Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Nicoooooo, felicitari pentru curaj si pentru reusita de a veni singurica in tara!


_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Soricica, daca am venit singurica, io sunt sefa responsabila cu plecarea . Asa ca, in principiu, oricand ne putem intalni. Voi pleca inapoi spre sfarsitul saptamanii viitoare. Vb eventual cu o zi inainte.

Fetite dragi din Bucuresti, cum fac sa va culeg pe toate s-o punem de-un meeting zilele acestea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Nicoooooo, felicitari pentru curaj si pentru reusita de a veni singurica in tara!


_



Multumesc, nici mie nu-mi vine sa cred.

Cand tb sa vii in Buc pt monitorizari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

eee..la cate am patit eu in viata mea..nu-i de mirare ca m-am stricat la cap!
insa-frumoasa vacanta ai avut!numai ca nu vreau sa mai stiu de spitalele din brasov-sunt de groaza!
imi amintesti insa de o intamplare de pe vremea cand eram la liceu..ce vremuri!..asa..deci chiuleam-ajungand inainte de bac aproape sa fiu exmatriculata-cu 170 de absente!ca de...distractia era mai importanta!daca ar sti mama mi-as lua-o si acu pe coaja!dar sa revenim la povestea initiala..chiuleam cu cateva cotoharle..si trebuia sa alergam dupa troleibuz..da eu cum eram mai dolofana(pe atunci vreo 70 de kg)ra cam greu in ce priveste aspectul asta..asa ca..ajung eu aproape de troleibuz si ala sa plece frate din statie..mai era o batranica cu bastonul in mana si viteaza de mine ce venea ca vijelia..si cum era praf si pietris pe strada,am plonjat sub troleibuz si de ce sa ma tin?de baba cu bastonul-pe care am reusit s-ao dau jos!!apoi ne-a cules lumea de pe jos pe ambele..si eu in loc sa-mi cer scuze de la saraca batranica-m-a bufnit un ras ca nu mai puteam!radeam cu lacrimi impreuna cu cotoharlele iar baba bodoganea la adresa mea de zor!!
Doamne ce vremuri!!!!!!!!!!superb a fost!poate de asta nu vreau sa incetez sa copliraresc,sa fiu mereu optimista,cu zambetul pe buze!si oricate suturi mi-ar da viata-o sa-i fac in ciuda si o sa ma ridic in picioare!ioti-asa!sa crape dusmanii de ciuda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:



nico, am ras cu lacrimi .

eu nu prea imi amintesc sa fi avut prea multe peripetii, am fost f linistita, dar am facut cateva cu ajutorul altora.
am una care o povesteste tata de vreo 30 de ani la toata lumea:familie, vecini, prieteni,cunostinte.deja cand il aud cum incepe ma ridic si plec.
avem 5 ani cand mi-a cumparat un pegas pe 2 roti.parca o si vad rosie cu alb.ma ia de mana si plecam voiosi sper parc, unde am invat dupa spusele lui, intr-o juma de ora, fara prea multe explicatii.stiam ca tre sa ma uit in fata si sa dau din pedale.el era asa de mandru...avea doar 24 de ani si minte...cat un copil.la un moment dat se intalneste cu un prieten si ii zice "uite ce fata desteapta am , cum merge ea cu bicicleta" si imi face semn sa ma indrept catre el.si eu stiam : dau din pedalesi ma uit in fata .numa ca am prins atat de multa viteza incat numai puteam sa ma opresc pentru ca tata uitase un singur lucru: sa ma invete sa franez.si eu pedalam,pedalam si asteptam sa ma opresc.la un moment dat s-a produs si evenimentul: intr-un ciob.pastrez aminterea asta frumoasa pe genunchiul piciorului stang.tata speriat, mi-a zis , "iti face tata orice pofta, ce vrei tu , iti ia tata de toate, nu mai sa nu ma spui lui mami"(putea sa recunoasca ca a uitat sa ma invete ce era mai important?).zis si facu.mergem spre casa, cu o sacosa plina de dulciuri si cu o bastituta la genunchiul cu pricina.nici nu a deschis tata usa de la lift ca am inceput sa zbier ca din gura de sarpe de ce patisem.stiam clar ca si mama tre sa imi faca niste pofte ca sa ma potoleasca.
in rest, toata coliparia am fost nevasta lui adriano celentano si avem 3 copii(papusi) cu el pe care le plimbam non stop cu carucioarele pe gresie.va dati seama ce bucurie pe vecinu de sub noi .
hai ca am scris mai mult ca nicodata.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

haha..super poveste!eu am patit asa la prima si singura palma ce mi-a dat-o tata in viata mea!!ca de..jucam fotbal la 11 ani cu baietii in parc si sub nici un chip nu-mi aminteam de casa!si ajunsei si eu pe la ora 23.45 acasa..adusa de mamicile baietilor recuperati si ei din parc!intru eu voioasa in casa..ca de..avusesem o zi superba..si ma trezesc cu tata negru de furie in fata ochilor-si care nu ma lasa nici sa deschid gura si imi trage si el o simpla palma!da uitase ca el facuse box in tinerete si avea manuta cam grea..ei..si ioti-asa mi-a spart si buza si mi-a intins borsu pe pereti-ce curgea si din nas si de la buza!
saracu nu stia ce sa mai faca!insa nu am mers faza cu dulciurile-ca am fost smechera si i-am zis..ca il vedeam ca era speriat-"nu mai ai voie sa dai in mine indiferent ce prostii fac si cu asta suntem chit" si binenteles ca s-a tinut tati de cuvant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Uratico, nu-mi pot imagina pe cineva care a avut 70 kg si acum are 50. Biata batrana! Iti admir optimismul si buna-dispozitie, sa dea DD sa ai bb care sa-ti semene.

Soricico, smecherita ai fost sa profiti de bunatatea ambilor parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Uratico, n-ai "negociat" rau deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

wow, si tata a facut bx de performanta in tinerete, la categoria musca.

in schimb soarecul meu are o poveste tare haioasa.
era o iarna cu fff multa zapada, iar el avea vreo 6 ani.si impreuna cu baietii de la bolc si-au facut o ascunzatoare in spatele ghenei si o pazeau pe rand.i-a venit si soarecului meu sa o pazeasca exact cand toti ceilalti au plecat acasa.soacra mea il astepta.timpul trecea si el intarzia. si s-a dus la o vecina sa vada daca copilul ei e acasa, s-a dus la alta la alt etaj si tot asa.toti erau acasa.ingrijorata iese in fata blocului si incepe sa il caute.intreba in dreapta , in stanga si nimic.soarecul eera pe mute in ascunzatoare lui si cu pusca in mana.ea intra in panica .dupa ojumatate de ora se duce si in spatele blocului.dupa ce il striga de 2 ori iese si piticul inghetat tot si cu pusca in mana" sssst, ca na dai de gol ascunzatoarea, nu vezi ca o pazesc?"

ce frumos si bine era sa fi copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

nu v-am spus ca am slabit din cauza subiectului bacalaureat!!ca era sa nu ma bage in bac din cauza absente!
da cand mi s-a dat liber la bac dupa zile intregi de stres si plansete si rugaminti la profesori,director(cred ca asta a fost norocul meu ca a fost barbat si tinerel)si amenintari la adresa profei de fizica(ca o cotonogesc!)-ca s-a opus sa fiu bagata in bac..ofofof..ce durere mare era atunci..da si cand mi s-a dat liber la bac-l-am luat a doua pe liceu de frica!ca s-a mirat si saraca mama!nu de alta ca invatam bine-insa era disperata ca nu invatam nimic!pai daca nu ma bagau in bac ptr ce sa invat?nu se merita!asa ca am aflat cu 2 saptamani inainte de a intra in bac ca s-au rezolvat problemele!si in doua saptamani am rupt cartea!am invatat cartea de astronomie pe de rost!ca eram la mate fizica!iar la sport nici nu se punea problema sa ma bag!
offffffff..ioti-asa slabii eu 20 de kg..iar amu nu am 50 am 47!da e bune si alea..ca dupa cazatura din copac de acum cateva saptamani-ca imi trebuia mie suc de soc..in spital ajunsesem la 45!asa ca..ufufuf

Mergi la inceput