Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (310

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Piciulikule,n-am scxris nimic pina acum ca nu stiu cum sa fac sa nu te ratez deloc,dar absolut deloc
Daca te milostivesti de o oaie ratacita ca mine si-mi acorzi favorul de-a te intalni extragashca si cu mine(noi,adicatelea Slippers,Prisi,Rox,Luy)as fi extrem de onorata!!!!!
De poze nu zic nimic ca n-am reusit deloc sa le deschid:nici de acasa,nici de la birou!
Sooo,tu decizi cand si cum!


Too late sa mai vada mesajul tau... mai bine-i spui lui Sim .. ca acolo e centrul de comanda

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Cumatra,de la Nine West mi-am luat sandalele!


Sa le porti sanatoasa. Si eu am vrut sa mi le iau pe cele aurii de acolo, dar cand m-am dus din nou nu mai aveau.


Pai fusese Teodoreasca intre timp...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Vaiiii,ce uitasem.....cuscra draga-sunteti SU-PER-BE si tu si nora mea!!!!!!
Mai mamico,dar esti mai infloritoare ca niciodata
BV tie!!!Asa te vreau!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Carpatina, Cecilia,. Cand am mers sa-l luam de la mama, mai sa nu-l recunoasteam asa cu codite. Era foarte haios asa, ca am zis ca nu pierdem momentul,peste cateva luni o sa-mi fie dor de moatele lui.
Prisi,ai grija de tine,mai ales pe caldurile astea. Doamne fereste faci o cadere de calciu si cazi jos pe strada. Petrecere frumoasa la nunta. Vazut carliontii aurii! O scumpa,mi-au placut foarte mult,fotografiile unde Miru se juca cu catelusii.
Slippers,nunta la malul marii! Frumos! Distractie placuta!
Am citit despre realizarile celor doua comori ale tale. E normal sa fii mandra si sa-i lauzi. Miruna trebuie sa fi foat o scumpa in rol de printesa, poate ne faci onorea de a vedea lucrarile ei. Cum ai reusit sa- inveti pe Vladut sa foloseaca “ca baietii” toaleta? Am vazut si fotografiile. Sunt deoasebite, nici nu puteau fi atlfel cu asa protagonisti. Felicitari lui Vladi pentru progresele facute. Al meu ramane in coada plutonului, cu toate eforturile mele, nu spune decat doua, trei cuvinte!
Roxana, sa va traiasca nasicuta. Sa fie sanatoasa, mancacioasa si sprijin de nadejde parintilor sai. Tie, sanatate multa si sper ca mazeuza sa faca treaba buna astazi si sa rezolve problema cu galma aia.
Roxali,petrecere frumoasa la serbare. Felicitari micului flautist! Mini vacanta placuta!
Crishtina, ce dulce si protector este Robert! La cat de frumos se poarta cu amicul nu cred ca vei intampina probleme cand va veni barza cu fratiorrul. Eu tot timpul ii spuneam Alexandrei ca in burtica este fratiorul ei cu care se va juca si care o iubeste. Ii spuneam ca de acum ea trebuie sa aiba grija de el,fiind mai mare si sa il invete sa nu faca prostioare, sa o ajute pe mami ca ea este obosita. Dupa nasterea lui Andrei,o implicam in tot felul de activitati, sa-mi aduca biberonul lui cu lapte, sa-i aduca un pampers sau paturica,prosopelul, etc. Nu am avut nici un fel de probleme cu Alex dupa nastrerea lui Andrei. Si acum este la fel de responsabila cand vine vorba de fratele ei, chiar daca uneori se cearta pe nimicuri.
Teo, nazdravan rau Mihnuta! Petrecere frumoasa la nunta, sa iasa asa cum ati visat voi si finii vostrii. La intoarcere neaparat sa aduci pozici sa vedem si noi cat de bine v-ati distrat.






Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

S-a hotarat pana la urma pentru maine? Stie cineva ceva?


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76
Sa ma laud si eu cu puii mei, ca altfel nu mi-i lauda nimeni. Miruna a avut serbare, a fost Cenusareasa. ...


Oau, felicitari pentru Miruna cea talentata si pt ca Vlad a scapat de pampers. Off, abia astept sa o aud si eu pe-a mea vorbind ...

Crishtina e bine ca Robert se intereseaza de bebei. Sa speram ca o tine asa pana / si cand apare si fratioara / suriorul .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora

Vaiiii,ce uitasem.....cuscra draga-sunteti SU-PER-BE si tu si nora mea!!!!!!
Mai mamico,dar esti mai infloritoare ca niciodata
BV tie!!!Asa te vreau!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Mihnea in actiune
Povestea nasterii


Cuscra draga, multumesc mult pt complimente,se pare ca dushul asta rece m-a facut sa ma trezesc un picut la viata ,mi-am dat seama ca nu copiii si sotul meu sunt cei mai importanti in viata asta ,am inteles in sfarsit ca daca nu ma iubesc eu nu ma poate iubi nimeni ,am priceput ca inainte de mama si nevasta trebuie sa fiu femeie,am invatat sa am si eu prioritate ,sa pot zice "nu",sa pot lasa curatenia ,facutul mancare ,cumparaturi pe "alta data",sa nu ma mai las pe ultimul loc ,gen ,in primul rand copii ,barbatul ,casa si apoi daca mai e timp si Maria ,si de cele mai multe ori nu mai era timp ...
Ieri a fost prima ,si ultima ,infatisare la divort ,domnul meu a mers singurel si a spus ca nu are nevasta de lasat ,ca a avut un moment ,doua,de ratacire ,ca isi iubeste familia si nu vrea in ruptul capului sa ramana fara ea .
Judecatorul l-a felicitat uimit
Noi ,doi,de fapt patru ,incercam sa vedem daca mai putem repara ceva ,sper sa nu imi para rau vreodata si sa zic peste ceva vreme ca am pierdut timpul degeaba,langa cine nu trebuia .
Eu va multumesc tuturor ca ati fost alaturi de mine ,mi-ati dat sfaturi ,m-ati incurajat si m-ati ascultat cand ma simteam singura ,sper sa nu va dezamagesc cu decizia pe care am luat-o ,dar eu inca il iubesc pe acest om ,chiar daca ranile mele sunt adanci ,sper ca macar acum in al doisprezecelea ceas sa incerce sa-si repare greselile ,sa se tina de promisiunile pe care la face si sa ma faca din nou fericita ,asa cum m-a facut atatia ani .
Va multumesc ca existati prietene dragi
Va multumesc pentru complimentele pe care mi-le-ati facut ,poate mi se urca la cap si chiar ma cred frumoasa,intradevar am slabit mult am 55 kg ,dar nu va recomand cura mea de slabit ...,nu doresc nimanui o asemenea experienta.
va pup pe toate si sincer va spun,va iubesc,sunteti minunate
Azi chiar cred ca viata poate fi frumoasa ,dupa mult timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Maria, pe mine m-ai lasat fara cuvinte.....
ma bucur daca tie ti-e bine, sunt convinsa ca ai cantarit mult variantele, ai insa mare grija pe viitor. Esti o frumoasa si-o harnicuta, meriti tot ce-i mai bun si frumos in lume. Nu lasa pe nimeni sa te supere, sa te descurajeze, esti puternica si meriti mii de si de

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Maria, uite o veste care ma bucura peste masura. Va doresc sa va regasiti linistea si fericirea. Si tot binele din lume!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Valentina, Mariana multumim.

Legat de scapatul de scutec, sa stiti ca nu-mi asum nici un merit. L-am lasat in chiloti in disperarea de a scapa de iritatii. Am zis ce-o fi, o fi. Mi-a marcat toata casa vreo doua zile, dupa care a inceput sa spuna ca vrea sa faca pipi. Caca inca face in chilotei. Spune exact in momentul in care face si nu prea mai ai cum sa ajungi cu el la oala. Iar cu facutul din picioare, a fost o glumitza de-a lui taica-su, dar i-a placut atat de mult piciului, incat nu mai vrea sa stea pe oala cand face pipi, doar din picioare

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput