ploaia si vin la primarie. Voi prin ce zona a parcului stati? (... ca parca e si maaaaare parcul ala...)





Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Aaa, uite ca am uitat un mic amanunt Puteti pleca linistite si singure, eu barbatilor nu le-am gasit nicio utilitate Micul dejun incepea cu o bere rece si o tineau asa intr-o bere pana seara tarziu cand se impunea un cognac digestiv Cele mai mari vaicareli le-am auzit de la ei, la caratul bagajelor : Chiar aveam nevoie si de asta, si de asta? Aaaa...si am mai auzit in continuu : bai ce cald e! bai ce sete mi-e! vezi ca fuge fi-tu! Vezi ca mananca nisip! Si din nou, ciclic : bem si noi o bere?
Sau : lasa-l draga ca nu pateste nimic! Lasa-l draga, ca ma uit eu la el! Asta cu uitatul eu n-am inteles-o deloc Sa-mi explice si mie cineva , va rog !

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Da Mimo, si nici umbra nu tin barbatii

Tonic, da eu sunt super ok cu bona! dimineata 3 ore parc, apoi 3 ore treaba in casa /bucatareala. uneori n-am ce sa ii dau sa faca 3 ore, da ma revansez dupa ce nasc :)
succes cu cautarile si la tine!

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu Ana Miruna tiker DPN 8 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mimo,ce mi=ai placut...am ras pe infundate in scaun..ma bucur ca v-ati simtit bine..Cam lipsea umorul de pe crenguta.Cat priveste barbatelul.....cunosc...dar eu am cam coborat stacheta si il mai las si pe randunoi "sa vada de ea" ca nu o cadea drobul tocmai atunci...asta ca sa am durerea de cap un pic mai mica..Cat ii cazarea in 2 mai?
kya,e minuscul parcul,dar noi ne postam exact pe portiunea din mijloc cu bancute pe lateral,partea dinspre sosea,fiindca e mai larga,un picut mai curata si plina de jucarii.M-as bucura sa ne vedem..numai daca sta ploaia.

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

Am fost cu Amalia la pediatra ei si pe langa otita, mai avem si rosu in gat si ne ies si niste dinti...Asa ca, rabdare si tutun (eu) si medicamente ea...Om trece si de astea....Plus ca trebuie sa stam in casa...ceea ce pentru ea e un chin, bine ca azi ploua ca o mai pacalesc ..Ce-om face maine?! Nu stiu!

Am si cantarit-o: 10,1 kg si am masurat-o: 80 cm. O fac fotomodela


http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Of,Puppa,imi pare rau de Amalia..sanatate rapida ei.

mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Mergi la inceput