Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Fetelor, ce se poate da pt dureri de burta la copii asa mici? Ceaiul e exclus fiindca nu-l bea nicicum, nu l-a baut niciodata. Am vrut sa-i dau jumatate de No-spa insa e prea amar, nu pot sa i-l dau ca il vomita.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Neata!
Katia, am reusit sa va vad si eu pozicile...ce ochisori areeeee...si parutul carliontat...dulcica dulcica...
*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

Eladea-multu de complimenet si tie
si eric e un dulce
tot nu mi-ai zis unde erati la gratare



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Mami-alexia-of imi pare rau ca tot sufera micuta ta
nu stiu cu ce sa te ajut ce ai putea sa-i dai
poate te ajuta fetele




de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ancab-felicitari si examene si servici si mamica
cum reusesti sa le faci fata la toate?



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, are diaree Alexia? Sau dar vomita? Patrick vomita de la medicamente, cum nu i-am mai dat nu a mai vomitat. Diareea am tratat-o cu pastilute de afine, sfarmate in laptele fara lactoza. Incerca sa ii puo ceva caldut pe burtica... Antivomitivele sint tare rele la gust, poate de aia vomita. Multa rabdare, trec si astea desi sunt f neplacute.
Noi in concediu eram fericiti de fiecare zi care trecuse cu kk normala. Stiu ca e tare nasoala o entereocolita, dar trece. Da-i apa de pe orezul fiert, morcovi fierti, orez, variatiuni pe aceeasi tema pina incepe sa i se intareasca, apoi usor introdusa dsupa de gaina... Si da-i Biotics, pt refacerea florei intenstinale.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, nu mai vomita decat daca ii dau medicamente rele la gust si isi face greata.(in rest, ii dau zilnic 3 pliculete de Biotics, 2 de hidrasec si unul de Smecta + Zinnat, continurea tratamentului) Nu a vomitat azi deloc, scaune au fost 2 bune si unul mai apos, deci eu zic ca suntem pe drumul cel bun. In schimb a durut-o burtica de la 20 pana acum. I-am pus o sticla cu apa calda pe burtica si acum e ok, si-a revenit, a mancat putin si se joaca. Maine o sa-i fac o supa.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

IOANA ma bucur mult ca ati avut o vacanta reusita
ce dansator mare e Patrik al nostru iuhuuuuu
si eu vreau aici http://picasaweb.google.com/ioana1303/Antalya#5349046027972938274
ADRIANA nu stiu ce sa ti recomand tu puiule sper din inima sa fie mai bine puiutu offfffff
KATIAPAM pe piticuta o duc de la 9 sau cand se trezeste pana la 12:30 si platesc 450 ron/luna
ANCA chiar imi era dor sa aud vesti de la tine ,tare norocoasa esti ca ai cu cine l lasa pe puiut
cum e la job?
ELENA e mai ok la GINE 1 decat la STANCA?n am fost niciodata la gine

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

KATIA - Bine ai venit in randul mamicilor din Cluj!

Aici sunt fotografiile noastre din concediu - pentru cine doreste sa le vizioneze: http://community.webshots.com/album/573116634vPgVjs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

IOANA - Bine ati revenit si voi din concediu!

ALEX - Felicitari pentru realizare!Mult succes in afaceri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

VA MULTUMESC mult pt felicitari
pana in luna august o sa mi deschid salonul-care va fii langa Hotelul Cristal ,pe langa fabrica de bere Ursus ,f frumoasa zona

o sa fie coafor ,salon pt copii cu tuns ,aranjat etc ,cosmetica,manichiura -pedichiura

pe maine

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput