FIV sau inseminare cu donatoare/donator(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

salut!
am mai facut 2 teste,unul era alb,al 2lea negativ
asta e..trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu am ramas si sa astept CM...va pup
cipcirip-macar tu fa din capitolul asta unul noroco!
pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

raluca30 cate zile au trecut de la inseminare? mai asteapta 2-3 zile si fa analiza de sange direct. acolo o sa stii cel mai bine cum sta treaba.

azi mi-a venit cm. joi ma duc sa repet hormonalele si pe 1 iulie am prima intalnire cu dr in Ungaria. Daca o sa imi gaseasca vre-un folicul pe cm natural suficient de mare poate incerc si o IAD luna asta, daca nu probabil ca in august facem FIV.
pupici pt toate felete si fruntea sus, acolo, undeva ne asteapta si pe noi un ingeras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Bytzi multzumim pt cap nou shi.... cred k e unul norocos.... presimt eu. Am votat subiectul shi acum imi vreau floricica
Raluca tot devreme e pt test de urina, sa faci o analiza BHCG.
Dodo tu nu mai intri? Eshti suparata pe mine? Shampanii mai ai?
Gabriela imi pare bine ca eshti multzumita de dr.. ce ovule tzi-a dat sa iei?
Simonete ai fost la eco? Chistul ce mai face?
Yarina, Maya, Alexia, Diana, Iuca, Dma, Inna, Madibabi.... shi toate celelalte fete




Luna iunie e luna mea www.pregnology.com/pregnancy-test.php?cycle=26&luteal=14&month=5&day=31&year=2009" target="_blank">
Cirip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madibabi spune:

diana:cat te costa in euro fiv in Ungaria?Cu tot fiv+icsi,punctie,monitorizari.
IAD unde te-ai decis ca facI?Cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

cipcirip-tu musai sa vii cu testul pozitiv !vreau macar sa vad o fata de la noi de aici ca reuseste!
speranta moare ultima...m-am mai uitat pe testul care era alb si pot sa jur ca vad 2 linii roz,ba chiar i-am aratat testul mamei mele sa ma asigur ca vad bine si ea vede la fel...bine ,stiu ca e probabil un test eronat ,dar mai sper un pic pana vad rosu
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Cip mi-a dat sa fac tratament cu cervucid, timp de 10 zile, unul in fiecare seara.
Sa stai cumintica in aceasta perioada, sa se prinda BB-lul.
raluca mai ai putina rabdare sa faci un test de sange. Poate este prea devreme pt un test de sarcina. Pumnii sunt stransi.
Pupici pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Raluca ce test ai facut, barza? Shi eu data trecuta in zi 11 am facut un test barza shi mi s-a pozitivat dupa 3 min. Dc vezi un pic de roz posibil sa fie sarcina ca nu are de unde sa se pozitiveze. Repeta poimaine unul.
Gabriela sunt cuminte... de maine nu ma mai duc la servici stau in pat. Ma doare spatele , presiune in burtik, butonashii sunt sensibili shi o ushoara senzatzie de greatza .... ma sperie simptomele astea asha de devreme... poate sunt 3.




Luna iunie e luna mea www.pregnology.com/pregnancy-test.php?cycle=26&luteal=14&month=5&day=31&year=2009" target="_blank">
Cirip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

Bunaaa searaaa!!!
Va multumesc mult ca va mai ganditi si la mine. Eu nu prea mai am timp sa scriu, dar va citesc cat pot de des.
bytzi, ma bucur ca te-ai hotarat sa iei o pauza, petrece un concediu cat mai placut si apoi cu forte proaspete sigur vei reusi.
cipcirip, Doamne fereste, cum sa fiu suparata pe tine, iti tin pumnii si astept vestea cea mare sa pot incepe petrecerea, caci sampanie este destula. Sunt alaturi de tine si de raluca cu speranta ca luna aceasta va veti indeplini visul.
Va salut pe toate fetele care nu se dau batute niciodata pana nu i-si indeplinesc visul. Multa bafta si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

madibabi eu cu donator si din cate stiu icsi nu este necesar sa fac. o sa iti dau preturile in forintzi (moneda ungariei) si iti explic cum sa calculezi cu aproximatie in functie de cursul valutar. 100 ft sunt 1,5 lei romanesti. Sunt unele procedee care nu stiu ce inseamna si daca trebuie facute
LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft

de ex consultatia costa 13.000 ft si in lei este 195 lei si ecografia este 8.000 ft si in lei 120. Prima consultatie cu tot cu eco ma costa aproximativ 320 lei. Restul procedurilor care le-as mai avea de facut pt FIV cred ca ar ajunge undeva la vreo 5200lei iar in euro undeva la 1250 euro aproximativ. Asta daca am calculat eu corect si daca am inteles eu bine. O sa iti spun mai multe dupa prima intalnire cand o sa aflu si eu mai multe cu privire la procedura, tratament, costuri....

Daca este sa am ovulatie luna asta pe cm natural atunci o sa fac IAD-ul tot acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Buna dimineata!
Va astept la

Mergi la inceput