Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

eu ma chinui sa-mi pun la semnatura aia care o aveti voi (unele) Lilypie si nu stiu cum...
Pupici Libra.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lt1f.lilypie.com/8bzLm7.png[/img][/link]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Amy.... ai reusit sa-ti pui "semnatura". Dupa acum arata... fugi si gemi de placere, nu sta pe net!

Am uitat sa va intreb niste chestii (procesez cu intarziere). Din ziua aia a 9-a de cand m-a chemat la monitorizari, n-ar merge un HSG ca sa fie clar ca-s trompele permeabile, pana la ziua 11-12-13-14 cand se produce operatiunea IA? Si inca ceva, dr. mi-a zis ca e nemultumita de endometru (6,5 mm in ziua 25-a). Gonalul ajuta cu ceva marirea endometrului?

Multumesc anticipat!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

libra, nu se face, doctorul mi-a zis clar ca nu e nevoie.
in prima zi, ieri, am sta linistita, oricum nu prea ma puteam misca. dar am mai vorbit si cu alte fete care au ramas insarcinate si ca ele au incercat si acasa, a doua si a treia zi. si oricum va zic ca am fost soft si m-am gandit ca oricum nu strica.

in mod normal cred ca trebuia sa ovulez maine, dar datorita pregnilului m-a pregatit mai repede, apoi nu am avut nici un albus de ou asa ca m-am decis, poate si doctorul se inseala si nu potriveste totul ca lumea.
noi stim mai bine, ne ascultam corpul in fiecare minutel doar doar om simti ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

libra vorbeam de , in rest nu stiu daca se poate face hsg in acelasi timp cu stimularea. oricum ar fi ajutat daca o faceai inainte ca sa stie sigur daca trompele sunt destupate.
la mine doctorul a lasat un cm dupa HSG pana la stimulare, caci in unele cazuri ramai insarcinata dupa cel faci caci daca problema sunt trompele atunci se rezolva situatia de la sine.
la mine nu a fost sa fie, si cum sunt eu ghinionista inca mai am de tras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

A propos de glera... Ma tot intreaba dr. mea in ce zi se intampla... uneori e in ziua 10, alteori 11, 12, din 27. Dar pe cuvantul meu ca am vazut asa ceva si in ziua 19. Se poate sa fie a doua ovulatie pe luna?

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

sincer nu stiu, ar fi un fenomen foarte rar... nu ca nu mi-as dori. as vrea sa ovulez in fiecare saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Buna seara fetelor! Sunt prezenta in schimbul 3!
Sorinake - bine ai venit!
Menics - ma bucur ca ai un timp de reactie scurt! Mult succes si intalnire frumoasa!
Guzelnico - ne lipsesti! Intoarce-te repede la noi!
Soricica - bine te-am regasit! Ne bucuram ca te simti mai bine!
-ici pt Galliciana, Amy, Mayan, Libra, Micomic, Uratica, Mona, Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

libra-tu ai facut de curand un pap si secretii?sa nu ti se traga de acolo..albusul de ou sa nu fie o scurgere ceva..e posibil.
si..de ce arunci banutii pe fereastra?trebuia cu siguranta facuta hsg inainte de a face ia!si hsg-ul se face exact dupa ce trece cm..asa ca..acum cred ca ai ratat!dar..fiecare are sansa ei!sa speram ca lozul norocos e la tine acum si iese !bafta!
noapte buna la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

cum merge schimbul 3?


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Merge bine, vad ca ne inmultim!

Mergi la inceput