Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (312)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Mai fetelor.. ce-i absenteismul asta? Pe unde umblati?


La sedinte!


Daaaaaa? Asa-i la moda acum? Atunci ma duc si eu sa fac rost de cateva..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Multumim mamici pentru urarile de vacanta!
Ana, ce bine ca si-a revenit Vladut!

Papanash, nu ne calificam la prima casa si nici nu suntem interesati.
Linga Rin construieste Domus Stil. Zona nu e foarte atragatoare.
Daca vrei sa vezi exact ce probleme au ansamblurile rezidentiale intra pe softpedia forum. Ce mi se pare mie interesant acum la raport calitate-pret e Cosmopolis doarca noi il vrem cu potential maxim de inchiriere pentru ca in 2-3 ani nu stim ce proiect va avea sotul.
Bafta si tie sa gasesti ce iti doresti si numai bine.





-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)


nu-ti recomand ansamablul de la Rin hotel.....din pricina problemelor la acele apartamente(au fost cu mare cantec) nu neaparat ca zona, dupa ce te obisnuiesti e ok, si inchiriezi relativ usor in zona....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanash, zona este relativa, totul depinde de obisnuinta, e adevarat ca nici eu nu as lua langa Rin, desi stau in Dristor.....dar am stat 5 ani in Regie si la fel nu as vrea Crangasi sau Dr. taberei-Militari.......deci totul depinde de obisnuinta, cred ca in orice zona te-ai muta nu o sa fi foarte incantata de la inceput......in timp te obisnuiesti si iti place.... si eu prefer zona asta ca aici m-am obisnuit si caut tot in zona 3 sau 4 camere, noi am amanat pt moment pt ca este fff greu sa vind .....astept relansarea creditelor, desi eu nu vreau credit.....

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Crishtina, cum mai e Robert?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Crishtina, cum mai e Robert?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


E mai bine, multumesc. Dupa ce i-am dat Nurofen pe la 9 jumatate dimineata nu a mai facut febra. La pranz avea 37.00 la subrat. Sa saperam ca ramane asa.

Crishtina & Robert 09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Crishtina, cum mai e Robert?



E mai bine, multumesc. Dupa ce i-am dat Nurofen pe la 9 jumatate dimineata nu a mai facut febra. La pranz avea 37.00 la subrat. Sa saperam ca ramane asa.



Nu uita ca seara temperatura incepe sa creasca.. ca un 39 nu se face de pomana si nici nu dispare dupa juma de zi de antitermice... poate totusi mergi la doctor..
Sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Mai fetelor.. ce-i absenteismul asta? Pe unde umblati?


La sedinte!


Daaaaaa? Asa-i la moda acum? Atunci ma duc si eu sa fac rost de cateva..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Si eu tot asa...


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Concediu placut Teo, Yaia si Erina!!

Abia astept sa plec si eu...parca sunt un copil mic...asta pt ca de 2 ani nu am mai fost la mare si mi-a bagat sotu prea mult munte pe gat....ca e bine pt copil, ca e liniste stiti voi textele.


Roxana vad ca tot la stadiul in care te-am lasat te-am regasit, adica te preocupa faptul ca nu vorbeste Andrei si esti f ocupata cu serviciul. Multa bafta in toate iti doresc...hai ca vine si concediu!

Papanash dar in sectorul 3 pe langa parcul Titan nu iti place? Am un apartament la Cinema Gloria adica undeva intre parcul de care ti-am spus si stadionul Lia Manoliu Glumesc...desi am nevoie de bani sa termin casa parac nu l-as vinde inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Dragele mele,
nu am apüucat sa vad nimic. Voiam doar sa intru iute pe la voi sa zic ca va multzumesc pentru superbele intalniri si ca-s bine - nu am apucat de duminica seara... Am enorm de lucru, abia am venit la birou, si am dat cu nasul in morman de munca. Maine merg in delegatzie la Lausanne, sa-mi vand proiectul... asa nu am chef!!!! Sunt doar obosita. Trag de mine.

In rest aventuri. Am plecat abia marti, ca luni tentativa de "rapire" a copilului (fara imputernicire de la Radu...) a dat gres. M-au intors de la control pasapoarte, ca nu pot scoate copilul din tara blah-blah. Si chiar am mers mult doar eu cu el si fara procura. Dar deh, minorul roman nu poate parasi tzara. Chit ca-l rapeam spre casa, unde are rezidentza permanenta. In fine. Nimeni nu ne-a spus cand am pus copilul la mine in pasaport ca asta nu e suficient. Asta avand in vedere aca Radu a trebuit sa dea declaratzie in persoana, in fatza autoritatzilor de la Pasapoarte, cum ca e de acord sa calatoreasca cu mine - deci doar asa il pot ei trece in pasaport. Dar asta nu e suficient si mai trebuie si notarii sa mai ia o taxa acolo...
Nervi, 100 CHF si a doua zi mi-a reusit figura si am parasit tzara dupa alte aventuri logistice si notariale, impreuna cu Mr. Dynamite (el credea ca e animator pe cursa Swiss si i-a "animat" pe toti... Ufff!)

In fine, ma arunc pe treaba si va pusilesc iute ca trebuie sa-mi iau hartiile pentru maine si muciosul de la Tagesmami... da, ne-am capacit cu ceva. Bag homeopatice si sper sa scape ieftin.

P.S. Pozele au venit cu Radu abia ieri. SPER sa reusesc in w/e sa punem ceva, ca ne vin o gramada de musafiri pt o sapt. si incep sa soseasca maine dupa masa... si eu vin cam noaptea din Lausanne... Nici nu am apucat sa le vedem - dar sigur suntem maravioase noi si puii nostri, nu?


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) si www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Crishtina, cum mai e Robert?



E mai bine, multumesc. Dupa ce i-am dat Nurofen pe la 9 jumatate dimineata nu a mai facut febra. La pranz avea 37.00 la subrat. Sa saperam ca ramane asa.



Nu uita ca seara temperatura incepe sa creasca.. ca un 39 nu se face de pomana si nici nu dispare dupa juma de zi de antitermice... poate totusi mergi la doctor..
Sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Da, ai dreptate. Multumesc de sfaturi. Maine dimineata merg la doctor sigur. Speram ca e doar ceva trecator...insa nu e.

Crishtina & Robert 09.09.2007

Mergi la inceput