Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Bogdana nu ne pricepem noi la morcovi dar putina galagie putem sa facem:



Ne bucuram alaturi de tine si de toate mamicile de gemeni si treipleti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pai de asta am dat edit puteam sa jur ca esti petran....acum am vazut pt prima data. si am citit numele tau de o mie de ori si tot petran vedeam
of, si tu nu m-ai corectat niciodata. esti o dragutza

Citat:
citat din mesajul lui petrean

vai aris...acum vad ca e prima data cand ai scris PetrEan

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE



si daca se iau dividendele inseamna ca mi-am luat o tzeapa monumentala. eu am depus dosarup pt 6 mil,pt ca am salariul mic pe cartea de munca. dar sunt 50%-50% cu sotul in firma. vaaai...oare mai pot face ceva??? vai cat sunt de proasta si eu si fetele de la conta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Furtuna de ieri a fost si n-a fost. Adica mai rau a batut vantul si s-au strans norii. In rest... cateva picaturi de ploaie si atat. Ce-i drept, am facut niste poze cu un curcubeu minunat si un fluturas dragalas, pentru Alma. Caut un loc unde sa le postez si va dau linkul.

Multumesc, Simona!
Poti trimite pe mailul meu daca iti este mai simplu.

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.



mda... este simplu, dar sunt in total 428Mb!
Hai sa vad ce tai din ele, sa iti trimit doar pozele cele mai frumoase...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

si daca se iau dividendele inseamna ca mi-am luat o tzeapa monumentala. eu am depus dosarup pt 6 mil,pt ca am salariul mic pe cartea de munca. dar sunt 50%-50% cu sotul in firma. vaaai...oare mai pot face ceva??? vai cat sunt de proasta si eu si fetele de la conta


aris, io zic sa te duci unde-ai depus dosarul si sa ceri sa il modifici

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Furtuna de ieri a fost si n-a fost. Adica mai rau a batut vantul si s-au strans norii. In rest... cateva picaturi de ploaie si atat. Ce-i drept, am facut niste poze cu un curcubeu minunat si un fluturas dragalas, pentru Alma. Caut un loc unde sa le postez si va dau linkul.

Multumesc, Simona!
Poti trimite pe mailul meu daca iti este mai simplu.

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.



mda... este simplu, dar sunt in total 428Mb!
Hai sa vad ce tai din ele, sa iti trimit doar pozele cele mai frumoase...

Simona mami de 2 : Victor Christian (02.04.09) si Eric Christian (02.03.05) + sotie de tati Christian!



Hai ca pe mess merge mai repede.

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Noi azi am papat 3 lingurite Hipp, suc de morcovi.

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


ce faceti puilor, incepeti diversificarea?

ia uitati-va aici

http://www.youtube.com/watch?v=lXNQZZDac4A

la Eric mancand iaurt (avea 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Simona, incercam asa incet. Vad ca a fost incantata si i-a placut. I-am doar 3 lingurite de-alea mici. Nu vezi ce meseriasa e, ce face cu lingurita? (mai sunt poze in piczo)

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

oare se poate si in tara asta a noastra???
luni ma pun pe treaba
offf...unde nu e cap vai de picioare

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui aris26

si daca se iau dividendele inseamna ca mi-am luat o tzeapa monumentala. eu am depus dosarup pt 6 mil,pt ca am salariul mic pe cartea de munca. dar sunt 50%-50% cu sotul in firma. vaaai...oare mai pot face ceva??? vai cat sunt de proasta si eu si fetele de la conta


aris, io zic sa te duci unde-ai depus dosarul si sa ceri sa il modifici

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

vai simonabine ca incepem diversificarea vara. il pun in curte si la final il spal cu furtunul
oricum e atat de dulce asa mozolit in iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

nu mai stiu cine povestea despre o alaptare la o nunta unde copilul fusese adus de acasa de altcineva -mama/soacra.
nu mi-a placut fiindca mi s-a parut ca avea de-a face cu comoditatea mamei si cu faptul ca ea avea chef de nunta si nu de alaptat.
nu asta inteleg eu prin alaptat in public.
eu ma refeream la momentele acelea in care bebeului ii este foarte foame si tu nu mai ajungi cu el acasa sau la masina, nu vrei sa pleci din parc etc....in general, nu ai alte optiuni.
pentru cine alapteaza exclusiv si vrea sa se departeze mai mult de 50 m de casa nu ai incotro ... sau ramai acasa!
si mai tre sa recunosc ca mi-e mult mai usor daca "publicul e format" din trecatori necunoscuti
apropos, scuzati greselile! scriu cu stanga, ALAPTEZ!

Mergi la inceput